Хмельницький стає багатшим на цікаві фестивалі. Серед них найпомітнішим є “Green Fest”, який уже втретє проводиться в місті. Свято молоді й зеленої культури тривало 27-28 червня заради підтримки створення Молодіжного парку, що поблизу міського пляжу.
Хмельницький стає багатшим на цікаві фестивалі. Серед них найпомітнішим є “Green Fest”, який уже втретє проводиться в місті. Свято молоді й зеленої культури тривало 27-28 червня заради підтримки створення Молодіжного парку, що поблизу міського пляжу.
Цьогоріч організатори “Green Fest” — ГО “Хмельницький молодіжний клуб розвитку” — спробували розбити святкову програму на два дні, але фестиваль був настільки насиченим на цікаві заходи, що відвідати всі було фізично неможливо. Загалом на хмельничан очікувало понад 70 різнопланових подій, серед яких кожен гість міг знайти своє.
Заради фестивалю у місто завітала молодь з інших міст України — Миколаєва, Тернополя, Вінниці…
Розпочався фестиваль з традиційного заняття йогою і ранкової медитації. Кілька десятків хмельничан прийшли зранку набратися заряду енергії. У цей час організатори завершували технічну підготовку — монтували сцени, розвішували фотосушку, встановлювали намети й стенди.
Коли територія Молодіжного парку врешті заповнилася людьми, президент федерації стронгменів України, чемпіон та рекордсмен світу Сергій Конюшок провів загальну руханку. Під час зарядки він показав спортивні вправи, виконання яких триматиме кожного в тонусі.
“Радий, що силами молодих громадських активістів організовуються фестивалі, які пропагують спорт і здоровий спосіб життя. Щоб не відставати від світових трендів, українцям варто бути фізично розвиненими, здоровими і позитивними. Головне — мати бажання працювати над собою, а спеціалізовані спортивні програми можна знайти навіть в Інтернеті”, — переконаний спортсмен.
Далі естафету здорового способу життя перейняли спортивні змагання й майстер-класи з танців. Зокрема, родзинкою фестивалю стали нові й екзотичні для міста види спорту, яких протягом двох днів було вдосталь. Упродовж суботи хмельницькі атлети мірялися силами в рамках руху “Street workout” і під час турніру з армреслінгу, діти змагалися у лицарських поєдинках, а спортсмени заохочували хмельничан займатися американським футболом і бойовою фітнес-програмою Тай-Бо.
“Тай-Бо — суміш бойових видів спорту, зокрема боксу, кікбоксингу, рукопашного бою з елементами фітнесу. Виконуючи вправи Тай-Бо, можна зміцнити серцево-судинну систему та всі групи м’язів, адже під час годинного заняття використовуються силові й кардіонавантаження. Цей вид фітнесу підходить і для жінок, і для чоловіків. Сама ж я познайомилася з Тай-Бо, займаючись рукопашним боєм, який набагато травматичніший. Отож зацікавилася цією фітнес-програмою, пройшла спеціалізовані курси. І вже з грудня минулого року на базі спортшколи “Самсон-право” у Хмельницькому вперше з’явився бойовий фітнес”, — розповіла володарка чорного поясу з бойового багатоборства, тренер фітнес-програми Тай-Бо Вероніка Осєдлевич.
Одночасно зі спортивним майданчиком стартував освітній. Відвідав-ши різноманітні лекції, гості свята змогли почерпнути корисні знання та оволодіти новими навичками. Лекції відбувалися у вигляді діалогу тренера зі слухачами й містили практичні вправи. Можна було відвідати тренінги і лекції “Техніка ефективного спілкування” Степана Грицькова, “Акторська імпровізація” Дмитра Гусакова, “Здоровий спосіб життя” Сергія Конюшка, “Здорове харчування” Гліба Кутея, “Мистецтво управління часом/Тайм-менеджмент” Ігоря Новосадюка.
“Щоб спілкування було дійсно ефективним і результативним, треба визначитися з метою: чого хочете досягти в процесі комунікації, а також зрозуміти цілі співрозмовника. Якщо проаналізуєте більшість своїх розмов, то прийдете до невтішного висновку, що вони були безцільними. Також важливим у процесі спілкування є підтримка візуального контакту зі співрозмовником — це основа всього процесу”, — поділився Степан Грицьков.
Естафета музичних і поетичних виступів розпочалася з відкриття акустичної сцени. Там можна було послухати музику хмельницької групи “LiM”, дніпропетровської “ТОЇА” й тернополянина Дендрю Тимчука. Римованим словом ділилися поети Андрій Любка з Ужгорода, Степан Горбик з Тернополя, Інна Вікнянська з Вінниці й хмельничани Катерина Феб і Дмитро Свириденко. Там же ввечері для любителів ритмічної, змістовної музики проводилася вечірка “Green Fest Hip Hop Partу”. На неї завітали виконавці Beatmaker Dizzya, К0ма, Будя, MC Ламзін, Makсімов, Tagbir та інші.
Ті, хто стомився від фестивального драйву й літнього сонця, могли відпочити в затінку дерев у “Lounge зоні” мистецького угруповання “Бодрая корова”. Там можна було присісти й, п’ючи смачний лимонад, послухати приємну електронну музику й комедійні номери на злободенні теми.
Опівдні на пляжі розпочалися справжні “мокрі війни”. Понад півсотні юнаків і дівчат обливали одне одного водою. Для цієї розваги замовили спеціальний автомобіль з шістьма тоннами води. Навіть не беручи участі у цій забаві, було весело спостерігати за її учасниками.
“Green Fest” — один із найкращих фестивалів міста! Де ще можна взяти участь у “мокрих війнах”, які вже давно не проводились у Хмельницькому? Було весело й… мокро. Трішки просохну й піду далі слухати музику”, — поділилася відвідувачка фестивалю Діана.
Другий день “Green Fest” виявився не менш насиченим. Спортсмени змагалися з кікбоксингу, стрітболу, пляжного регбі й пляжного волейболу, а на акустичній сцені можна було послухати “Ранок дитячої пісні”.
Пообіді на свято завітали ще й міські велолюбителі, які колоною проїхалися від парку ім. М.Чекмана до майдану Незалежності, а звідти — до Молодіжного парку. До них приєднався й новостворений велопатруль міліції.
Ексклюзивними гостями фестивалю стали письменники брати Капранови. У “Lounge зоні”, граючи на своїх чудернацьких музичних інструментах “кобзареп”, вони співали про війну, життя й студентські роки. Також уперше для хмельничан звучала інтерпретація віршів Тараса Шевченка у стилі блюз. Крім музичного виступу, брати Капранови презентували книгу “Мальована історія Незалежності України”.
“Наша книга — подарунок дітям, яких досі змушують вивчати історію України, зшиту за радянськими лекалами, і дорослим, які нарешті хочуть відкрити її для себе заново, але для цього у них не вистачає часу. “Мальована історія Незалежності України” розвінчує міф, що у нас практично ніколи не було державності. Цією книгою ми хотіли зруйнувати старі міфи і показати, заради чого українцям варто боротися нині”, — сказали Віталій і Дмитро Капранови.
Окрім того, на території фестивалю розмістився дитячий майданчик. Малечу зацікавили насиченою програмою: скеледром для заняття альпінізмом, батут, безпрограшна лотерея й конкурси, біо-тату, декорування печива шоколадом.
Діяв і ярмарок, його відвідувачі могли спробувати щось смачненьке, купити вироби народних майстрів, дізнатися про органічне землеробство.
“Принцип органічного землеробства: розумна людина вирощує врожай, а мудра — землю. Ми акцентуємо увагу саме на останньому, адже в землі є все для рослин, а використання добрив і пестицидів виснажує ґрунт, що потім негативно вливає на врожайність. Тому вчимо людей вирощувати здоровий і безпечний урожай. Так, ми пропонуємо замість звичних добрив використовувати рослини-сидерати. Наприклад, восени, зібравши картоплю, можна посіяти гірчицю, яка водночас удобрює город, розпушує землю й захищає овочі від фітофтори”, — поділився організатор “Клубу органічного землеробства” у Хмельницькому Максим Доскоч.
Кульмінацією фестивалю став концерт на великій сцені. Йому передував яскравий флешмоб з використанням різнобарвних фарб холі. Більше сотні відвідувачів “Green Fest” озброїлися порошковими фарбами й одночасно кинули їх у повітря. Після вступних слів організаторів і спонсорів фестивалю й нагородження переможців спортивних змагань розпочався святковий концерт. Хмельничанам дарували музику й гарний настрій гурти “CITY”, “Under the Tank”, “Чумацький Шлях” (Хмельницький), “MrFreeman” (Тернопіль), “Nemoy Music Band”, “Iamyou” (Київ).
“Цей фестиваль організований, щоб популяризувати ідею створення Молодіжного парку. Офіційно парк ще не існує, але про нього вже знають хмельничани. Отож ми своєї мети досягли і незабаром втілимо її в життя. Сам фестиваль за ці три роки багатьом полюбився. Чимало людей нам дякували. І якщо навіть “Green Fest” уже не буде, будуть нові фестивалі, які нестимуть інші ідеї”, — підсумував організатор фестивалю, голова ГО “Хмельницький молодіжний клуб розвитку” Степан Кушнір.
Андрій ЯЩИШЕН
На фото: виступ братів Капранових; флешмоб з фарбами-холі;
“мокрі війни”; лицарський турнір; під час “Street workout”
Фото автора й Миколи ШАФІНСЬКОГО