Соціум

Хмельничани про наступні вибори

Коли мають відбутися нові вибори у системі місцевого самоврядування; за якою виборчою системою; яким ви бачите нового міського голову?

Коли мають відбутися нові вибори у системі місцевого самоврядування; за якою виборчою системою; яким ви бачите нового міського голову?

Зоя Діденко, голова громадської ради при міськвиконкомі, голова міського товариства “Просвіта”:
— Глибоко переконана, що виборчі процеси в Україні мають відбуватися не під діючу владу, а виключно законно: за Конституцією, виборчим законодавством, які не змінюються час від часу, як нині. Відтак наступні місцеві вибори повинні відбутись у жовтні. До них, вважаю, необхідно здійснити давно виголошені реформи: адміністративно-територіальну та системи місцевого самоврядування.
Ідеальним варіантом бачу вибори за мажоритарною системою, коли виборці чітко бачать і знають за кого голосують. Вони мають право безпосереднього вибору: кандидата-партійця, позапартійного, головне, щоб він був здатен виправдати довіру і відстояти їхні інтереси на виборчому окрузі. 
Щодо майбутнього очільника міста, думаю, що він не повинен залежати від будь-яких політичних сил та окремих соціальних груп, тобто бути людиною поза партіями та бізнес-інтересами. Міським головою має стати особистість, патріот міста, для якого інтереси громади понад усе. Звичайно, це повинна бути людина високої культури, контактна, має знати хоча б декілька мов, щоб достойно представляти Хмельницький та Україну в містах-побратимах.

Іван Данкевич, директор обласного благодійного фонду “Карітас”:
— Багато проблем виникає, коли в голові відбуваються зміни, а саме тіло до цього не готове. На рівні державної влади: якщо голова нова, то й новою має бути вся її вертикаль — це закономірно і природно. Тобто нові місцеві вибори не просто мають відбутися, а чим швидше, тим краще. Вважаю, що осені чекати не треба, часу в нас для розкачки немає.
Кожна виборча система має свої плюси і мінуси, ідеальна у нас ще не склалась. Свої недоліки мала система за партійними списками, не ліпшою була і мажоритарна. Мінуси першої були в тому, що виборці не знали, за кого конкретно голосують, проблема другої — купівля депутатських мандатів багатіями, котрі переслідували особисті інтереси. Думаю, найдоцільніше обирати варіант за відкритими партійними списками в ниніш-ніх соціально-економічних умовах.
Щодо виборів міського голови, то вони у такому місті, як Хмельницький, мають проходити в два тури. Люди повинні обрати висококваліфікованого фахівця-менеджера, який підбере команду, котра зможе ефективно працювати. Партійна приналежність особливого значення не має, головне, щоб мер об’єднав міську громаду, а не надавав якісь переваги однопартійцям. І ще ця людина  має  бути духовною і висококультурною.

Олександр Цюзік, голова профспілки працівників соціальної сфери області, голова Форуму громадських лідерів Хмельниччини:
— Нинішня влада заявила про наміри здійснити найнеобхідніші реформи в державі, але поки що реально до них справа не дійшла. На місцевому рівні ще навіть немає відповідних посадовців для проведення такої роботи, зокрема в нашій області. Органи місцевого самоврядування ще не готові до оголошеної децентралізації влади. Тому впевнений, що спочатку треба провести необхідні реформи, зокрема адміністративно-територіальну, а вже потім місцеві вибори. Це означає, що нові вибори можуть відбутися не раніше осені. Якщо провести їх у березні, як дехто пропонує, то після реформ доведеться знову обирати нові органи місцевого самоврядування, а зайвих коштів для цього в держави немає.
За якою системою мають відбутися місцеві вибори — повинна вирішити Верховна Рада, остаточного проекту на сьогодні немає.
Впевнений, що новим міським головою має стати позапартійна людина, професіонал з досвідом роботи у господарській та адміністративній сферах. Він має спиратися на громадське суспільство, адже в сучасних умовах без опори на громадськість ефективно працювати не можна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *