Соціум

Про красу, здоров’я, екологію

Пудри, помади, креми, лосьйони для тіла — все це та багато іншого жінки всього світу розглядають на полицях магазинів, аби вибрати те, що допоможе їм виглядати на всі сто. Та, на жаль, мало хто задумується не тільки про красу, а й здоров’я. А варто було б. Візьміть у руки улюблений косметичний засіб і прочитайте його склад…  Як виглядати чудово і при цьому дбати про власне здоров’я — розповідає майстриня натуральної косметики Оксана Матісс.

Пудри, помади, креми, лосьйони для тіла — все це та багато іншого жінки всього світу розглядають на полицях магазинів, аби вибрати те, що допоможе їм виглядати на всі сто. Та, на жаль, мало хто задумується не тільки про красу, а й здоров’я. А варто було б. Візьміть у руки улюблений косметичний засіб і прочитайте його склад…  Як виглядати чудово і при цьому дбати про власне здоров’я — розповідає майстриня натуральної косметики Оксана Матісс.

— Оксано, чим натуральна косметика відрізняється від більшості в магазині?
— Ми створюємо косметику, яка не є шкідливою для шкіри та навколишнього середовища. На жаль, у нашій країні еко-культура не займає гідне місце. Проте це питання часу. Наша косметика містить лише безпечні для організму речовини, натуральні олії, екстракти та вітаміни.
— Як давно цим займаєтесь і як усе починалось?
— Узагалі ідея створити магазин натуральної косметики була спонтанною. Улюблене хобі перетворилось у роботу.
— Над більшістю продукції працюєте саме ви. Звідки стільки знань про те, як робити натуральні косметичні засоби?
— У дитинстві я страждала від алергії на велику кількість хімічних компонентів у косметичних та миючих засобах. І коли в підлітковому віці це почало виливатись у різноманітні шкірні захворювання, я змушена була мінімізувати використання магазинної косметики. Саме тоді почала цікавитися виготовленням косметичних засобів у домашніх умовах, що стало для мене своєрідним хобі. Постійно розвивала свої знання, вдосконалювалася. Згодом дізналася, як замовити інгредієнти з Франції, Німеччини та Англії. Натуральна домашня косметика настільки пішла мені на користь, що повністю витіснила промислові варіанти.
— Ваша косметика розрахована на жінок чи у планах створювати органічні засоби гігієни і для чоловіків?
— Оскільки жінки приділяють більше уваги догляду за собою, наша продукція орієнтована саме на жіночу аудиторію. Проте плануємо запуск косметики унісекс. Також працюємо над створенням новорічних колекцій для наших клієнтів, ними можуть сміливо користуватися і жінки, і чоловіки. Більше інформації про нас можете дізнатися у групі “Wonderland Cosmetics” у соціальних мережах.
— Можете дати міні-інструкцію для покупців косметики та інших засобів гігієни? Чого слід уникати, на що звертати увагу?
— На щастя, у процесі глобалізації є один великий плюс — практично всі товари ми можемо купити в Інтернеті. Сьогодні існує велика кількість еко-дружніх торгових марок, а також органічної косметики. Варто зазначити, що покупцям треба бути обережними і не вестися на написи “натурально”. За законодавством України натуральною може вважатися косметика, у якій присутній хоч один натуральний компонент. Тобто рештою складників може бути все, що завгодно. Слід уважно вивчити склад на упаковці. Або ж купувати органічну косметику із сертифікатом Eco-cert. Найнебезпечнішими компонентами косметики є штучні ароматизатори та консерванти, синтетичні активні інгредієнти й стабілізатори, мінеральні олії і синтетичний гліцерин.
— Час від часу ви виступаєте з лекціями про використання органічної косметики, еко-догляд.
— Переоцінити значення еко-способу життя та догляду за собою неможливо. Ми живемо в часи, коли синтетичну їжу купити простіше, ніж необроблене хімією яблуко. Наш організм реагує хворобами на хімічні компоненти в їжі та косметиці, і ми відповідаємо на ці захворювання ще більшою кількістю хімії — ліками. Людство повинно кардинально переглянути своє ставлення до себе та довкілля. Маємо розуміти, що відповідальні за  планету та своїх дітей. Великі кроки полягають у маленьких речах: сортуванні сміття, вживанні більшої кількості свіжої необробленої їжі, зменшенні кількості споживання природних ресурсів, використанні екологічно безпечних косметичних засобів. Користуючись хімічними миючими засобами, ви не тільки завдаєте шкоди своєму організму, але й погіршуєте стан ґрунтів, води у річках тощо.
Здоров’я наступних поколінь і нас самих — у наших руках.
Вікторія ТАРАН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *