Збірна команда авіамодельного гуртка Палацу творчості дітей та юнацтва стала чемпіоном світу з авіамодельного спорту в класі кордової моделі.
Збірна команда авіамодельного гуртка Палацу творчості дітей та юнацтва стала чемпіоном світу з авіамодельного спорту в класі кордової моделі.
Змагання проходили ще в серпні у польському Вроцлаві. Екіпаж Хмельниччини складався з пілота Андрія Шкільняка та механіка Богдана Гребенюка. Підготував команду тренер з авіамоделювання, незмінний уже протягом 40 років керівник юних авіамоделістів Геннадій Соколов.
У цьогорічному чемпіонаті світу взяли участь команди з 38 країн. Були представлені чотири класи моделей: швидкісна, пілотажна, гоночна і модель повітряного бою. Перше місце в командному заліку в класі гоночних моделей літаків виборола збірна команда України. Наші хлопці змагалися серед юніорів і посіли в особистому заліку друге місце та завоювали звання віце-чемпіонів світу. Перше місце вибороли російські спортсмени, третє ― польські. В командному заліку наші хлопці здобули звання чемпіонів світу.
Клас гоночних моделей ― найцікавіший, а самі гонки надзвичайно непередбачувані. Виготовлення літака ― дуже копітка справа, процес триває майже півроку. Весь цей час думки авіамоделіста пов’язані виключно з моделлю, адже всі деталі літака, окрім двигуна, виготовляються власноруч. Матеріалом для авіамоделі слугує найлегше дерево — бальза, що росте в Південній Америці. Все частіше в конструкції застосовують композитні матеріали. Народження конкурентоспроможної авіамоделі ― нелегкий процес, який потребує насамперед неабиякого уміння, навіть майстерності, наполегливості, а ще закоханості у свою справу. Все це є у наших переможців, адже хлопці займаються улюбленим заняттям майже сім років.
“Швидкість літака може сягати 200-220 км/год. Кордовими моделі звуться тому, що літають по колу, ― розповідає Геннадій Васильович. — Зазвичай літак має подолати приблизно 100 кіл (10 км), а у фіналі — 200 кіл (20 км). Екіпаж гоночної моделі складається з пілота і механіка. Завдання пілота ― пілотувати модель, він відповідає за зліт, посадку, обгони. Обов’язки механіка ― заводити, регулювати, слідкувати за режимами двигуна в процесі гонки. Дуже важливі взаєморозуміння, злітаність і психологічний мікроклімат у стосунках між членами екіпажу”.
Справді, завдяки своїй майстерності юні авіамоделісти вже вкотре демонструють неабиякий талант на змаганнях всеукраїнського та світового рівнів. Надзвичайно скромні хлопці прославляють рідний край на весь світ.
Нині хмельницькі авіамоделісти готуються до кубка України з авіамодельного спорту — надзвичайно відповідальних змагань, які відбудуться вже наприкінці вересня.
Побажаємо ж їм чистого неба, льотної погоди, нових цікавих проектів і, звичайно, удачі!
Тетяна Корнійчук,
прес-клуб “Юний журналіст”