Соціум

Питання війни та мирного життя

Про це йшлося на черговому засіданні Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України. У заході взяли участь виконуючий обов’язки Хмельницького міського голови Костянтин Чернилевський, міські, селищні, сільські голови краю.

Про це йшлося на черговому засіданні Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України. У заході взяли участь виконуючий обов’язки Хмельницького міського голови Костянтин Чернилевський, міські, селищні, сільські голови краю.

Про виконання Указу Президента України щодо проведення мобілізації проінформував військовий комісар обласного військового комісаріату полковник Сергій Присяжнюк. Він повідомив, що четверта хвиля мобілізації проводиться у два етапи, перший триватиме до 14 лютого. Але Хмельницька область разом із Вінницькою вже успішно справились із поставленим завданням першого етапу мобілізації. Відповідаючи на запитання журналістів, військовий комісар зауважив на проблемах, які, власне, супроводжують мобілізаційний процес. Вони полягають насамперед у тому, що у ході четвертої хвилі мобілізації до 60% військовозобов’язаних нашої області виявилися хворими. “Лікарі медкомісій не завжди можуть одразу встановити хвора людина чи ні. Її відправляють на дообстеження в лікарню. 90% направлених до лікарень у військкомат не повертаються. Я звертався до керівництва облдержадміністрації і департаменту охорони здоров’я, що треба приймати якісь жорсткі заходи. Не можу сказати, чи має місце симуляція. З цим мають розбиратися відповідні структури”, — поділився наболілим військовий комісар.
Багато хмельничан, які були мобілізовані у перших хвилях без медкомісій, мали проблеми зі здоров’ям. Траплялись навіть випадки важких захворювань. Деяких повернули додому, інших лікували військові медики. Сергій Присяжнюк також повідомив, що кількість добровольців порівняно з початком антитерористичної операції значно зменшилася, а тих, хто ухиляється від мобілізації, зросла. Для вручення повісток військовозобов’язаним в області формуватимуться відповідні групи. Військовий комісар заявив, що отримав розпорядження від Президента та Прем’єр-міністра України в першу чергу мобілізовувати безробітних громадян.
Начальник військового госпіталю, полковник Олександр Завроцький поінформував учасників зібрання про те, що від початку проведення АТО їхній медзаклад надав медичну допомогу понад чотирьом тисячам військовослужбовців. Також розповів про тісну співпрацю у цьому напрямку з медичними закладами міста й області, зокрема обласною лікарнею, міською поліклінікою №1 та іншими, в яких військові проходять обстеження та отримують додаткові консультації фахівців. Олександр Завроцький також поділився проблемами, найперше, відсутністю обладнання, необхідного для лікування вогнепальних поранень, зауваживши, що фахівців у закладі вистачає і вони не гірші, ніж у Вінницькому військовому госпіталі. Однак через відсутність відповідного обладнання медзаклад надає сьогодні лише третинну допомогу. Також полковник медичної служби подякував владі міста за суттєву підтримку, зокрема передачу мобільного стоматологічного кабінету, переобладнаного в автомобіль з надання хірургічної допомоги, який тепер працює в зоні АТО.
Учасники зібрання на чолі з головою регіонального відділення АМУ, Славутським міським головою Василем Сидором обговорили виконання Указу Президента щодо мобілізації; лікування поранених та хворих військовослужбовців, які повернулися з зони АТО; проблеми впровадження бюджету на 2015 рік в містах, селищах і селах області; проблемні питання щодо об’єднання сільських, селищних та міських рад. Пропозиції місцевого самоврядування щодо внесення змін до бюджетного та податкового законодавства будуть спрямовані до Верховної Ради України через народних депутатів від Хмельницької області, зокрема Сергія Мельника, та регіональне відділення Асоціації міст України.
Під час засідання також обговорили Закон “Про добровільне об’єднання територіальних громад”, прийнятий Верховною Радою України у першому читанні, який створює законодавче підґрунтя для формування спроможних територіальних громад відповідно до Концепції реформування місцевого самоврядування і територіальної організації влади в Україні та має на меті децентралізацію публічної влади з реальним забезпеченням загальновизнаних європейських принципів організаційної, правової та фінансової самостійності органів місцевого самоврядування.
Як зазначив Василь Сидор, одночасно з державним бюджетом на 2015 рік Верховна Рада прийняла зміни до Податкового і Бюджетного кодексів, що істотно вплинуло на формування цьогорічного бюджету міст, сіл та селищ. У зв’язку з набранням чинності законів, якими впроваджено нову модель фінансового забезпечення місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин, в органів місцевого самоврядування виникають питання щодо окремих положень вказаних законодавчих актів.
Так, відмінено кілька податків, які суттєво наповнювали бюджет, зокрема зменшено частку податку з доходів фізичних осіб з 75 до 60%, а в селах його взагалі відмінено (раніше було 25%). Натомість введено нові податки і збори: це, в першу чергу, податок на нерухоме майно, акцизний збір з продажу тютюнових, алкогольних виробів та з реалізації пального. Це стосується також соціальних виплат, зарплати працівникам бюджетної сфери, зокрема використання освітньої субвенції державного бюджету, призначеної для фінансування відповідної галузі, а також збору податків, які, за словами Василя Сидора, мають надходити не за місцем реєстрації, а за місцем діяльності підприємств тощо. “Нинішній бюджет не відповідає попереднім заявам, озвученим представниками центральної влади. Наше завдання — проаналізувати, який стан у селах, районах та містах обласного значення, визначити плюси і мінуси, а також виробити єдину державницьку позицію”, — наголосив Василь Сидор. Свою позицію також озвучили Старокостянтинівський міський голова Микола Мельничук, Дунаєвецький селищний голова Анатолій Кухаренко, сільський голова Лісових Гринівців Василь Лежанський, голова обласної профспілки працівників соціальної сфери Олександр Цюзік.
Вікторія СТАНДРІЙЧУК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *