Соціум

Історична медаль чемпіонату світу для подолян

Протягом дев’яти днів на олімпійському стадіоні “Ластівкове гніздо” у столиці Китаю Пекіні  спортсмени з-понад 200 країн розіграли 47 комплектів медалей у бігу, стрибках, метаннях, спортивній ходьбі та багатоборствах ХV чемпіонату світу з легкої атлетики.

Протягом дев’яти днів на олімпійському стадіоні “Ластівкове гніздо” у столиці Китаю Пекіні  спортсмени з-понад 200 країн розіграли 47 комплектів медалей у бігу, стрибках, метаннях, спортивній ходьбі та багатоборствах ХV чемпіонату світу з легкої атлетики.

У підсумку нагороди дісталися представникам з 42 країн, що свідчить не лише про велику популярність легкої атлетики, але й про конкурентоспроможність окремих спортсменів з невеликих держав усіх континентів.
У медальному заліку до чільної трійки увійшли:  Кенія (сім золотих, шість срібних, три бронзові нагороди); Ямайка (сім, дві і три медалі відповідно); США (по шість кожного ґатунку).
У господарів змагань китайців — 11 позиція (одна золота, сім срібних та одна бронзова медалі). Українці з доробком срібної та бронзової нагород опинилися на 22 місці.
В очковому заліку, який враховує зайняті місця з першого до восьмого, попереду США, за ними — Кенія та Ямайка, збірна України — тринадцята.
На чемпіонаті у більшості дисциплін були продемонстровані високі результати, зокрема американець Ештон Ітон встановив новий світовий рекорд у десятиборстві. Знову виблискував на доріжці ямайський спринтер Усейн Болт, який додав до своєї колекції олімпійських та світових нагород три золота (100 м, 200 м, естафета 4х100 м).
В українців вдало виступив лідер збірної харків’янин Богдан Бондаренко, який у день свого народження став срібним призером з результатом 2 м 33 см у стрибках у висоту. Весь сезон йому дошкуляла травма ноги, тож ні тренуватись, ні змагатись з червня він не міг. Але якщо Богдан — чемпіон світу-2013 та співрекорд-смен Європи, вже знаний спортсмен, то бронза нашої землячки Людмили Оляновської (фото 1) з села Солобківці Ярмолинецького району стала для багатьох сюрпризом.
На старт 20-кілометрової дистанції спортивної ходьби вийшли 50 легкоатлеток, серед яких у Людмили був п’ятий результат сезону за рейтингом.
З самого початку вона трималася у лідируючій групі, пропустивши вперед двох китаянок. Переломним став 14 кілометр, коли Оляновська відірвалася від своїх основних конкуренток за бронзу з Чехії та Італії і завоювала третє місце з результатом 1 год. 28 хв. 13 с.  Золото і срібло дісталося господаркам Хонг Лію (рекордсменка світу) та Кюсі Лю, які фінішували в межах 1 секунди (1 год. 27 хв. 45 с). Найближча переслідувачка з Португалії відстала від Оляновської більше, ніж на хвилину. Це великий успіх для Людмили, адже через проблеми зі здоров’ям вона пропустила місяць тренувань. Свою медаль вона присвячує нинішньому тренеру Анатолію Соломіну з Києва, який був поруч і підганяв її на дистанції. Гордий за свою вихованку і її перший наставник з Ярмолинець Євген Тараканов, який долучив Оляновську до спортивної ходьби і вивів на рівень кандидата у майстри спорту. У червні Євгену Петровичу присвоєно звання заслуженого тренера України з легкої атлетики. Два роки тому Людмила дебютувала на чемпіонаті світу 12 місцем.
Зазначу, що вона вдало виступає в Китаї, де стартувала протягом останніх трьох років: в 2014-му була переможницею чотириденних міжнародних змагань, подолавши дистанцію загальною довжиною 49,2 км.
Ця  медаль є першою нагородою спортсменів Хмельниччини на чемпіонах світу з легкої атлетики, які проводяться з 1983 року. 2008 року також світову бронзу виборола хмельничанка Віта Паламар у стрибках у висоту, але це були змагання у приміщенні.
У Пекіні змагалися ще кілька атлеток, життєво пов’язаних з нашим краєм.
У минулорічної чемпіонки України з марафону славутчанки Олени Попової (Білощук) (фото 2) виникли проблеми зі здоров’ям, пов’язані з індивідуальним неприйняттям кліматичних умов Пекіна. Місцеві лікарі, котрі провели її повне медичне обстеження, рекомендували Олені утриматись від участі у марафоні. Тож штаб української команди зняв Попову зі змагань.
Уродженка Нетішина Вікторія Ткачук (фото 3), котра представляє Донецьку область, у бігу на 400 м з бар’єрами зайняла 29 місце. Двадцятирічна наша землячка лише другий рік освоює цю дистанцію, поступово прогресуючи. Вважає, що здатна поборотись за ліцензію на Олімпіаду-2016.
Студентка Кам’янець-Подільсь-кого університету Наталія Лупу (фото 4), яка виступає за Чернівецьку та Житомирську області, зайняла шосте місце в бігу на 800 метрів та в естафеті 4 по 400 метрів.
Змагання показали рівень української збірної, яка на Олімпійських іграх реально може розраховувати на десять фіналістів та до трьох нагород у разі вдалого збігу обставин.
Крім того, президент Національного олімпійського комітету України, уславлений легкоатлет Сергій Бубка став першим віце-президентом Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій. Відповідне рішення ухвалила Рада ІAAF. На виборах, які відбулися в рамках Конгресу Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій 19 серпня в Пекіні, українець був обраний віце-президентом ІAAF з найбільшою кількістю голосів серед усіх претендентів, отримавши підтримку від 187 національних легкоатлетичних федерацій світу.
Віктор ФлентіН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *