Соціум

Про війну без прикрас

У кінотеатрі “Планета” режисер Леонід Кантер презентував хмельничанам документальний фільм “Війна за свій рахунок”. Стрічка зображує без прикрас  те, з чим стикається ледь не кожен доброволець Нацгвардії.

У кінотеатрі “Планета” режисер Леонід Кантер презентував хмельничанам документальний фільм “Війна за свій рахунок”. Стрічка зображує без прикрас  те, з чим стикається ледь не кожен доброволець Нацгвардії.

Показ у Хмельницькому організував місцевий журналіст Володимир Гординський. Він побачив цей документальний фільм в Інтернеті на Громадському телебаченні й зрозумів, що його слід показати якнайбільшій кількості людей. Адже лише так можна зрозуміти суть війни на Донбасі. Щоб потрапити на прем’єру, варто було кинути будь-яку суму на благодійну пожертву.
Режисер стрічки Леонід Кантер записався добровольцем у Нацгвардію й спочатку не планував знімати щось про війну. Але його друг і колега Іван Ясній переконав узяти з собою відеокамеру й фільмувати побачене.
“У цьому фільмі немає нічого награного, перекрученого, — розповів Леонід Кантер. — Герої  — реальні люди зі своїми поглядами на життя, емоціями, минулим… Це не професійні солдати, не бійці, натреновані в міфічних натівських таборах. Серед цих хлопців є фізик-ядерник, електронник Малої академії наук, кандидат історичних наук, матрос… Тобто кожен з них займався чимось своїм у мирному житті, але вони пішли захищати країну від зовнішнього ворога. Інші ж українці мають розбудовувати державу”.
“Війна за свій рахунок” починається з кадрів Революції гідності. І це невипадково, адже чимало її учасників потім поїхали на Донбас захищати Україну. Протягом стрічки головні герої цитують окремі статті Конституції, власне цим демонструючи, чому записалися добровольцями й поїхали на війну. Адже Україна належить не олігархам, а народу, тому за неї потрібно боротися.
Які ж проблеми турбують добровольців? Відсутність амуніції, перші тренування, непорозуміння з керівництвом, перші бої й смерті, зустрічі з сепаратистами й біженцями…    
Нині Леонід Кантер завершує роботу над наступним документальним фільмом “Добровольці Божої Чоти” про добровольчий батальйон, створений на базі “Правого сектора”. “Ці хлопці воюють беж жодного статусу. На них не чекають посвідчення учасників бойових дій, пільги, гроші. Якщо вони, не дай Боже, будуть поранені чи вбиті, ніхто не компенсує втрати їх сім’ям.  Єдина винагорода, яка існує в Добровольчому українському корпусі, — побувати на передовій. Я був з ними кілька днів і став свідком, як вони повертали під український контроль частину донецького аеропорту. Саме про цих героїв буде мій наступний фільм!” — наголосив Леонід Кантер.
Після прем’єрного показу фільму в.о. голови Хмельницької ОДА Олександр Симчишин вручив режисерові символічний подарунок — книгу дружини героя Небесної сотні Сергія Бондарчука “Кохання, розстріляне снайпером”. Опісля організатори підрахували зібрані благодійні внески. Хмельничани, які прийшли на “Війну за свій рахунок”, пожертвували 3845 гривень. Зібрані кошти пі-дуть на потреби українських бійців і розвиток вітчизняної документалістики.
Ті, хто не зміг прийти на прем’єру, можуть переглянути фільм в Інтернеті.
Андрій ЯЩИШЕН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *