Соціум

Знову скандали на засіданні громадської ради

Криками й виявами взаємної неповаги відзначилося чергове засідання громадської ради при міськвиконкомі. Попри прагнення вирішувати важливі питання порядку денного, деякі її члени власною поведінкою поставили під сумнів ефективність роботи цього дорадчого громадського органу. Через неорганізованість роботи із семи запланованих питань розглянули тільки три.

Криками й виявами взаємної неповаги відзначилося чергове засідання громадської ради при міськвиконкомі. Попри прагнення вирішувати важливі питання порядку денного, деякі її члени власною поведінкою поставили під сумнів ефективність роботи цього дорадчого громадського органу. Через неорганізованість роботи із семи запланованих питань розглянули тільки три.

Початок засідання ради провіщав нібито плідну роботу, адже її члени вирішили обговорити важливі для міста питання. Окрім того, деякі громадські активісти запропонували внести у порядок денний ще кілька питань. Зрештою цю пропозицію майже одноголосно відхилили, а питання направили на вивчення у комітети через вимогу регламенту.
Присутні затвердили склад і керівництво комітету з питань законності, антикорупційної діяльності та люстраційних процесів, у який потрапили десятеро активістів. Після вирішення кадрових питань взялися до обговорення.
Першим постало питання перспективи будівництва у Хмельницькому сміттєпереробного заводу.  Проект представив голова комітету з питань містобудування та земельних відносин, генеральний директор інвестиційної компанії “Укр-Інвестгруп” Володимир Бровко. Він розповів, що є інвестор, готовий вкласти гроші у будівництво цього високотехнологічного підприємства.
“Будівництво такого заводу коштуватиме недешево — до 90 мільйонів євро, але всі затрати візьме на себе інвестор. Більше того, він готовий не брати з населення кошти за утилізацію відходів, а обмежитися прибутком підприємства. Завдяки сучасним технологіям процес переробки сміття буде максимально екологічно чистим. У закритих резервуарах тверді відходи, зокрема гума, перероблятимуться на молекулярному рівні у пальне”, — пояснив Володимир Бровко. У присутніх виникли питання щодо безпечності такого будівництва, але не всі уважно слухали доповідача, тому нерідко одні й ті ж питання йому ставили двічі, перебивали і викрикували, що спричинило справжній галас.
Голова ради Іван Бухал неодноразово закликав поводитися коректно і поважати присутніх. “Ми зібралися тут обговорити важливі проблеми і запросили компетентних гостей. Тому прошу вислухати їх, а потім ставити питання. Ми маємо поважати одне одного”, — заявив він.
Пропозицію щодо зведення сміттєпереробного заводу присутні зрештою підтримали й направили на розгляд у виконавчий комітет міськради.
Далі робота застрягла на розгляді третього питання порядку денного, яке стосувалося тарифів на житлово-комунальні послуги. Це обговорення зчинило ще більший галас. Часто питання до комунальників повторювалися, все більше присутніх викрикували з місць і переходили на словесні перепалки. На жаль, їх повністю не зміг заспокоїти навіть голова ради. Відтак за дві години розглянули лише три питання.
Далі засідання не могло тривати через відсутність кворуму, адже дехто з членів ради просто покинув залу. Через це нерозглянутими залишилися питання щодо надання земельних ділянок учасникам АТО, самовільного будівництва на території міста, якості послуг перевізників.
Тож, аби робота громадської ради була ефективнішою, для початку її членам, мабуть, варто навчитися поважати себе й присутніх. Адже нині деякі громадські активісти власною поведінкою лише дискредитують цей дорадчий орган…
Андрій ЯЩИШЕН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *