Соціум

Чистота хмельничанам подорожчає

Вже з 1 серпня хмельничани платитимуть за вивезення сміття за новими тарифами. Наша розмова на цю тему з директором КП “Спецкомунтранс” Владиславом КРИВЕНЧУКОМ.

Вже з 1 серпня хмельничани платитимуть за вивезення сміття за новими тарифами. Наша розмова на цю тему з директором КП “Спецкомунтранс” Владиславом КРИВЕНЧУКОМ.

— Владиславе Валерійовичу, після підняття тарифів на інші комунальні послуги у попередні місяці, врешті, це зробили й ви.
— Цілком виправдано, бо останнє підняття тарифів на сміття відбувалося в нашому місті майже шість років тому. З тих пір багато змінилося. Тож діючі тарифи для населення, бюджетних установ та організацій, інших споживачів на послуги зі знешкодження побутових відходів на полігоні нашого комунального підприємства (встановлені рішенням виконкому міської ради від 28.09.2008 року №1149) не відшкодовують у повному обсязі наші витрати. Скажімо, ставки екологічного податку з 0,93 грн. зросли до 3,17 грн. за 1 тонну, тобто ріст складає 240,9%. Змінився й рівень заробітної плати. За ці роки підприємство зобов’язане було збільшувати її відповідно до законодавства. До складу діючого тарифу включені розрахунки фонду оплати праці, виходячи із середнього розміру мінімальної зарплатні в 2008 році — 535 грн., а нині вона складає 1218 грн. (зростання мінімальної заробітної плати склало 128%), а рівень відшкодування фактичних витрат діючими тарифами на 1 квітня цього року — 91%.
— Поясніть, будь ласка, детальніше про одну зі складових тарифу — екологічний податок.
— Згідно з вимогами Податкового кодексу платниками екологічного податку є юридичні особи, що не провадять підприємницьку діяльність, під час провадження діяльності яких на території України здійснюються, зокрема, розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях. Тобто суб’єкт господарювання, який безпосередньо здійснює операцію розміщення відходів, повинен сплачувати екологічний податок за фактично розміщений (захоронений) обсяг відходів. Оскільки наше комунальне підприємство надає послуги із вивезення побутових відходів і безпосередньо здійснює їх захоронення, то воно зобов’язане платити екологічний податок.
— Що компенсуватиме підвищення тарифу?
— Розрахунки планових тарифів на знешкодження побутових відходів розглядали Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, та Державна інспекція України з контролю за цінами. Однак на законодавчому рівні виникла неврегульованість щодо встановлення тарифів у сфері перероблення та захоронення побутових відходів. Тому нині відсутня можливість встановити нові тарифи на ці послуги. Єдиним виходом із  ситуації було коригування складових діючого тарифу на послуги зі знешкодження відходів, а саме витрати на сплату екологічного податку та зарплати 32 працюючих на полігоні.
— Якщо коригується тільки одна складова тарифу — знешкодження, а інша — вивезення залишається незмінною, чи можливі подальші зміни в тарифах?
— Така ймовірність не виключена, бо ситуація з непокриттям діючими тарифами фактичних витрат змусить підприємство переглянути їх ще раз. Інша справа, коли це буде.
— Скільки за вивезення сміття  платитимуть хмельничани?
— Згідно з рішенням виконавчого комітету міської ради від 10.07.2014 року №468 “Про коригування тарифів на послуги Хмельницького комунального підприємства “Спецкомунтранс” з 1 серпня 2014 року діятимуть наступні тарифи на вивезення та знешкодження твердих побутових відходів: для населення — 23,28 грн. за один кубічний метр: з одного мешканця в місяць будинки приватного сектора — 5,00 грн., багатоквартирні будинки — 4,70 грн.; для бюджетних установ та організацій — 24,38 грн. за кубічний метр; для інших споживачів — 24,95 грн. за кубічний метр.
Вивезення рідких відходів: для населення — 20,83 грн. за кубічний метр; для бюджетних установ та організацій — 21,58 грн. за кубічний метр; для інших організацій — 22,13 грн. за кубічний метр.
Знешкодження на полігоні твердих побутових відходів, вивезених транспортом сторонніх організацій, складатиме: для населення — 7,62 грн. за кубічний метр; для бюджетних установ та організацій — 7,81 грн. за кубічний метр; для інших організацій — 7,94 грн. за кубічний метр.
Коригування тарифів дозволить забезпечити стабілізацію фінансового стану підприємства, підвищити рівень якості організації робіт у сфері поводження з побутовими відходами, забезпечити беззбиткові показники роботи, поліпшити санітарно-епідеміологічний стан міста.
Розмовляла
Вікторія СТАНДРІЙЧУК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *