За результатами Всеукраїнського конкурсу “Регіональні піар-офіси сучасних бібліотек” команда хмельницьких бібліотекарів стала найкращою в Україні. Оголошення результатів відбулося 2-3 липня у Києві під час підсумкового семінару для обміну досвідом за проектом регіональних піар-офісів сучасних бібліотек.
За результатами Всеукраїнського конкурсу “Регіональні піар-офіси сучасних бібліотек” команда хмельницьких бібліотекарів стала найкращою в Україні. Оголошення результатів відбулося 2-3 липня у Києві під час підсумкового семінару для обміну досвідом за проектом регіональних піар-офісів сучасних бібліотек.
Враженнями ділиться Тамара Козицька, керівник Хмельницького піар-офісу сучасних бібліотек, директор міської централізованої бібліотечної системи: “Три весняні конкурсні місяці проекту бібліотеки-учасниці працювали над розробленим медіа-планом. Завданням була регулярна співпраця з журналістами для висвітлення послуг та ініціатив сучасних бібліотек, які сприяють соціально-економічному розвитку громади, спрямовані на постконфліктне гуртування громад і налагодження суспільного діалогу, цільові послуги для внутрішньо переміщених осіб і постраждалих унаслідок конфлікту на сході країни та інші.
Хочеться подякувати журналістам, які працювали разом із нами у проекті, а також професійній, технологічно грамотній команді бібліотекарів. Лише спільними зусиллями та злагодженою працею ми вибороли перемогу в сильних суперників, адже Закарпаття та Чернігівщина, які посіли друге і третє місця, вражали креативністю та здобутками”.
У результаті тримісячної роботи в різних засобах масової інформації висвітлено 180 публікацій про роботу шести бібліотек, які брали участь у проекті. Так, про веб-міст зі Старобільськом Луганської області написала всеукраїнська газета “Голос України”. Стаття “Ангели-охоронці для захисників” потрапила на першу сторінку “Проскурова”. Бібліотека села Сутківці, що на Ярмолинеччині, згуртувавши навколо себе громаду, започаткувала розвиток у селі зеленого туризму. Про інші заходи можна дізнатися на медіа-блозі піар-офісу.
Дізнавшись про нові послуги та можливості, до бібліотек за цей період додатково записалися 450 абонентів, з’явилися нові аудиторії користувачів та партнерів. Налагоджені спілкування та співпраця хмельницьких бібліотекарів із колегами зі Старобільська та Новопскова Луганської області, Слов’янська Донецької області, Закарпаття й Одещини.
А під час зустрічі у Києві керівники та співробітники регіональних бібліотечних піар-офісів України домовилися про спільні плани, обговорили професійні проблеми та перспективи подальшої роботи.
Віталій Чумак, координатор відділу адвокації і комунікації Програми “Бібліоміст” зазначає: “Ми зібрались у Києві на два дні, щоб поділитися знаннями, здобутками, досвідом. За півтора року піар-офіси бібліотек зробили до 2,5 тисячі новинних приводів у ЗМІ.
Нині ми живемо у досить складний час. Повернувшись нещодавно зі Сходу, поспілкувавшись з хлопцями у військовій формі, почув від них такі слова: “Ніхто, крім нас”. Так-от, мабуть, ніхто, крім бібліотекарів, не буде займатися бібліотечним піаром. Бібліоміст хоче передати бібліотекарям цю естафету, щоб приводами поговорити була не лише оптимізація, а сюжети у ЗМІ про справжню сучасну бібліотеку, якою вона є зараз”.
Михайлина Скорик, медіа-тренер, головний редактор програми “Подробиці” на телеканалі “Інтер”, практикуючий журналіст впевнена: “Піар-офіси мають сприяти двом речам: по-перше, зробити так, щоб люди дізналися про всі можливості і потенціал сучасних бібліотек і зверталися до них. По-друге: ми всі розуміємо, що навички до читання не зникали, бо це є основою нашого суспільства і чим більше буде освічених людей, тим більш упевненою буде перспектива України як держави. Це під силу нашим сучасним бібліотекам”.
Озброєні новими знаннями, окрилені перемогою, бібліотекарі не збираються зупинятися на досягнутому, а планують і надалі розширювати діяльність.
Наш кор.
На фото: бібліотечні піарники; під час бібліомосту зі Старобільськом