Наталя Романовська, головний лікар Хмельницької міської поліклініки №2, обрана депутатом Хмельницької міської ради у 2006 році. Тоді вона разом із колегами-депутатами отримала журнал особистого прийому виборців. Нині у журналі Наталі Іванівни зафіксовано вже 261 звернення — як особисті, так і колективні. Тож про особливості депутатської діяльності йшлося у нашій відвертій розмові.
Наталя Романовська, головний лікар Хмельницької міської поліклініки №2, обрана депутатом Хмельницької міської ради у 2006 році. Тоді вона разом із колегами-депутатами отримала журнал особистого прийому виборців. Нині у журналі Наталі Іванівни зафіксовано вже 261 звернення — як особисті, так і колективні. Тож про особливості депутатської діяльності йшлося у нашій відвертій розмові.
— Уже дев’ять років як депутат міської ради опікуюсь четвертим виборчим округом, — зауважила Наталя Іванівна. — А це — мікрорайон Озерна, нижня його частина. У цьому куточку міста більш-менш сформована інфраструктура. Є школа, дитячий садочок, амбулаторія сімейної медицини, аптеки, магазини, дитячі та спортивні майданчики, підлітковий клуб, зелена зона відпочинку біля озера. Є чіткий план забудови житловими будинками.
— З якими питаннями найчастіше звертаються до вас як депутата?
— Озерна — спальний мікрорайон. Звідси вранці городяни їдуть на роботу і повертаються ввечері. І тому, в першу чергу, практично стовідсотково жителів турбує якість проживання. Для того, аби хмельничани почувалися комфортно у своїх квартирах, ми, міські обранці, робимо все можливе. Так, за зверненнями людей було відремонтовано усі покрівлі багатоповерхівок, привели до належного стану прибудинкові території. Встановлено пандуси для інвалідів у будинках на вул. Панаса Мирного, 21/3, М.Залізняка, 4 та у двох під’їздах будинку №27 на вул. Панаса Мирного. У 2013-2014 роках на Озерній застарілі тепломережі замінили на попередньо ізольовані. Це коштувало 17 мільйонів гривень. З упевненістю можу сказати, що наступних 50-60 років тепло в квартирах буде безперебійним.
— А що робиться у мікрорайоні для дітей та молоді?
— Облаштовано великий дитячий майданчик на чотири будинки на вул. М.Залізняка, 20. А за адресою М.Залізняка, 10 дитячий майданчик встановлювали за благодійні кошти і коштував він більше 20 тисяч гривень. Цього літа хочемо ще повністю облаштувати його територію. За спонсорські кошти ВО “Батьківщина” встановили також спортмайданчик біля НВО №28, який до кінця цього року хочемо розширити, адже він популярний не тільки серед дітей, а й дорослих. Орієнтовно це буде коштувати до 80 тисяч гривень.
— Чим особливий мікрорайон, яким ви опікуєтесь?
— Наприклад, саме з Озерної в нашому місті розпочали експеримент, пов’язаний з утилізацією сміття. Тут у всіх будинках одночасно закрили сміттєкамери й облаштували 18 сміттєвих майданчиків відповідно до санітарних норм. Розташування цих майданчиків погоджували з депутатами та мешканцями. Це дало можливість покращити благоустрій району, прибрати безлад і сморід у сміттєпроводах і під’їздах будинків.
— Чи відчуваєте підтримку колег-депутатів?
— Більшість депутатів міської ради — це депутати двох і більше скликань, які вже мінімум дев’ять років опікуються містом. Серед них є будівельники, вчителі, медики, економісти, транспортники. За час мого депутатства склалися дружні стосунки з кожним із них. Особливо відчуваю підтримку депутатів фракції ВО “Батьківщина”. Також підтримує секретар міської ради, який наразі виконує обов’язки міського голови, Костянтин Чернилевський.
— Розкажіть детальніше, як влада міста допомагає поліклініці №2.
— Так, нещодавно у нашій поліклініці вийшов з ладу флюорограф. За сприяння в.о. міського голови за підсумками роботи першого півріччя очікуємо виділення коштів для закупівлі сучасного флюорографічного апарата. А це немалі кошти — майже 2 мільйони гривень. Допомагають поліклініці і колеги-депутати. Зокрема Михайло Кіперман взяв на себе ремонт фасаду і внутрішніх приміщень медичного закладу. Причому хочу наголосити: все зроблено якісно. Ремонт закінчили ще п’ять років тому, а виглядає, наче зробили нещодавно. Хоча, звичайно, дуже важливо, щоб підтримка була не лише матеріальна, а й моральна — у вигляді дружби й порозуміння. Радію, що серед моїх колег все складається саме так.
— Нині допомага військовим та вимушеним переселенцям особливо актуальна. Як у цьому напрямку дієте ви?
— Намагаюся не залишатись осторонь. Як і всі члени партійної організації ВО “Батьківщина” активно займаюся волонтерською діяльністю. Відправляємо на Схід харчі, одяг та побутові речі. Нещодавно завезли необхідні матеріали для облаштування належних побутових умов військовослужбовців. До слова, мої батьки віддали механічну пральну машину в гарному стані.
— Повертаючись до депутатських справ, яке майбутнє бачите для Озерної і міста загалом?
— У мікрорайоні найближчим часом хочу, щоб біля озера з’явилась облаштована зона відпочинку. Для реалізації задуманого почали працювати ще минулого року. За рахунок коштів природоохоронного фонду на 25 тисяч гривень провели благоустрій рекреаційної зони озера: покосили траву, очистили прибережну смугу від чагарників, посадили дерева.
А щодо міста, то впевнена, воно повинно розвиватись у європейському напрямку. Важливо, щоб депутати цієї каденції до осені прийняли довгострокову програму розвитку Хмельницького на 2016-2020 роки. І думаю, що головним орієнтиром у цій програмі повинно бути постійне підвищення рівня життя хмельничан. А для цього необхідно розвивати економіку, продовжувати модернізацію інфраструктури міста. А це водо- і теплозабезпечення, житловий фонд, міський громадський транспорт. Також потрібно дбати про екологію, поширювати стандарти здорового способу життя та забезпечувати мешканців якісними медичними послугами. Не останню роль відіграє й культура, яка є однією з визначальних характеристик духу європейського міста.
Наш кор.