Соціум

Степан Кушнір: “Громадська діяльність — не хобі, а життєвий принцип”

“Не словом, а ділом” — цей вислів абсолютно відповідає діяльності Хмельницького молодіжного клубу розвитку. Кожен з учасників організації — незамінна цеглина, без котрої будівлі не буде. Якщо ви маєте бажання розвиватись у колі активної, соціально зацікавленої молоді та прагнете вдосконалювати рідне місто, тоді вам сюди. Про роботу, досягнення та плани Клубу розповідає голова правління організації Степан Кушнір.

“Не словом, а ділом” — цей вислів абсолютно відповідає діяльності Хмельницького молодіжного клубу розвитку. Кожен з учасників організації — незамінна цеглина, без котрої будівлі не буде. Якщо ви маєте бажання розвиватись у колі активної, соціально зацікавленої молоді та прагнете вдосконалювати рідне місто, тоді вам сюди. Про роботу, досягнення та плани Клубу розповідає голова правління організації Степан Кушнір.

— Чим займаєтесь у Клубі і яка його основна мета?
— Хмельницький молодіжний клуб розвитку — це громадська організація, але я назвав би ïï просто “спільнотою активних та небайдужих”. Ми взагалі намагаємось бути зрозумілими для молоді, тому звикли говорити простими словами, а не юридичними термінами чи тезами, прописаними в Статуті. Займаємось тим, що робить людей кращими: від розвитку особистості до еволюції суспільства. Маємо декілька базових проектів, котрі вже впізнавані серед молоді міста. Наприклад, “Школа лідерів” — освітній проект, де навчаємо молодь реалізовувати своï ініціативи, ідеï та проекти. Працюємо над Молодіжним парком, що біля пляжу. Організовуємо до Дня молоді в кінці червня “Green fest” — найбільший молодіжний фестиваль міста, спрямований на різносторонній розвиток особистості.
— Які досягнення вже маєте?
— Найбільшим здобутком вважаю створення команди, бо люди — це найцінніший ресурс, який зібрати не так просто. На початку мало хто вірив у розвиток організаціï, бо ми нічим не відрізнялись від інших. Дві людини в організаціï, “наполеонівські” плани і прагнення щось робити. Тільки з часом ми здобули довіру й авторитет, завдяки сотням акцій та заходів, щирому прагненню принести користь своєму місту, а головне — систематичності. Наша місія — довгострокова: ми прагнемо змінити суспільство.
— Які проблеми нині долаєте?
— Ті люди, котрі прагнуть щось робити, мають кілька стандартних проблем: немає де, немає з ким, не знає як. Ось ці питання ми і вирішуємо. Нині маємо приміщення для Клубу — місце для активної молоді, де кожен може реалізовувати власні ідеï та знайти однодумців. Ремонт там уже майже закінчили, хоча це було для нас нелегким завданням. Витратили багато зусиль і часу. Не вистачало досвіду та підтримки. Початковий стан приміщення був з грибком на стінах. Там смерділо і текла вода з труб. Нині все чисто й полагоджено. Як нам це вдалося? Своїми силами та за підтримки тих, хто в нас повірив.
— Робота в організації лише волонтерська, тобто вона не оплачується. Що натомість можуть взяти для себе учасники Клубу розвитку?
— Волонтер апріорі не може отримувати винагороду, бо тоді він уже називатиметься найманим працівником. Кожен з тих людей, хто долучається до нас, має власний мотив. Для одного — це можливість розвитку, для іншого — здобуття лідерського досвіду, для когось — знайомство й спілкування з однодумцями. Але всіх їх об’єднує одне — вони хочуть віддавати, а не брати. І наші мотиви дійсно альтруïстичні.
— Кого чекаєте у Клубі?
— Тих, хто хоче жити змістовно. Серед напрямків діяльності, котрі потребують посилення, — культура, мистецтво, освіта, спорт. Нам потрібні люди, знання та досвід яких будуть цінними для молоді. В нашу команду потрібні організатори, журналісти, PR-працівники, дизайнери та просто відповідальні люди.
— Що треба для того, аби стати учасником вашої команди?
— Небагато — менше говорити і більше робити. Але, в першу чергу треба знати, чого  хочеш у житті. Учасники — це носіï певних цінностей та пропагандисти здорового способу життя. Ми критично ставимось до негативних звичок та деструктивних занять.
— Які конкретні плани реалізуєте?
— Окрім уже згаданих проектів, маємо й інші ідеї. Проводимо лекціï, семінари, тренінги, тематичні подіï до різних свят. Але це так, для підтримки імпульсу активності. Є стратегічні плани та проекти зі зміни молодіжноï політики в регіоні. Будемо налагоджувати зв’язок з містами-побратимами, організовувати різні обміни та поïздки, щоб молодь розширювала свій кругозір. Працюватимемо над розвитком велоінфраструктури та еко-проектів. Хочемо розширити зелені зони в місті. Команда Клубу розвитку прагне зробити Хмельницький комфортним для життя в ньому.
Щоб цього досягнути якнайшвидше, потрібна підтримка кожного. У Хмельницькому мешкають майже 265 тисяч людей, із них наша цільова аудиторія — тисяч 20-30: активна молодь віком від 15 до 25 років. Якщо така армія стане щодня щось робити для міста, це буде ідеальне місце для життя. Вам до вподоби така ідея? Тоді долучайтеся до нас!
Розмовляла Вікторія ТАРАН

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *