Соціум

Контроль за станом благоустрою міста має підсилитися

Минулого тижня розширене засідання виконавчого комітету міської ради розглянуло питання щодо здійснення контролю за станом благоустрою території міста. Інформував учасників засідання начальник управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста Олександр Райчук. Він повідомив, що станом на 20 листопада виконання відповідних затверджених виконкомом заходів склало 80% (торік — 92%). Їх зменшення порівняно з минулим роком пояснюється збільшенням обсягів робіт, які не були попередньо заплановані.

Минулого тижня розширене засідання виконавчого комітету міської ради розглянуло питання щодо здійснення контролю за станом благоустрою території міста. Інформував учасників засідання начальник управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста Олександр Райчук. Він повідомив, що станом на 20 листопада виконання відповідних затверджених виконкомом заходів склало 80% (торік — 92%). Їх зменшення порівняно з минулим роком пояснюється збільшенням обсягів робіт, які не були попередньо заплановані.

За 10 місяців нинішнього року було здійснено 264 рейди, зокрема з очищення об’єктів благоустрою від оголошень, заборони спалювання сухої рослинності, косіння травостою, виявлення несанкціонованих сміттєзвалищ, перевірки належного утримання тимчасових споруд, проведено понад 1000 обстежень рекламних засобів тощо. За результатами цієї роботи складені 604 акти перевірок і 194 протоколи, котрі передані на розгляд адміністративної комісії. Впродовж року спільні контрольні заходи здійснювалися з представниками житлово-комунального господарства та головами комітетів самоорганізації населення у мікрорайонах міста. За їхніми наслідками залучалися мешканці приватного сектора до робіт з ліквідації стихійних сміттєзвалищ.
У місті щорічно проводяться місячники з благоустрою та до Дня довкілля з організацією заходів з санітарного очищення вулиць, парків, зелених зон, прибережних смуг, дворових територій, облаштування місць відпочинку, озеленення тощо. Здійснюється постійний контроль за своєчасним та якісним відновленням порушених об’єктів благоустрою, проводяться регулярні заходи з формування екологічної свідомості населення.
Олександр Райчук звернув увагу на низку невирішених проблемних питань з благоустрою. Так, на його думку, потребує значного покращення стан рекламних засобів, є необхідність у вдосконаленні договорів про надання у користування місць для їх розміщення. Проблемою залишається якість обслуговування контейнерних майданчиків, несвоєчасність вивезення з них негабаритного сміття. Не відповідає вимогам сучасності, вважає він, стан більшості поштових скриньок, які часто використовуються як сміттєзбірники. Збільшення останнім часом обсягів будівельних робіт, на жаль, супроводжується забрудненням вулиць, руйнуванням під’їзних шляхів, встановленням огорож забудовниками за межами виділених під будівництво земельних ділянок. На стані благоустрою міста позначається відсутність чіткого розмежування місць прибирання між комунальними підприємствами. До загрозливого негативу належить також активне проростання інвазивної рослини —   борщівника Сосновського, який становить небезпеку здоров’ю людей.
Представлена інформація не викликала у членів виконкому якихось зауважень, а ось звіту начальника управління ЖКГ Віктора Чапайди на позитивну реакцію не пощастило. Між тим, він доповів про здійснені значні обсяги робіт з ремонту вулиць, благоустрою дворових територій, ліквідацію майже 490 несанкціонованих сміттєзвалищ, які “є показником рівня свідомості громадян”. Акцентом на цей рівень було і повідомлення про ситуацію з зеленими насадженнями. Так, за словами начальника управління, з початку року на території міста було висаджено 1788 дерев і 240 кущів, але понад 400 саджанців невдовзі зламали. Окремою темою розмови стали роботи з мощення тротуарною плиткою окремих ділянок: чому вони розпочалися наприкінці року, за яким принципом обиралися місця тощо. Як було сказано, кошти на ці роботи були виділені з обласного бюджету вже у жовтні та за цільовим призначенням — на благоустрій прилеглих територій об’єктів комунальної власності міста. Віктору Чапайді довелося відповісти на інші гострі запитання та почути чимало критичних зауважень. Так, перший заступник міського голови Олександр Вінніков звернув увагу на недостатню роботу з виховання свідомості громадян, притягнення до відповідальності порушників екологічного стану міста тощо. Він відзначив також необхідність “чітко дотримуватись обраної політики у зовнішній рекламі, зокрема щодо її естетики та взаємовідносин з рекламодавцями”.
Учасників засідання інформували також головний інженер КП “Спецкомунтранс” Юрій Мисливченко, головний архітектор міста Віктор Дунаєвський, голова комітету самоорганізації населення мікрорайону Гречани Людмила Білецька.
За підсумками обговорення, члени виконавчого комітету ухвалили рішення, котрим визначені відповідні завдання комунальним підприємствам та структурним підрозділам міської ради щодо посилення конт-ролю за станом благоустрою міста.
Володимир Разуваєв
Фото з архіву редакції

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *