Соціум

Свята справа — підтримати сім’ю

Відбулося розширене засідання виконавчого комітету Хмельницької міської ради, де було розглянуто питання “Про хід виконання Програми підтримки сім’ї на 2012-2015 роки”.

Відбулося розширене засідання виконавчого комітету Хмельницької міської ради, де було розглянуто питання “Про хід виконання Програми підтримки сім’ї на 2012-2015 роки”.

Доповідач — начальник управління праці та соціального захисту населення Словян Воронецький зазначив, що головною метою виконання заходів, включених у цю Програму, є забезпечення різнобічної підтримки сімей з дітьми, а також вирішення тих життєвих проблем сімей, які вони не можуть подолати самостійно. На виконання заходів Програми використано 157 тисяч гривень з міського бюджету, понад 2 мільйони 319 тисяч — з обласного та 1 мільйони 637 тисяч гривень — з державного бюджету, а також 70 тисяч — благодійних коштів. Щорічно різними видами допомог охоплено більше 27 тисяч одержувачів. За спрощеним порядком отримують субсидії на оплату житлово-комунальних послуг понад 11 тисяч сімей за рахунок субвенцій з державного бюджету. До Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, відповідно до якого здійснюється відшкодування 50 відсотків знижки плати за житлово-комунальні послуги, внесено 1119 багатодітних сімей.
Загалом у Хмельницькому проживають 92 тисячі сімей. За рахунок коштів міського бюджету дві багатодітні родині отримали нове житло, одній сім’ї виділено кошти на отримання довготермінового кредиту для придбання житла. Ще одна багатодітна сім’я отримала довготерміновий кредит з обласного бюджету.
З казни міста використано 368 тисяч гривень на придбання проїзних квитків багатодітним родинам та жінкам, яким присвоєно почесне звання Мати-героїня.
За рахунок міського бюджету п’яти багатодітним сім’ям встановлено конвекторне опалення в приватному будинку, замінені газові плити, газовий котел, газову колонку в квартирі.
У Хмельницькому діє два будинки сімейного типу та є дві прийомні сім’ї, в яких виховується 20 дітей. Наразі у зв’язку з подіями в Криму та збройним протистоянням на сході, у нашому місті здійснюється обслуговування переселенців з цих територій. Взято на облік 1561 тимчасово переміщену особу, яким за рахунок субвенції з держбюджету призначено щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, зокрема на оплату комунальних послуг. Виплачено з міського бюджету одноразову грошову допомогу в розмірі 1 тисячі гривень 598 переселенцям та 482 тисячі гривень — для учасників АТО. 10 родин загиблих захисників перебувають під супроводом міських соціальних закладів. У 2014 році з бюджету міста три сім’ї отримали допомогу по 50 тисяч гривень, а цього року дві сім’ї — по 10 тисяч гривень. З міського бюджету виділено кошти на матеріальну допомогу сім’ям постраждалих під час масових акцій протесту в сумі 400 тисяч гривень.
Словян Воронецький розповів також про те, як міська влада підтримує людей із обмеженими фізичними можливостями. Так, для психологічної та соціальної адаптації дітей-інвалідів та інших груп населення з обмеженими фізичними можливостями, в місті функціонують реабілітаційні центри “Родинний затишок”, “Школа життя”, в яких щорічно отримують комплекс соціальних послуг до 200 осіб. У рекреаційному центрі сімейного типу з відновлення здоров’я дітей-інвалідів та інших груп населення з обмеженими можливостями “Берег надії”, що в селі Головчинці, за три роки оздоровилась 821 особа, зокрема 134 дитини-інваліди.
Начальник міського управління освіти Валерій Олійник детальніше проаналізував ситуацію з підтримкою дітей з тимчасово окупованих територій, нині їх 257 потребують підвищеної уваги психологів, — наголосив посадовець. — Наші фахівці працюють із цими дітьми та надають необхідну допомогу та підтримку. Не залишаються осторонь педагогічні та учнівські колективи, які в міру можливостей забезпечують переселенців одягом, речами першої необхідності, канцелярськими товарами”.
Начальник управління молоді та спорту Валерій Вешко наголосив, що пріоритетом сімейної політики міської влади є оздоровлення дітей. Так, спільними зусиллями управлінь освіти, молоді та спорту, Фонду тимчасової втрати працездатності, благодійних фондів і батьків відпочинком та оздоровленням охоплено: в 2012 році — 6136 дітей, на що використано до 4 мільйони 317,3 тисячі гривень, у 2013 році оздоровлено 23 017 дітей (5 мільйонів 900 тисяч гривень), у 2014 році оздоровлено 17 887 дітей на 7 мільйонів гривень, з них 43 дитини переселенці з Криму, Донецької і Луганської областей. Великим попитом серед батьків та дітей Хмельницького користується позашкільний навчальний заклад “Дитячо-юнацький оздоровчий комплекс “Чайка” м. Хмельницького” (с. Головчинці). З 2013 року табір працює у чотири зміни і це дозволило оздоровити на 280 дітей більше (на фото). Минулого року в “Чайці” відпочили понад 1000 дітей.
Про діяльність медичної галузі в рамках виконання Програми присутніх поінформував начальник управління охорони здоров’я Михайло Василишин. Так, минулого року в обласних санаторіях та закладах, підпорядкованих Міністерству охорони здоров’я, оздоровилося 419 дітей із різними формами захворювань. У медичних закладах міста оглянуто 415 переселенців із зони АТО, 23 вагітних взято на облік в міському перинатальному центрі. Наразі медики приділятимуть особливу увагу медико-психологічній реабілітації сімей. Під час обговорення члени виконкому цікавилися законодавчою базою, яка має захищати найбільш вразливі прошарки населення, схемою оформлення пільг та субсидій, забезпеченням спортивних секцій тощо.
За результатами роботи члени виконавчого комітету зобов’язали управління праці та соціального захисту населення покращити інформованість людей про субсидії на оплату житлово-комунальних послуг; забезпечити своєчасний облік переселенців та надання адресної допомоги. Управлінню освіти доручено активно залучати дітей із Донецької і Луганської областей, Криму до роботи в гуртках у позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладах та інше.
Члени виконавчого комітету обговорили та прийняли відповідні рішення з понад 40 питань порядку денного. Низкою рішень призначили піклувальників та опікунів для неповнолітніх сиріт, дозволили здійснювати правочини стосовно нерухомого майна, співвласником якого є неповнолітні, надали матеріальну допомогу на лікування заявникам, прийняті рішення і стосовно квартирного обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, щодо роботи житлово-комунального господарства, врегулювання питань комунального майна та інші питання життєдіяльності нашого міста.
Вікторія СТАНДРІЙЧУК

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *