Соціум

Робота за новими підходами

Питання конкретної допомоги військовослужбовцям, які беруть участь в антитерористичній операції на сході України, вирішували депутати на пленарному засіданні позачергової сесії обласної ради, яка відбулася вчора.

Питання конкретної допомоги військовослужбовцям, які беруть участь в антитерористичній операції на сході України, вирішували депутати на пленарному засіданні позачергової сесії обласної ради, яка відбулася вчора.

З проханням надати таку допомогу до керівництва області звернувся командир в/ч А3730, котра дислокується у Шепетівці й має днями вирушати на виконання завдань у зоні АТО. Для вирішення цього питання довелося спочатку проводити розширене засідання постійної комісії з питань будівництва, житлово-комунального господарства, природокористування та екології з залученням представників військкомату, банків та громадськості. Справа ускладнювалася реалізацією надання допомоги, оскільки йшлося про забезпечення військової частини бронежилетами, деяким іншим спорядженням, а облрада не має ліцензії на таку закупівлю. Відтак постійна комісія запропонувала нестандартний вихід: виплачувати грошову допомогу на підставі заяв військовослужбовців як фізичних осіб. Для цього необхідні кошти у сумі 1704 тисячі гривень пропонувалося перерахувати зі статей, передбачених для природоохоронних заходів, на статті соціального захисту. Як висловився голова постійної комісії Артур Фрідман: “У нас немає іншого виходу, нехай це буде не велика допомога, та військовослужбовці мають знати, що ми про них не забули”.
Депутати підтримали проект даного рішення, проголосувавши за нього та відповідні зміни до бюджету області одноголосно. У продовженні цієї теми сесія розглянула й пропозицію Віталія Олуйка  щодо оснащення тепловізорами десантників з Хмельницького, які також мають виконувати завдання в зоні АТО. Щоправда, в цьому випадку попередня схема фінансування не підходила, отож депутати знайшли інший варіант: придбати потрібну кількість тепловізорів за рахунок благодійників зі свого ж середовища. Ними зголосилися стати Микола Ворона, Олександр Шпак, Артур Фрідман, Микола Агарков та деякі інші їхні колеги.
За регламентом обласної ради сесія мала заслухати депутатські запити. Ними й стали закиди Віталія Олуйка до голови облдержадміністрації Леоніда Пруса, які стосувалися ситуації в Україні. Зокрема йшлося про необхідність створення обласного координаційного центру з допомоги у проведенні АТО, який позбавить необхідні заходи незлагодженостей та бюрократичного формалізму, сприятиме наданню соціальної допомоги військовослужбовцям та членам їхніх сімей. Крім того, депутат поставив питання щодо незадовільного стану з оснащення автосанітарної роти на базі Хмельницького військового госпіталю, котра має працювати в зоні АТО. Сесія підтримала ці запити.
Розпочинаючи пленарне засідання, голова обласної ради Іван Гончар закликав депутатів “працювати конструктивно, без надмірного популізму”. Зі свого боку, Олег Хавронюк з фракції ВО “Батьківщина” запропонував колегам “ в умовах війни з російськими найманцями працювати по-новому”. Прийняті сесією рішення ці ініціативи реалізували на практиці.
Володимир РАЗУВАЄВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *