Соціум

Степан Кушнір: “Нині в молоді немає справжнього вибору…”

Молодіжний рух у нашому місті продовжує формуватися. Нещодавно активісти ГО “Хмельницький молодіжний клуб розвитку” почали роботу над створенням першого в місті молодіжного центру, відвідувачі якого зможуть долучитися до творення важливих для громади проектів й здобувати корисні знання. Про це та інші починання розповів голова правління ГО “Хмельницький молодіжний клуб розвитку” Степан Кушнір.

Молодіжний рух у нашому місті продовжує формуватися. Нещодавно активісти ГО “Хмельницький молодіжний клуб розвитку” почали роботу над створенням першого в місті молодіжного центру, відвідувачі якого зможуть долучитися до творення важливих для громади проектів й здобувати корисні знання. Про це та інші починання розповів голова правління ГО “Хмельницький молодіжний клуб розвитку” Степан Кушнір.

— Яким буде формат центру? Він створюється виключно для вашої команди чи його зможуть відвідувати всі хмельничани?
— Нещодавно міська рада виділила нам приміщення в безоплатне користування на два роки. Воно неподалік від центру, на вул. Сковороди, 11. Там ми вже почали облаштовувати перший у місті молодіжний центр. Він створюється не лише для “Хмельницького молодіжного клубу розвитку”, а й для інших молодіжних і студентських ініціатив. Це буде вільний простір, де люди об’єднуватимуться для реалізації ідей, шукатимуть однодумців, займатимуться саморозвитком і розробкою важливих для міста проектів. Вважайте, це своєрідний автономний інститут розвитку молоді.
Нині часто можна почути, що молодь деградує, палить, вживає алкоголь і наркотики. Як вирішити цю проблему? Мій рецепт простий — дати молоді альтернативу і показати власний позитивний приклад. Нині в молоді немає справжнього вибору: продовжувати деградувати чи знайти точку опори і створювати щось для громади. Молодіжний центр розвит-ку дасть таку альтернативу. А якщо таких центрів буде кілька, це даватиме свободу вибору. Хоча ми розуміємо, що враз змінити спосіб життя не можливо. Але в молоді з’явиться можливість обирати спосіб дозвілля.
Окрім того, ми хочемо, щоб завдяки молодіжному центру Хмельницький був зразком для інших міст України. Нашою роботою вже зацікавились активісти з Івано-Франківська, Вінниці, навіть із Польщі. Побачивши наші проекти у Facebook, вони хочуть зробити щось подібне в себе й пропонують співпрацювати. Тобто існує велика потреба в такому центрі.
— На якій стадії перебуває інший ваш проект — Молодіжний парк?
— Нині чекаємо на документацію, яку опрацьовують у проектному інституті в Києві. Поки вона не буде там ухвалена, ми не можемо почати роботи. В нас ще з весни є прописаний, візуалізований проект парку, але його потрібно ще доопрацювати й узгодити з відповідними службами. Після цього ми презентуємо його громадськості. Сподіваюся, що до весни всі документи будуть у нас на руках і ми зможемо хоча б розпочати ландшафтні роботи.
У “Хмельницькому молодіжному клубі розвитку” є вдосталь волонтерів, які готові долучитися до такої роботи, є спеціалісти, котрі реалізовували подібні проекти в Україні й за кордоном і мають архітектурні ідеї щодо облаштування парку.
Наразі нагальним є створення молодіжного центру. Адже саме він буде слугувати для координації роботи над парком, над фестивалем “Green Fest” до Дня молоді, освітніми програмами, що допоможуть молоді реалізувати себе.
— Незабаром у Хмельницькому проходитиме дводенний тренінг у рамках освітнього туру “Генерація Е”. Ви спільно з “Українською молодіжною кліматичною асоціацію” проводили лекції на екологічну тематику в низці міст України.
— Екологічна складова — це запорука сталого розвитку держави. Наприклад, у Європі питання збереження екології стоїть на першому місці, адже від цього залежить життя наступних поколінь. На жаль, у нас цьому приділяють надто мало уваги.
У рамках освітнього туру “Генерація Е” ми не лише говоримо загалом про екологію, а й зосереджуємося на специфіці проблем кожного міста. Так, група розробляє список актуальних місцевих питань й під час тренінгу генерує способи їх вирішення. Згодом учасники нашого тренінгу реалізують власні проекти в цих містах. Наприклад, у Львові з’явився велогенератор для популяризації альтернативних джерел енергії. Кожен може сісти на велосипед й, покрутивши педалі, зарядити свій ноутбук чи телефон.
У нашому місті тренінг проходитиме 13-14 грудня. Кожен охочий може відвідати захід безкоштовно. Для цього потрібно лише зареєструватися до 10 грудня. Дізнатися більше й знайти форму реєстрації можна за посиланням: vk.com/generation_e.
Сподіваюся, що й у хмельничан з’явиться цікава ідея, яку ми спільно постараємося втілити в життя.
Розмовляв Андрій ЯЩИШЕН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *