Напередодні новорічно-різдвяних свят ми зустрілися з депутатом Хмельницької міської ради Григорієм Галкіним, аби підбити депутатські підсумки року та дізнатися бачення перспектив діяльності обранця на рік наступний.
Напередодні новорічно-різдвяних свят ми зустрілися з депутатом Хмельницької міської ради Григорієм Галкіним, аби підбити депутатські підсумки року та дізнатися бачення перспектив діяльності обранця на рік наступний.
— Григорію Якимовичу, спершу дещо упереджене запитання до вас особисто. Чому ви — депутат-пропорційник, який увійшов у склад міської ради за партійною квотою, фактично з власної волі перетворилися в одного з найактивніших депутатів-мажоритарників, хоч, даруйте, могли цілком спокійно уникнути цих непростих зобов’язань? Ви взяли на свою депутатську відповідальність такий непростий округ, у який входять 11 вулиць та шість провулків у Південно-Західному мікрорайоні та Дубовому.
— Щодо першої частини запитання, то тут, мабуть, слід говорити про мотивацію кожного, хто йде в депутати, навіть незважаючи на формат виборів. На цьому окрузі я живу з родиною вже три десятки літ, тож добре знаю його проблеми, знайомий особисто з багатьма людьми. Тож щодо вибору округу для депутатської опіки, як ви розумієте, питань не виникало, а от стосовно проблематики питань, які доводилося вирішувати тут за чотири роки, то вона, скажу щиро, була і залишається доволі складною, хоча і зробити вдалося також немало. У вирішенні цих питань старався діяти крок за кроком, опираючись на підтримку виборців, колег-депутатів, керівництва міста.
Так, наприкінці жовтня 2014 року ми закінчили прокладання каналізаційної мережі вулицею Короленка, що було однією з головних проблем мікрорайону. До цієї справи долучалося і моє підприємство. Нині ця мережа передана в експлуатацію “Хмельницькводоканалу”, триває індивідуальне підключення до неї приватних будинків. Нe секрет, що багато років подібна проблема з водовідведенням існує в жителів вулиці Басейної та провулку Басейного, де переважає приватний сектор і де досі в будинках старої забудови користуються септиками, та й рельєф цієї території дуже складний. Нині тут уже встановлюють каналізаційний колектор попри складнощі з підземними комунікаціями і, сподіваюсь, у найближчі дні ми завершимо ці роботи.
Провели капітальний ремонт дорожнього покриття на вул. Раскової, проклавши тротуари й встановивши освітлення. До речі, каналізацію проклали тут ще раніше, давши можливість жителям вулиці підключитися до неї, хоч каналізаційний колектор побудований моїм підприємством. Значні роботи було виконано з капітального ремонту тротуару на вул. Сковороди, де, зокрема, зняли незручності сполучення між дитсадком №21 та ЗОШ №18. Здійснено капремонт дороги у Кам’янецькому провулку, облаштовано дитячий майданчик на вул. Разіна, 6/1 та доукомплектовано майданчик на вул. Сковороди, 46. Ініціював проведення капремонту даху ЗОШ №18, будинку №99 на вул. Кам’янецькій, триває такий же ремонт по сусідству у будинку №98, здійснено ремонт даху на вул. Сковороди, 12, проведено значний ремонт дворових територій на вулицях Інститутській, Кам’янецькій, Сковороди. Здійснено поточний ремонт асфальтного покриття на вулицях Комунарів, Кам’янецькій, Купріна, Депутатській, Раскової, Сковороди. Вважаю, що доволі конструктивно зі мною та жителями округу працює керівництво ЖЕКу №3, особливо щодо ремонту під’їздів у будинках.
— Наскільки знаємо, вам вдалося, здавалося б, досі неможливе, якщо говорити про складність цієї проблеми, коли ви залучили до спорудження каналізації на вулицях Короленка та Басейній безпосередньо їх жителів.
— Зізнаюся, що розпочинав роботу над цієї проблемою за звичною схемою, покладаючи основні надії на міський бюджет та власні можливості. Всяке бувало у моїх спробах зрушити у такий спосіб цю проблему і в результаті за сприяння колег та особисто міського голови Сергія Мельника ми зійшлися на фінансуванні цього проекту за дольовим принципом 50 на 50, тобто у рівних долях з жителями цих вулиць міський бюджет взявся фінансувати ці складні роботи.
— І все ж, як вам вдалося переконати самих мешканців і взагалі, що думаєте про перспективу реалізації подібних ініціатив у нашому місті з огляду і на те, що ви як підприємець і самі немало докладаєтеся до їх реалізації вже не один рік?
— Переконаний, що при вирішенні таких складних проблем владі, зокрема й нам, депутатам, треба навчитися відверто говорити з хмельничанами, переконувати їх на прикладі конкретних фактів. А у випадку зі згаданою каналізацією її майбутні користувачі добре знали, що ця проблема вже десятки років не вирішується, тож після багатьох зустрічей з людьми і був знайдений цей конструктивний компроміс, від якого виграли усі сторони.
Щодо перспективності подібних ініціатив, вважаю, і тут в основі їх здійснення повинен лежати відвертий діалог влади з громадою. Як, до прикладу, було зреалізовано ініціативу підприємця Сергія Дячука на моєму окрузі. Я запропонував йому спорудити сучасний футбольний майданчик саме на базі ЗОШ №18 у нашому не надто багатому на спортивні об’єкти мікрорайоні. Довелося навіть переконувати колег-депутатів на сесії, які засумнівалися у реальності такого амбітного проекту, вартість якого обійшлася підприємцю у півмільйона гривень. Та вже на початку навчального року цей справді унікальний футбольний майданчик був відкритий на радість колективу школи та шанувальників футболу. У таких справах, як на мене, важлива, так би мовити, прозорість намірів і їх мета у даному випадку дуже благородна. Принагідно зазначу, що із задоволенням бачу подібні приклади благодійництва і в колег-депутатів, які ведуть бізнес, знаю багатьох таких меценатів, які допомагають місту схожими справами. Як-от, конкурс юних художників ім. Людмили Мазур “Подільська палітра”, який уже 15 років проводить газета “Проскурів” і в якому я особисто завжди з радістю беру участь.
— Не секрет, що 2015 рік буде непростим у виконанні і ваших депутатських планів, як, зрештою, загалом для міста й країни.
— Цю напругу — соціально-економічну, політичну відчуває кожен із нас. І дуже відрадно, що міська рада попри всі випробування минулого року таки була на висоті всіх покладених на неї завдань. Кожен депутат знає проблеми свого округу і прагне їх вирішувати. Розуміємо, що будуть великі труднощі з бюджетом, адже багато залежатиме від того, як складатиметься ситуація в країні. Особисто я оптимістично дивлюся в новий рік і вірю, що нам усім вдасться гідно відповісти на усі ці виклики. Маю також великі сподівання на реформаторський алгоритм у діях нової влади. Від жодної зі своїх задумок, планів не відмовлюся, хоча усвідомлюю, що всім нам треба буде звертати увагу на невідкладні та стратегічно важливі справи. Завжди був і буду відкритим для своїх виборців і усіх хмельничан, тож принагідно, з огляду на святковий календар, бажаю нашій територіальній громаді добра та витримки, а міській владі — вмінь у здійсненні відповідального діалогу з людьми.
Розмовляв Б.Демків