Соціум

“Телефонна міна”, зеленка від пікету і голосування біля органу

Позачергова сесія обласної ради, яка відбулася минулого четвера, проходила у надзвичайному режимі. “Епідемія” телефонних замінувань докотилася від залізничного вокзалу до будинку обласної влади. Відтак, ще не відкривши пленарне засідання, голова облради Іван Гончар був змушений оголосити депутатам залишити сесійну залу. Вже на вулиці з двох запропонованих варіантів подальшої роботи: перенести засідання на інший день чи провести його в іншому приміщенні, обранці вибрали другий.

Позачергова сесія обласної ради, яка відбулася минулого четвера, проходила у надзвичайному режимі. “Епідемія” телефонних замінувань докотилася від залізничного вокзалу до будинку обласної влади. Відтак, ще не відкривши пленарне засідання, голова облради Іван Гончар був змушений оголосити депутатам залишити сесійну залу. Вже на вулиці з двох запропонованих варіантів подальшої роботи: перенести засідання на інший день чи провести його в іншому приміщенні, обранці вибрали другий. У дещо неповному складі вони перейшли до органного залу філармонії, де у незвичному форматі зосередилися на порядку денному сесії. Але перед цим декому з них довелося пережити не зовсім приємні хвилини як для представника територіальних громад. Пікет протестувальників, традиційний для початку сесійних засідань, був хоча й не численний, але доволі наполегливий. Посланці чи дорученці жителів Лісових Гринівців виставили плакати з гаслами проти колишніх уже регіоналів у облраді, а основне їхнє вістря було спрямоване на адресу Петра Тарасюка зі звинуваченням у рейдерстві селищних земель. Люди не сприйняли його ініціативу щодо будівництва на них масштабного музею козацтва площею 20 га, підтриманого сесійним рішенням. Вони побоюються, що земля буде насправді використана за іншим призначенням. Спроба знайти з мітингувальниками контакт закінчилася для депутата невдало — зеленкою в обличчя.
Свої особливості додало і приміщення музичного залу: депутати самі співали Гімн України на початку та на завершення пленарного засідання.
Щодо тривалості порядку денного, то він було коротким. Сесія мала затвердити зміни до бюджету області на цей рік, викликані дотаціями з державного бюджету на виконання відповідного розпорядження Кабінету міністрів, за яким спрямовувалися додаткові кошти на зарплату працівникам бюджетної сфери. Департамент фінансів облдержадміністрації підготував пропозиції щодо збільшення обсягів дохідної та видаткової частин загального фонду обласного бюджету в сумі 60945,3 тисячі гривень, крім того, за рахунок вільних залишків внесли деякі зміни у статтях, які й були проголосовані депутатами. Так, для міста Хмельницького додаткова дотація на вирівнювання фінансової забезпеченості склала 9666500 гривень (разом з початку року — 422764655,1 грн.). Додалося місту коштів і з трансфертів обласного бюджету — на суму 608400 гривень, які спрямовуються на соціальні витрати.
За відсутності у залі системи голосування “Віче” депутати ухвалювали ці та інші свої рішення підняттям рук. Зрештою, на якості роботи такий спосіб не позначився.
Володимир Разуваєв

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *