Соціум

Альтернативне паливо економить кошти підприємства

У зв’язку з подорожчанням газу керівники установ, організацій і підприємств шукають можливості використання альтернативних методів опалення приміщень.

У зв’язку з подорожчанням газу керівники установ, організацій і підприємств шукають можливості використання альтернативних методів опалення приміщень.

Директор КП “Спецкомунтранс” Владислав Кривенчук (на фото), розповідаючи про те, як вони відмовилися опалювати свої адміністративні та господарські приміщення газом, результатами задоволений. “Маємо сьогодні три котли, що працюють на дровах й обігрівають усі наші приміщення, — ділиться директор. — А кілька років тому використовували великий промисловий котел Є-1, який нагрівав воду для запуску автомобілів і ледь-ледь прогрівав батареї у приміщенні диспетчерської. Другий газовий котел стояв у приміщенні адмінкорпусу, третій — в абонентській службі”.
Зважаючи на великі витрати за використаний  газ, спецкомунтрансівці провели заміну першого котла на твердопаливний, який опалює бокси і гріє воду для автомобільного парку. Результат не забарився — температура в адміністративних приміщеннях одразу підвищилася до +18-20 ºС. У боксах, де ремонтують машини, стало значно комфортніше у холодну пору року — від +5 до 10 ºС і гаряча вода є щоденно. Її можна залити в радіатор у будь-який час (автомобілі переведені на газ і для двигуна потрібна гаряча вода — авт.).
Торік “Спецкомунтранс” продовжив реконструкцію системи опалення. Тепер приміщення абонентської служби та адмінкорпусу обігріває один котел. “Для опалення використовуємо різні матеріали: щепу, подроблену на полігоні, деякі будматеріали, вивезені мешканцями міста на сміттєзвалище, деревину після санітарної очистки території, — розповідає Владислав Валерійович. — Відмовившись від газового опалення, підприємство зекономило значну суму коштів. Навіть якщо порахувати витрати на придбання твердопаливного котла, вартість робіт з реконструкції, заробітну плату працівників, які обслуговують нові котли, все одно витрачаємо значно менше, ніж раніше. За місяць економиться приблизно 60 тисяч гривень. На жаль, на полігоні твердих побутових відходів через відсутність постійного чергового не можемо застосовувати альтернативний вид палива”.
Керівник зауважив, що питання використання біогазу теж вивчали досконально. Однак воно поки що не вирішене, адже для цього, як мінімум, треба виконати кілька умов. І в першу чергу — закрити полігон та належним чином ізолювати його, щоб здійснювати відбір біогазу за всіма правилами. Наразі такої можливості немає, як і змоги створити новий полігон з сортування та переробки твердих побутових відходів за кілька десятків кілометрів від обласного центру, а не в межах міста, як сьогодні.
Зрештою, ситуація з підвищення цін на енергоносії однозначно змусить думати й працювати на перспективу, провести економічні розрахунки використання для своїх потреб усіх можливих альтернативних видів палива й відшукати найдешевший та найоптимальніший варіант.
Вікторія СТАНДРІЙЧУК
Фото Миколи ШАФІНСЬКОГО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *