Одним із кращих культурних закладів міста здавна вважався кінотеатр імені Т.Шевченка. Але останнім часом культурний осередок на Проскурівській більше нагадував розважальний центр з кафе, більярдом і лише на третину кінотеатром. Повернути авторитет закладу і належне визнання взявся новий директор Костянтин КОСТЕНКО, котрий очолює його з червня, крок за кроком, за підтримки міської влади, модернізує будинок кіно. Про насущні справи кінотеатру наша з ним розмова.
Одним із кращих культурних закладів міста здавна вважався кінотеатр імені Т.Шевченка. Але останнім часом культурний осередок на Проскурівській більше нагадував розважальний центр з кафе, більярдом і лише на третину кінотеатром. Повернути авторитет закладу і належне визнання взявся новий директор Костянтин КОСТЕНКО, котрий очолює його з червня, крок за кроком, за підтримки міської влади, модернізує будинок кіно. Про насущні справи кінотеатру наша з ним розмова.
— Пане Костянтине, з чого почалися реформи у кінотеатрі?
— За ініціативи екс-мера Сергія Мельника та підтримки депутатів міської ради прийнято рішення про закупівлю для нашого закладу кіновідеоапаратури. Тендер виграла фірма “Кіно Світ Діджитал”, з якою днями укладено договір. Закупівля належної апаратури дасть нам можливість демонструвати фільми у цифровому форматі.
— Провідні кінотеатри міста давно транслюють фільми у форматі 3D. Чи можна чекати на “об’ємне” кіно у кінотеатрі імені Т.Шевченка?
— Якщо вистачить коштів, то 3D з’явиться в нас уже в лютому. Поки транслюємо фільми на плівці, а це вже вчорашній день для сучасного кінопрокату. Пощастило з касовим українським фільмом “Поводир”, нам дали його запис на плівці.
Все ж сподіваємося незабаром вийти на рівень з кінотеатрами “Планета” і “Мультиплекс”.
— Чи можете привабити глядача помірними цінами квитків на кіносеанси?
— Мінімальну ціну виставляє дистриб’ютор, нижче опускати не можна, тому вартість квитків у кінотеатрах приблизно однакова.
— Плануєте відновити роботу другого кінозалу?
— Поки використовуємо лише один, хоча маємо більшу кількість глядацьких місць, ніж у інших кінотеатрах нашого міста. Можливо, з часом зробимо кінозал на другому поверсі, де нині орендує приміщення федерація більярду.
— Дехто скаржиться на неналежне опалення кінозалу, як долаєте цю проблему?
— Глядачі скаржилися ще до початку опалювального сезону, на нещодавніх показах популярних фільмів нарікань уже не було. Звичайно, опалювальна система кінотеатру також потребує оновлення, намагаємося використовувати додаткові обі-грівачі.
— Чи вистачає коштів, отриманих за перегляд фільмів, на утримання кінотеатру?
— Утримувати заклад допомагає плата за оренду приміщень. За рішенням міської ради ці кошти залишаються у нас.
— Як щодо репертуару, адже кінотеатр носить ім’я великого українця, турбуєтеся про трансляцію вітчизняного кіно?
— Крім касових фільмів, які дублюються у кінотеатрах, транслюємо й інші стрічки. Так, у червні започатковано проект “Ніч кіно”, який організувала ініціативна група “Вуличне кіно” (один із активістів — Денис Панкратов). Учасники проекту мали змогу переглянути документальні стрічки про відродження української державності, чорнобильську катастрофу, українські кінофільми, на кшталт “Тіні забутих предків”, та інші. Одна з останніх документальних стрічок, котра в нас демонструвалася, — “Сильніше, ніж зброя”. “Проскурів”, до речі, про це писав.
Співпраця з українськими виробниками документальних фільмів триває. Є ідея провести у нашому місті фестиваль документального кіно.
— Нинішні події в країні якось вплинули на трансляцію російських фільмів у кінотеатрах?
— Вважаю, якщо у російських фільмах грають актори, які не є прихильниками позиції Путіна, якщо у стрічках немає сепаратистської пропаганди і це вартий уваги твір, то таке кіно може транслюватися.
Слід, звичайно, знімати українські стрічки, адже у нас багато талановитих режисерів, акторів… Маємо багату спадщину, згадайте тільки Одеську кіностудію ім. О.Довженка.
— Крім трансляції фільмів, кінотеатр потішив глядача й іншими проектами.
— Співпрацюємо з різними громадськими організаціями міста. Чимало проектів у нас з соціально-торговим центром “Сорока” під керівництвом Костянтина Лебедя, громадською організацією “Подільський поступ” та іншими. Один із заходів, які проводили нещодавно, — святкування Хеловіну. Намагалися відзначити свято по-мистецькому як спротив відьмарству, з танцями народів світу, забавами, театральними постановками.
Активно співпрацюємо і з козацьким куренем імені Івана Нечая, з ним плануємо втілити деякі проекти.
— Як готується кінотеатр до новорічно-різдвяних свят?
— Проведемо для дітей майстер-клас з випікання печива й виготовлення ялинкових іграшок. А у період шкільних канікул у нас транслюватимуться багато мультфільмів.
— Дякую за розмову.
Розмовляла Ірина САЛІЙ