Соціум

Українці на Європейських іграх серед кращих

В азербайджанській столиці завершилися І Європейські ігри. З 12 до 28 червня українські атлети гідно представляли нашу державу, примножуючи славні традиції вітчизняного спорту. На честь їхніх успіхів не раз лунав Гімн України та здіймався національний прапор.

В азербайджанській столиці завершилися І Європейські ігри. З 12 до 28 червня українські атлети гідно представляли нашу державу, примножуючи славні традиції вітчизняного спорту. На честь їхніх успіхів не раз лунав Гімн України та здіймався національний прапор.

У Баку наша збірна здобула 46 медалей (8 золотих, 14 срібних, 24 бронзових) і стала п’ятою за кількістю нагород та посіла восьме загальнокомандне місце за числом золотих медалей серед 50 країн континенту.
Вагомий внесок у підсумковий успіх вітчизняних спортсменів зробили атлети, пов’язані з Хмельниччиною.
Приємно відзначити, що першою чемпіонкою серед українських спортсменів стала Аліна Махиня (фото 1) (Донецька/Хмельницька області, СК “Епіцентр”), котра змагалась у вільній боротьбі (вагова категорія 69 кг) і послідовно здолала представниць Болгарії, Австрії, Німеччини та Ізраїлю.
Восьме золото для України здобули фехтувальниці на шаблях у командній першості. У складі нашої четвірки медалі найвищої проби отримали нетішинки Аліна Комащук (фото 3) та Ольга Жовнір (фото 4), котрі здолали команди Азербайджану (45:24), Росії (45:34) та Італії (45:43). В індивідуальному турнірі шаблісток Аліна посіла восьме місце, а Ольга завершила змагання на 15 позиції.
Для наймолодшого представника боксерської збірної 19-річного Віктора Петрова (фото 2) (Тернопільська/Хмельницька області, СК “Епіцентр”) виступи у Баку додали досвіду і принесли бронзову нагороду. Йому вдалося виграти у боксерів з Болгарії, Вірменії, Швеції. Лише у півфіналі він поступився темношкірому Коллазо Сотомайору з Азербайджану.
Помітними на іграх були й хмельницькі веслувальники, які пробилися до фіналів, де п’яте місце в складі екіпажу каное-двійки на дистанції 1000 м посів Дмитро Янчук, а Інна Грищун у байдарці-четвірці на 500-метрівці стала шостою.
Скромнішими виявилися досягнення представників Хмельниччини на борцівських килимах і татамі. Зокрема, вільники Олексій Мельник (вагова категорія 70 кг) та Олександр Хоцянівський (125 кг) після перших переможних сутичок над ізраїльтянином та британцем  відповідно припинили свої виступи у чвертьфіналі, поступившись борцям з  Грузії.
На цій же стадії програли суперникам самбісти з Нетішина Іван Васильчук (90 кг) та Дмитро Бабійчук (74 кг). Не змогла пробитись на п’єдестал і наша титулована дзюдоїстка з Дунаєвеччини Ірина Кіндзерська (+78 кг).   Тетяна Рябченко (Житомирська/Хмельницька області) у груповій 120-кілометровій гонці на шосе серед жінок фінішувала 18-ю.
Окремо варто відзначити 22-річну велосипедистку Ганну Соловей, вихованку Хмельницької ДЮСШ №4, котра перебралася для підвищення своєї майстерності у 14 років на Донбас і з того часу представляє Луганську область. Ганна стала срібною медалісткою в індивідуальній гонці з роздільного старту на шосе, програвши 30 секунд спортсменці з Нідерландів, хоча була налаштована лише на перемогу. Вона також десятою завершила групову гонку. За свій виступ від національної федерації велоспорту Ганна отримала грошову винагороду в розмірі 200 тисяч гривень.
У турнірі з пляжного волейболу виступив вихованець хмельницької волейбольної школи Олег Плотницький — студент Кам’янець-Подільського національного університету, котрий представляє нині Харківську область. У парі з чернігівчанином Олексієм Даніним груповий турнір вони закінчили на третьому місці: Україна-Польща (0:2), Україна-Іспанія (2:1), Україна-Швейцарія (0:2). У подальшому на стадії плей-оф вони програли азербайджанцям.
Призерами стали деякі студенти Кам’янець-Подільського національного університету, які, на жаль, не виступають за нашу область: друге місце — Ігор Радівілов та Микита Єрмак (спортивна гімнастика, командна першість), третє — Світлана Ярьомка (дзюдо, вагова категорія понад 78 кг), Георгій Зантарая і Кеджау Ньяболі (дзюдо, командна першість).
Вдалі старти українців на Європейських іграх стали важливим етапом підготовки до ХХХІ Олімпіади-2016 у Ріо-де-Жанейро.
Віктор Флентін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *