Зараз, коли ціни на енергоносії нестримно ростуть і люди шукають можливості зменшити залежність від ціни на газ або інше паливо, влада Хмельницького заявила, що готова стати партнером мешканців міста, якщо вони будуть братися за утеплення свого житла. Інформацією на ці теми поділився з нашими читачами заступник начальника управління житлового-комунального господарства Владислав БОНДАР.
Зараз, коли ціни на енергоносії нестримно ростуть і люди шукають можливості зменшити залежність від ціни на газ або інше паливо, влада Хмельницького заявила, що готова стати партнером мешканців міста, якщо вони будуть братися за утеплення свого житла. Інформацією на ці теми поділився з нашими читачами заступник начальника управління житлового-комунального господарства Владислав БОНДАР.
У місті є програма співфінансування ремонтних робіт з капітального ремонту фасадів, дахів багатоквартирних житлових будинків з їх утепленням, яка була затверджена ще рішенням 25-ї сесії Хмельницької міської ради №17 від 12.06.2013 року. На жаль, до цього часу в місті нею ніхто не скористався.
Не секрет, що населення буде змушене платити шалені кошти за неефективне використання енергоресурсів. І ми добре знаємо, де маємо найбільші втрати енергії. Це — зношені труби, неутеплені стіни будинків, старі вікна та двері, невідремонтовані дахи… Тож наразі якраз той момент, коли мешканцям потрібно братися за негайне вирішення цих питань, якщо не хочуть витрачати зайві кошти на оплату комунальних послуг.
На заваді реалізації програми стала низька обізнаність громадян стосовно допомоги влади в цьому проекті. Тому нині управління житлово-комунального господарства ставить собі завдання дати найширшу і найповнішу інформацію про партнерство влади й громади щодо термомодернізації на умовах 50 на 50.
Таке право мають власники квартир, житлових і нежитлових приміщень у багатоквартирних житлових будинках, що перебувають на балансі житлово-експлуатаційних контор №№1, 2, 3, 5, 6, 7, ЖКК “Будівельник”, ТОВ “ЖЕО”, а також об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), що утримують їх на власному балансі. Плануючи утеплення житла на умовах співфінансування, люди мають знати, що 50% вартості робіт забезпечує міський бюджет, а 50% — мешканці будинку.
Щоб організувати ремонтні роботи на цих умовах, насамперед потрібне усвідомлення мешканців будинку або ж окремого під’їзду, що це необхідно не лише для комфорту, а й для того, аби не витрачати зайві кошти з бюджету сім’ї.
Найперше, необхідно провести загальні збори з власниками житлових і нежитлових приміщень будинку, розглянути питання щодо необхідності виконання капітального ремонту фасаду, даху з їх утепленням та дольової участі у розмірі 50% вартості робіт.
На зборах отримати письмову згоду всіх власників житлових і нежитлових приміщень будинку шляхом поіменного голосування. На ім’я міського голови написати заяву щодо виконання певних робіт, додати копію протоколу засідання загальних зборів членів ОСББ про згоду на дольову участь у розмірі 50% загальної вартості робіт, копію списку поіменного голосування, відомості про своєчасну сплату за житлово-комунальні послуги не менше, ніж 90% мешканців. Відповідно до резолюції міського голови заява та додані до неї документи передаються на виконання в управління житлово-комунального господарства міської ради. Надалі спеціально створена комісія спільно з балансоутримувачем проводить комплексне обстеження фасаду, даху житлового будинку, за результатами якого складається акт обстеження. На підставі акта визначається обсяг робіт та орієнтовна сума, потрібна для реалізації поставлених завдань.
Слід акумулювати необхідну суму коштів із двох джерел. Надалі управління житлово-комунального господарства формує пакет документів: проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт фасаду, даху будинку з їх утепленням; позитивний висновок філії ДП “Хмельницькдержбудекспертиза”; договір на виконання робіт між визначеною підрядною організацією та власниками квартир, житлових і нежитлових приміщень у багатоквартирних житлових будинках, що перебувають на балансі житлово-експлуатаційних контор, а також ОСББ, відповідно до частки фінансування, визначеної як 50% вартості робіт з капітального ремонту фасаду, даху багатоквартирного будинку з їх утепленням. За результатами виконаних робіт складається акт виконаних робіт з відміткою про перевірку робіт організацією, залученою для здійснення технічного нагляду.
Якщо ж говорити про переваги такої дольової участі, крім економії коштів, то це те, що до роботи будуть залучені фахівці, які мають відповідні ліцензії, а також вони гарантуватимуть якість виконаних робіт.
Нині охочих брати участь в утепленні за такою програмою вже п’ять. Три проекти вже оплачені і наразі виготовляється відповідна технічна документація, а щодо інших двох збираються документи.
Виготовлення проектно-кошторисної документації відбувається лише за рахунок міської влади. Ніхто примусово залучати власників квартир до утеплення їх будинків на умовах співфінансування не буде.
Проте хмельничанам варто досить відповідально поставитися до вирішення проблеми щодо економії енергоресурсів, бо це однозначно вигідно.
Вікторія СТАНДРІЙЧУК