Соціум

Депутати працювали під спалахами власних емоцій

Понад 70 питань порядку денного розглянула 50-та сесія міської ради. Так склалося, що її ювілейний порядковий номер співпав з 70-літнім ювілеєм Великої Перемоги. Про це учасникам пленарного  засідання нагадав голова ради міської організації ветеранів України Гаптульмунір Садиков, нагородивши почесними відзнаками велику групу обранців за допомогу в організації проведення святкових заходів. Подякував колегам за опіку над ветеранами і секретар міської ради, виконуючий обов’язки міського голови Костянтин Чернилевський. Святковий початок сесійної роботи однак не вплинув на її загальну атмосферу з гострими “грозовими” спалахами.

Понад 70 питань порядку денного розглянула 50-та сесія міської ради. Так склалося, що її ювілейний порядковий номер співпав з 70-літнім ювілеєм Великої Перемоги. Про це учасникам пленарного  засідання нагадав голова ради міської організації ветеранів України Гаптульмунір Садиков, нагородивши почесними відзнаками велику групу обранців за допомогу в організації проведення святкових заходів. Подякував колегам за опіку над ветеранами і секретар міської ради, виконуючий обов’язки міського голови Костянтин Чернилевський. Святковий початок сесійної роботи однак не вплинув на її загальну атмосферу з гострими “грозовими” спалахами.

Першою високу температуру такого спалаху відчула Оксана Кольгофер з пропозицією перегляду тарифів на проїзд у міському пасажирському транспорті. Її виступ підтримки не знайшов, навпаки викликав вибух протестних емоцій та звинувачень у спробі у такий спосіб здійснити передвиборчу піар-акцію перед телекамерами. Зокрема їй нагадали, що тарифи є прерогативою не ради, а виконкому з проведенням відповідних громадських слухань, принагідно порадивши відвідувати засідання постійних комісій, де попередньо розглядають проекти сесійних рішень.
Необхідність дотримання вимог регламенту міської ради, зокрема щодо активної роботи у робочих засіданнях, довів перебіг пленарного засідання, котрий виявив неоднаковий рівень депутатської дисципліни. Саме через це на деякі пункти порядку денного довелося витрачати зайві години роботи. Так, наприклад, сталося при розгляді питань щодо об’єднання територіальних громад. Не дочекавшись цього, частина депутатів залишила сесійну залу разом із замовленими телекамерами (не тема для власного піару?), хоча їхні картки продовжували процес голосування. Дехто з депутатського корпусу проігнорував робочі засідання постійних комісій, знайомлячись із темою розмови вже у пленарному режимі. Тому ритм сесії нагадував рух на аварійній залізничній колії з частими зупинками та дозаправками паровоза.
Перша така тривала “зупинка” сталася при розгляді проекту змін до рішення 24-ї сесії ради від 28.04.2009 року, за яким будівля колишнього кінотеатру “Проскурів” також не підлягатиме приватизації. Щодо цього розпочалася справжня епопея виступів, контрдоведень і ультиматумів. Перший раунд голосування винесений проект не затвердив, але чимало  депутатів-підприємців розуміли всі підводні камені такого негативного рішення. Олександр Кізляр: “Місто повинно мати можливість продати цю будівлю на аукціоні чи за конкурсом за справедливою ринковою ціною, а не задешево віддати орендарю завдяки “невід’ємним поліпшенням внаслідок ремонту”. Цінову різницю у такому випадку він визначив у 15-16 мільйонів гривень втрат для міського бюджету. Альбін Тарчевський: “У нас має бути стратегія розвитку культури у мікрорайонах, отож такі об’єкти повинні залишатись у комунальній власності”. Свої “за” і “проти” висловили Дмитро Шевченко, Валерій Буяновський, Іван Бухал, Руслан Афійчук, Володимир Івашко, Людмила Бесєда, Андрій Ропотан, Володимир Гончарук, представники ради ГО “Майдан”, юридичного відділу міськради, підприємства-орендаря. Віктор Савчук закликав колег переголосувати попереднє рішення, а якщо воно знову буде негативним, пригрозив ініціювати поіменне голосування. Другий раунд проект рішення затвердив із зауваженням, що умови подальшої оренди будівлі не порушуватимуться, хоча вона не підлягатиме приватизації.
Наступну тривалу “зупинку” спричинило звернення мешканців мікрорайону Дубове до депутата Анатолія Собка щодо облаштування дитячого спортивного майданчика на вулиці Гастелла, 15. Проблема в тому, що ця земельна ділянка була свого часу передана регіональному відділенню Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву для спорудження четвертої черги житлового комплексу. Між тим місцеві мешканці обурені, що ця ділянка не використовувалася за призначенням упродовж 10 років і перетворилася на сміттєзвалище. Відтак за ініціативи депутата вони провели масовий суботник і підготували її для облаштування майбутнього спортивного майданчика. Натомість ця ініціатива викликала рішучий протест групи людей, котрі вклали свої гроші у четверту чергу комплексу, який однак не будується через вкрадені кошти. Зміна призначення ділянки позбавляє їх надій і водночас протирічить законодавству щодо сприяння молодіжному житловому будівництву. Після тривалого обговорення сесія вирішила задовольнити бажання мешканців щодо облаштування спортивного майданчика, паралельно міська влада пропонуватиме забудовникам інші земельні ділянки для спорудження житла.
Інша місцева ініціатива підприємців з ринку ТОВ “Речовий ринок “Торговий дім “Бартер-сервіс” якихось суперечностей у депутатів не викликала. Як зауважила Надія Кнець: “Маємо виправити свою колишню помилку і позбавити ТД “Бартер-сервіс” права оренди земельної ділянки, оскільки він не виконує своїх зобов’язань, не сплачує потрібну суму до бюджету і здійснює численні порушення щодо підприємців”. Сесія вирішила розірвати в судовому порядку договір оренди з цим підприємством, хоча депутати відзначили, що через це знову доведеться пройти важкий процес судової тяганини.     
Складніше виявилося розібратися з місцевою ініціативою мешканців готелю “Софія”, який уже давно використовується як гуртожиток для прикордонників НАДПСУ. Інший протест викликали роботи з реконструкції сходів до цієї будівлі, котрі загрожують її цілісності, а також іншими будівельними роботами, які здійснює ПАТ “Проскурів” на користь ресторану “Софія”. На захист забудовника виступили Словян Воронецький і Наталя Мудра, проте для їхніх колег переконливішими стали контраргументи Олесі Тарасової, яка навела широкий список порушень, здійснених ПАТ “Проскурів”. Відтак сесія проголосувала варіант рішення щодо обмежень та скасування договорів з ним та рестораном “Софія”. Щоправда, заступник міського голови Андрій Капура пом’якшив жорсткість цього рішення, зазначивши, що “ним ми змусимо підштовхнути ПАТ “Проскурів” до усунення всіх виявлених порушень”.
А ось звичної вже демонстрації неповаги до депутатського корпусу та правового нігілізму з боку так званої “територіальної громади” цього разу не було. Прохання її “позашлюбної дитини” під назвою “територіальна дружина” виділити 40 тисяч гривень фінансової підтримки як громадській організації сесія не підтримала більшістю голосів, хоча сім обранців за це проголосували. На відміну від попередніх відвідин сесій, прохачі покинули залу без скандальних нападів.
Питанню ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад дещо спорожніла сесійна зала присвятила багато уваги. Позиції обранців були різними і, як зауважив Костянтин Чернилевський: “Ця справа надзвичайно важлива, пропозицій є чимало, але маємо підійти до них помірковано і максимально відповідально”. Сергій Мандзій вважає, що до територіальних громад Шумівців і Ружичанки, яким пропонуватиметься приєднання до громади міста, варто додати ще кілька сільських рад. Дмитро Шевченко переконаний, що відповідне рішення мають прийняти люди, а не міська рада. На думку Івана Бухала, у міста вистачає своїх невирішених питань, щоб зосереджуватися ще й на додаткових проблемах нових громад. Тривале обговорення визначило порядок проведення відповідних громадських слухань, а до представленого списку територіальних громад, яким пропонуватиметься добровільне приєднання до міста, за пропозицією Наталі Романовської, сесія додала громаду села Лісові Гринівці.
Цими найскладнішими пунктами порядку денного депутати й обме-жилися, інші проблем і додаткового часу не потребували — як і спалахів надмірних емоцій. Так, сесія затвердила звіт про виконання міського бюджету за І квартал нинішнього року — з перевиконанням показників, ухвалила Програму зайнятості населення міста на 2015-2017 роки, низку майнових та земельних питань, проголосувала пропозиції щодо демонтажу з будинків пам’ятних дощок і   написів часів тоталітаризму колишнього СРСР, розробку детального плану території центральної частини міста й низку звернень до керівництва держави з соціальної сфери та деяких особливостей з наповнення місцевих бюджетів.
Володимир Разуваєв

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *