Соціум

Забави фестивалю батьківства

Традиційно у нашому місті, уже вчетверте до Всесвітнього тижня грудного вигодовування, котрий стартував 1 серпня, відбувся фестиваль усвідомленого батьківства. Дійство, яке зібрало батьків грудних дітей та професіоналів, котрі турбуються про їхнє життя та розвиток, у сквері ім. Т.Шевченка, організоване Центром розвитку “Простір” за підтримки міської влади.

Традиційно у нашому місті, уже вчетверте до Всесвітнього тижня грудного вигодовування, котрий стартував 1 серпня, відбувся фестиваль усвідомленого батьківства. Дійство, яке зібрало батьків грудних дітей та професіоналів, котрі турбуються про їхнє життя та розвиток, у сквері ім. Т.Шевченка, організоване Центром розвитку “Простір” за підтримки міської влади.

Завдання фестивалю — запевнити, що бути батьками добре, модно, але перш, ніж ними стати, потрібно підготуватися, пройти консультації у різних спеціалістів і така співпраця має тривати від появи до дорослішання дитини.
Головний акцент фестивалю — важливість грудного вигодовування. Нині в умовах конфлікту на сході України припинили годувати грудним молоком майже половина тамтешніх матерів.

Але, як запевняють спеціалісти групи підтримки грудного вигодовування “Щасливе материнство”, грудне молоко може не виділятися від стресу. Дуже важливо чоловікам, близьким заспокоїти мам, аби вони продовжили давати необхідне дитині.
Світова медицина стверджує: найкраще починати годувати грудьми впродовж перших 30 хвилин життя новонародженого, має тривати цей процес до шести місяців, двох років, дехто вигодовує малюків і довше.
Аби підтвердити, що грудне вигодовування — це гарно й природно, під час фестивалю відбувся флеш-моб: десятки мам годували немовлят кілька хвилин просто неба.
Матерям, які не можуть годувати грудним молоком, допоможе магазинне дитяче харчування. Детальніше про нього говорили представники всеукраїнської громадської організації “Мама 86”.
“На фестивалі усвідомленого батьківства розповідаємо батькам, що дітям потрібно купувати органічну їжу, яка вирощується без застосування хімічних речовин. При купівлі дитячого харчування слід звертати увагу на знаки якості, наприклад “Без ГМО”. Нині європейський знак якості продукту, зокрема дитячого харчування — євролисток — жовтий листочок із зірочок на тлі світло-зеленого квадрата. Під ним обов’язково має бути напис дрібним шрифтом (знак без запису — несправжній), який вказує де отриманий і ким виданий сертифікат на продукцію європейського рівня і якість продукту. Обов’язково треба звертати увагу на дату виготовлення і термін придатності харчів для дітей”, — каже представник “Мами 86” Наталя Карпекіна.
Те, що в Україні попри все народжуються здорові й жваві діти, довели фестивальні змагання повзунів, які розпочалися після офіційного внесення олімпійського вогню. Діти, котрі ще не вміють ходити, долали кількаметрові дистанції повзком. Після змагань визначили малюків-олімпійців, за справедливістю на доріжках слідкував перший заступник голови обласного відділення НОК України Віктор Флентін. Найпрудкішою виявилася десятимісячна Емілія Городиська. Дівчинка проповзла до фінішу за… 14 секунд. Мама Тетяна каже, що запорукою успіху, здоров’я, рухливості дитини є здорові сон, харчування та старанні тренування вдома.  
Не менш видовищними були й змагання ходунів. Свої перші кроки навипередки робили десятки малюків. Виграла знову дівчинка — одинадцятимісячна Марія Сурник.
Крім фестивальних закликів “Бути батьками модно!”, звучали і “Бути батьками мобільно!”. Сучасні батьки встигають займатися своїми справами й виховувати дітей. Щоб дитина завжди “була під рукою”, на фестивалі батьків учили правильно одягати слінг — спеціальну пов’язку, якою примотують дитину до матері.
Цьогорічний фестиваль потішив молодих батьків і майстер-класами з сучасних танців.
“Фестиваль усвідомленого батькіства-2015” зібрав значно більше учасників, ніж тогоріч, що підтверджує — молодих і активних батьків побільшало!
Ірина САЛІЙ
Фото Миколи ШАФІНСЬКОГО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *