Соціум

Акценти депутатського дня: дороги, зайнятість і соціальне обслуговування хмельничан

Перше у нинішньому році робоче засідання міської ради депутати присвятили питанням актуальним і важливим, що зробило порядок денний насиченим, з активною участю всіх учасників. Обранці заслухали та обговорили інформацію про стан виконання капітального і поточного ремонтів автомобільних доріг та прибудинкових територій, реалізацію міської Програми зайнятості населення, ознайомилися з роботою територіального центру соціального обслуговування населення.

Перше у нинішньому році робоче засідання міської ради депутати присвятили питанням актуальним і важливим, що зробило порядок денний насиченим, з активною участю всіх учасників. Обранці заслухали та обговорили інформацію про стан виконання капітального і поточного ремонтів автомобільних доріг та прибудинкових територій, реалізацію міської Програми зайнятості населення, ознайомилися з роботою територіального центру соціального обслуговування населення.

З першого питання депутатам доповідав начальник управління житлово-комунального господарства Віктор Чапайда. Насамперед він зазначив, що торік за планом було передбачено здійснити поточний ремонт доріг і тротуарів площею 67,8 тисячі кв. м на суму понад 13,7 мільйона гривень. Упродовж року вдалося відремонтувати вулично-дорожну мережу площею 65,2 тисячі кв. м і освоїти 11,9 млн. грн. Крім того, вимощено тротуарною плиткою 4,7 тис. кв. м на суму 1,3 млн. грн.
Учасникам засідання був представлений розлогий список вулиць з конкретними адресами у різних мікрорайонах Хмельницького, де  влаштоване або відремонтоване дорожнє покриття. Щодо мощення  тротуарною плиткою частини вулиць Віктор Чапайда зауважив, що ці роботи не були завершені через несприятливі погодні умови та затримки у фінансуванні.
Дещо гіршими були результати з виконанням планових робіт з капітального ремонту доріг. Так, з передбачених 30,7 млн. грн. у минулому році вдалось освоїти лише 11,3 млн. грн. і відремонтувати 26,7 тис. кв. м дорожнього покриття. Причина, за словами начальника УЖКГ, одна — несвоєчасне фінансування робіт. Її підтвердив і виконуючий обов’язки міського голови, секретар міської ради Костянтин Чернилевський: “Через складну ситуацію в країні забезпечити фінансування за всіма планами не вдалося”.
Депутати пояснення зрозуміли, але висловили чимало зауважень і пропозицій щодо конкретних недоліків з роботами на виборчих округах. Про це говорили Надія Кнець, Олександр Кізляр, Людмила Бойчук, Анатолій Собко, Валерій Баклажко, Олеся Тарасова, Віталій Діденко, Володимир Гончарук, Григорій Галкін. Йшлося також про необхідність посилити контроль з обов’язковою участю депутатів щодо якості виконання робіт і гарантованих зобов’язань ремонтників. Пролунали пропозиції розширити практику спільного фінансування робіт у приватному секторі: з міського бюджету та з коштів населення, створити комунальне підприємство з виробництва тротуарної плитки тощо. Для планування робіт з поточного і капітального ремонтів доріг та прибудинкових територій депутати вирішили провести окреме робоче засідання.

Про підсумки Програми зайнятості населення, котра була розрахована на 2012-2014 роки, колег інформував начальник управління праці та соціального захисту населення Словян Воронецький. Програма, за його словами, мала відповісти на виклики  сьогодення, котрі складаються з проблем “тіньової” зайнятості, дисбалансу попиту на робочу силу, незайнятість неконкурентоспроможних категорій населення і працевлаштування людей з обмеженими можливостями, скорочення робочих місць. На протидію цим викликам були запроваджені відповідні заходи.
Так, щодо “тіньової” зайнятості та легалізації виплати заробітної плати торік податківці здійснили 195 перевірок, за наслідками яких виявлено 190 порушень, а 86 осіб притягнули до адміністративної відповідальності. Зареєстровано 279 нелегальних працівників і донараховано податків на суму 513 тис. грн. Крім того, з питань легалізації проводиться широка і системна робота для населення та роботодавців.
Суттєві зміни сталися на ринку праці. Нині найбільшу чисельність серед безробітних складають службовці — 70%, найменшу — робітники, лише 2%. Відповідну переорієнтацію робить міський центр зайнятості, зокрема щодо професійного навчання за робітничими професіями. Актуальним залишається питання працевлаштування інвалідів. Зокрема працевлаштувати минулого року вдалося лише 25,3% з 308 осіб, які перебували на обліку. Гострою є й проблема скорочення робочих місць, торік у місті було створено лише 3461 нове робоче місце — 73,7% запланованих показників. Загальну ситуацію ускладнили економічні та політичні фактори, зокрема події на сході країни та погіршення відносин з Росією, на долю якої припадає 70% експорту промислових підприємств міста.
Детальний матеріал, представлений засіданню, особливих критичних зауважень у депутатів не викликав. Натомість вони озвучили низку пропозицій, котрі мають враховуватися при розробці наступної Програми.

Схвальної оцінки депутатського корпусу заслужила інформація начальника міського територіального центру соціального обслуговування Ірини Ковальчук: насичена фото- і відеоматеріалами, цифровими показниками, котрі докладно розповіли про набуті традиції та нові запровадження у наданні соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги. Нині на обліку центру перебувають 7547 осіб, якими опікуються 119 соціальних працівників. Як висловилася Надія Кнець: “Ми приємно здивовані побаченим і почутим”. Ірина Ковальчук подякувала колегам за розуміння проблем центру і його підтримку. У відповідь Анатолій Собко запропонував допомогу з продуктами харчування для безкоштовних обідів пацієнтам терцентру.
Обговоривши деякі інші питання порядку денного, депутати завершили робоче засідання.
Володимир Разуваєв

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *