Гарні справи краще робити разом, погоджуються з цим і лідери міських та обласних молодіжних громадських організацій. Аби познайомити з напрямками своєї діяльності, обмінятись ідеями, 23 вересня вони зустрілися в міському шахово-шашковому клубі. Координували захід начальники міського та обласного управлінь молоді і спорту Валерій Вешко та Ірина Мерлені.
Гарні справи краще робити разом, погоджуються з цим і лідери міських та обласних молодіжних громадських організацій. Аби познайомити з напрямками своєї діяльності, обмінятись ідеями, 23 вересня вони зустрілися в міському шахово-шашковому клубі. Координували захід начальники міського та обласного управлінь молоді і спорту Валерій Вешко та Ірина Мерлені.
Валерій Вешко зокрема зазначив: “Хочеться, щоб молодь Хмельниччини не просто знала тих, хто дбає про молодіжне дозвілля, здоровий спосіб життя, а й долучалася до цього. Допомагає, підтримує молодих активістів місцева влада. Прагнемо націлити молодіжні громадські організації на ті сфери, які потрібно розвивати. Одне з голов-них завдань нашої зустрічі — розтлумачити нормативну базу, на якій базується заснування і правомірна діяльність молодіжних утворень. Домагаємо цим організаціям з приміщенням для зборів, вирішуємо питання громадського порядку під час заходів на рівні міста.
Координати владних структур, які відповідають за життя молоді міста, список найактивніших молодіжних громадських організацій можна знайти на сайті міської ради”.
За його словами, у краї є понад 50 активних молодіжних громадських організацій. Ініціативні стали учасниками цієї зустрічі. Зокрема, про головні напрямки діяльності та досягнення розповів лідер ГО “У майбутнє через культуру” Денис Монастирський. Ця організація за 14 років виборола найбільше грантів для реалізації корисних для міста проектів. Її активісти заснували Центр культурного розвитку молоді, де діють творчі студії: художня, гітари, театральні — молодіжна й дитяча. Відповідно до президентського гранта на 2014 рік організація планує реалізувати проект, пов’язаний з відродженням культурної спадщини Поділля. Члени організації прагнуть виховати правильне ставлення подолян до архітектурних пам’яток краю, закликають до гуртового впорядкування територій навколо них.
Лідером серед молодіжних громадських організацій є і “Центр стратегічних ініціатив” під керівництвом Наталі Шмурікової, котрий не перший рік допомагає хмельничанам у вирішенні нагальних проблем. Активісти провели чимало акцій зі збору коштів на медичне обладнання для міських та обласних лікарень, центр неодноразово приєднувався до все-української благодійної акції “Серце до серця”. “Центр стратегічних ініціатив” став партнером всеукраїнської соціальної програми “Банк добрих справ” в області. Організація запропонувала найкращу концепцію збору пожертв для малозабезпечених українців у рамках всеукраїнського конкурсу грантів “Врятуймо добру людину!”. Нині одним із проектів, які реалізує організація, є “Практична допомога місту”, що пов’язано з облаштуванням до 15 стендів з антивандальними закликами (українською та англійською мовами).
Однією з найцікавіших була презентація ГО “Територія” під керівництвом Андрія Зоїна, котра робить життя області цікавим і привабливим не лише для земляків, а й туристів. Активістам за три роки діяльності вдалося реалізувати у Кам’янці-Подільському їх головний проект — фестиваль “Республіка”. У рамках проекту українські та закордонні художники розфарбували велетенськими кольоровими графіті деякі будинки у спальних районах Кам’янця та Хмельницького. Презентація малюнків вражала. Нині “Територія” сподівається на підтримку проекту, який вразить світ — велетенськими графіті розфарбовуватимуться дахи будинків у Кам’янці-Подільському та Хмельницькому, їх зможуть розгледіти за допомогою пошукових супутниково-комп’ютерних систем у будь-яку хвилину в різних куточках світу, це привабить закордонних туристів. Під час проведення “Республіки” цій громадській організації вдалося зібрати до 40 тисяч гривень на підтримку військових у зоні АТО.
Про патріотичне виховання молоді, розвиток українського козацтва у нашому місті дбає козацький курінь імені Івана Нечая, яким керує член координаційної Ради з питань розвитку козацтва при Кабінеті міністрів, Ради отаманів України, курінний отаман Сергій Скоробагатий. Він розповів про позитивний вплив на молодь державної системи патріотичного виховання, до якої належить і військово-паторітична гра “Сокіл” (“Джура”). Ця гра сприяє морально-психологічному, розумовому та військово-патріотичному вихованню молоді. Акцентував козак і на потребі проведення уроків патріотичного виховання у навчальних закладах міста.
Дієвою громадською організацією у місті є “Центр розвитку “Простір” під керівництвом Марини Маліновської, де дбають про здоровий розвиток дітей ще з утробного періоду, надають різні види психологічної підтримки тощо. Організація завдяки виграному гранту реалізувала проект “Школа усвідомленого батьківства”. При центрі діють дитячо-юнацька кіношкола “Простір”, осередок кризової психологічної підтримки, де надають кваліфіковану допомогу дітям біженців, тощо.
Про свої досягнення розповіли й представники Хмельницького молодіжного клубу розвитку, лідером якого є Степан Кушнір. За нетривалий час існування молодим активістам вдалося провести чимало акцій, які закликали молодь, мешканців міста до здорового способу життя, правильної поведінки в екологічному середовищі, економії енергоресурсів тощо.
Презентували свої проекти й ті, хто дбає за сферу розваг у місті, — члени Подільської ліги КВК. Ділилися здобутками, знайомилися й чимало інших громадських організацій міста й області.
Ірина САЛІЙ