Соціум

Вчаться захищати рідний край загони громадської оборони

Перший батальйон громадської оборони, сформований з 268 хмельничан, почав активну фазу навчань. Протягом декількох тижнів добровольці отримають необхідні знання ведення бою, які допоможуть їм боронити наше місто у разі можливого втручання східного агресора.

Перший батальйон громадської оборони, сформований з 268 хмельничан, почав активну фазу навчань. Протягом декількох тижнів добровольці отримають необхідні знання ведення бою, які допоможуть їм боронити наше місто у разі можливого втручання східного агресора.

Для захисту стратегічно важливих об’єктів (телевежі, Чернелівський водогін тощо) у нашому місті  було створено перший батальйон громадської оборони. До його лав записувалися хмельничани різного віку й статусу, які при необхідності стануть на захист рідного міста. Наприкінці минулого тижня, незважаючи на негоду, добровольці почали проходити навчання на базі полігону Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.
“Нині дуже складна ситуація. Росія продовжує нарощувати свої війська на східному кордоні. Тому ми повинні знати, як захистити Україну від зазіхань агресора, — пояснив мету навчань командир батальйону громадської оборони Валерій Лесков. — Для цього проводимо відповідні заняття з фаховими військовими. Навчання сплановані таким чином, щоб отримати ті знання, які є необхідними під час ведення бойових дій. Під час цього процесу командири загонів придивляються до бійців, вирішуючи кого призначити снайпером, гранатометником, кулеметником, санінструктором”…
Навчання проходять у кілька етапів. Спочатку майбутнім бійцям військові інструктори дають відповідну теоретичну базу, щоб вони ознайомилися з правилами поводження зі зброєю, навчилися збирати і розбирати автомати Калашникова модифікації 1974 року. Після освоєння теорії батальйон громадської оборони вправлятиметься у бойовій стрільбі.
“Вміння розбирати й збирати  зброю є необхідним, адже вона повинна бути весь час вичищеною, — розповів старший прапорщик Віталій Вавришин. — Зброю потрібно чистити після кожного використання або навіть, коли вона лежить довгий час на одному місці. Це забезпечить її готовність у критичній ситуації”.
Також добровольцям пояснювали основи топографії, тактичної підготовки, медичної допомоги при пораненнях і травмах, які трапляються в бойових умовах. Окремі знання можуть знадобитися й пересічному громадянину. Наприклад, під час користування компасом варто враховувати, що він може не показати правильний напрямок, якщо поблизу є магнітна аномалія, скупчення металу чи, що важливіше, всіма улюблені мобільні телефони. Тому, щоб дізнатися точний маршрут у будь-якій місцевості, варто враховувати такі фактори. Недарма добровольці з великою увагою слухали подібну інформацію.
“Думаю, що в цей важкий для нашої держави час ніхто не може стояти осторонь. Тому кожен повинен відповідно до своїх можливостей долучитися до благородної справи захисту Вітчизни, — поділився власними роздумами доброволець батальйону громадської оборони  Леонід Пруський. — Саме тому я вирішив вступити в цей батальйон, щоб при потребі захистити рідний край. Сьогоднішні навчання просто необхідні для кожного з нас, адже допомагають відновити призабуті знання та отримати нові”.
Наразі формуються нові загони, до яких може записатися на громадських засадах кожен свідомий хмельничанин.
Андрій ЯЩИШЕН
Фото автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *