Відбувся черговий інформаційний депутатський день під головуванням секретаря Хмельницької міської ради Костянтина Чернилевського. В ході роботи депутати ознайомилися з підготовкою до літнього сезону відпочинку та оздоровлення дітей, розглянули хід виконання комплексної Програми реалізації молодіжної політики та розвитку фізичної культури і спорту в Хмельницькому на 2012-1016 роки, проаналізували діяльність департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів. Також заслухали інформацію про облаштування водовідведення на ринках на вулиці Геологів та Львівському шосе й розчищення річки Плоскої.
Відбувся черговий інформаційний депутатський день під головуванням секретаря Хмельницької міської ради Костянтина Чернилевського. В ході роботи депутати ознайомилися з підготовкою до літнього сезону відпочинку та оздоровлення дітей, розглянули хід виконання комплексної Програми реалізації молодіжної політики та розвитку фізичної культури і спорту в Хмельницькому на 2012-1016 роки, проаналізували діяльність департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів. Також заслухали інформацію про облаштування водовідведення на ринках на вулиці Геологів та Львівському шосе й розчищення річки Плоскої.
Відпочинок і оздоровлення
Про оздоровлення та літній відпочинок дітей поінформував начальник управління молоді та спорту Валерій Вешко. Заплановано охопити оздоровленням майже 23 тисячі юних хмельничан. Мережа оздоровлення та відпочинку не змінилася: цьогоріч влітку дітьми опікуватимуться 36 закладів. 2-20 червня працюватимуть 33 табори з денним перебуванням для майже чотирьох тисяч дітей.
Також з першого дня літа розпочинає роботу дитячо-юнацький оздоровчий комплекс “Чайка”, що в с. Головчинці Летичівського району. Табір працюватиме у чотири зміни і прийме більше тисячі дітей. Вартість путівки 2300 грн. і вона залишається найнижчою в області. На жаль, після анексії Криму діти з України, зокрема Хмельниччини, не зможуть відпочивати в міжнародному таборі “Артек”, що на півострові. Однак держава все робить для того, аби одеський табір “Молода гвардія” та “Буковель” у Карпатах стали аналогом “Артеку”. Цьогоріч заплановано використати з міського бюджету майже 910 тис. грн., з Фонду соціального страхування — 5 млн. грн. та до 15 млн. грн. батьківських коштів.
Керівник управління відповів на численні запитання депутатів стосовно організації відпочинку та оздоровлення дітей, які переїхали з Криму до нас на Хмельниччину. Валерій Іванович запевнив, що діти цієї категорії також будуть оздоровлені. “Наразі від батьків заяв не надійшло. Але як тільки ми їх отримаємо, розпочнемо працювати над цим питанням”, — пообіцяв він. Заступник міського голови Григорій Давиденко, який є куратором сфери освіти, також запевнив, що жодна дитина, яка переїхала з Криму або сходу, не залишиться поза увагою влади.
У дружбі зі спортом
Про стан виконання комплексної Програми реалізації молодіжної політики та розвитку фізичної культури і спорту у м. Хмельницькому на 2012-2016 роки за минулий рік також звітував Валерій Вешко. Він зазначив, що на виконання завдань та заходів Програми цього року передбачено 16,7 млн. грн. з міського бюджету. До послуг дітей та молоді міста створено розгалужену мережу соціальних, культурних, спортивних закладів та центрів дозвілля.
Задля змістовного дозвілля молоді та формування здорового способу життя наприкінці минулого року на баланс Центру по роботі з дітьми та підлітками за місцем проживання передано два нові приміщення на вул. Лісогринівецькій, 16/1 загальною площею 601 кв. м. та на вул. Трудовій, 17 (92 кв. м). На капітальний ремонт приміщень підліткових клубів виділено 507 тис. грн. та на придбання предметів довгострокового вжитку — 302 тис. грн. Надалі посадовець зосередився на спортивних успіхах та досягненнях дитячих команд з ігрових видів спорту. Так, вихованці тренера-викладача ДЮСШ №1 Андрія Басистого стали переможцями Всеукраїнського турніру на призи клубу “Шкіряний м’яч” серед юнаків 689 UAHн. У Вищій лізі дитячо-юнацької футбольної ліги України виступають представники ДЮФК “Поділля” командами чотирьох вікових груп, а в Першій лізі ДЮФЛ — команди Хмельницької ДЮСШ №1. З травня 2014 року на чемпіонаті України з футболу розпочала виступ команда, представлена молодими спортсменами НФК “Поділля”. Відновлює роботу волейбольний клуб “Новатор”, плідно працює федерація хокею з шайбою, щороку проводиться відкритий чемпіонат міста з хокею. Задля розвитку футзалу та регбі в ДЮСШ №2 відкрито відділення цього виду спорту, а в ДЮСШ №1 — відділення регбі. Команди обласного центру з різних видів спорту постійно виступають в комплексних спортивних заходах, чемпіонатах та першостях області з різних видів спорту. Спортивні організації міста в обласному огляді-конкурсі на кращу постановку фізкультурно-спортивної роботи постійно займають перші місця серед міст і районів. До складу збірних команд України входять понад 50 спортсменів міста. Тільки 2013 року підготовлено понад 2300 спортсменів масових розрядів, 117 спортсменів першого розряду, 77 кандидатів в майстри спорту України, звання майстра спорту України та майстра спорту міжнародного класу підтвердили 34 спортсмени. Аліні Комащук (фехтування) присвоєно звання заслуженого майстра спорту України.
Спортсмени міста гідно представляють Хмельницький на міжнародній арені. На чемпіонаті світу (Канада) з веслування на байдарках і каное серед юніорів Павло Алтухов виборов срібну медаль. Юрій Юнчик став срібним призером на чемпіонаті світу (Польща) з армспорту серед юнаків. Олександр Альохін посів третє місце на чемпіонаті Європи (Польща) з кікбоксингу серед юніорів. На чемпіонаті Європи з легкої атлетики (Італія) серед юніорок Марина Бех виборола срібну медаль. Андрій Власов — другий на чемпіонаті Європи (Македонія) з вільної боротьби серед юніорів. Срібними призерами чемпіонату Європи (Ірландія) з боксу серед школярів стали Олексій Підмурняк та Аркадій Карцан. Павло Олійник завоював срібло чемпіонату світу (Угорщина) з вільної боротьби серед чоловіків. У зимових Олімпійських іграх 2014 року брали участь хмельницькі спортсменки Ольга Полюк (фрістайл, акробатика) та Катерина Григоренко (лижні гонки).
Щорічно виплачуються стипендії десятьом кращим спортсменам у розмірі 50% мінімальної заробітної плати. За підтримки міської влади покращується матеріально-технічна база дитячо-юнацьких спортивних шкіл, спортивних клубів комунальної власності та споруд для занять фізичною культурою й спортом у місцях масового відпочинку мешканців міста, для чого залучаються кошти з міського, державного бюджетів, допомагають і приватні інвестори. За кошти міського бюджету 2012 року відремонтовано баскетбольний майданчик в парку імені І.Франка на майже 52 тис. грн. та будівлю залів боротьби і боксу на Проскурівській, 66 на загальну суму 274 тис. грн. У спортзалі ДЮСШ №1 на вул. Щорса, 17 замінено вікна на пластикові на суму 265 тис. грн. У Раковому на вул. Попова, а в Південно-Західному мікрорайоні на вул. Тернопільській, 34, Інститутській, 20 зроблено капітальний ремонт прибудинкового комплексу спортивних майданчиків. У 2013 році з міського бюджету на капітальні видатки галузі “Фізична культура та спорт” було виділено 1014,7 тис. грн. (у 2012 році — 626,8 тис. грн.) За ці кошти проведено капітальний ремонт міні-футбольного майданчика в парку імені І.Франка ДЮСШ №2 на суму 327,6 тис. грн., спортивних залів ДЮСШ №1 на вул. Щорса, 17 на суму 495 тис. грн. та ДЮСШ №2 у пров. Пекарському, 2 на суму 117 тис. грн. За рахунок коштів держбюджету у спорткомплексі “Поділля” тривають роботи з реконструкції та облаштування легкоатлетичного ядра. На капітальні видатки галузі “Фізична культура та спорт” цьогоріч виділено майже 1 млн. грн. Окремо з міського бюджету 2,7 млн. грн. заплановано на будівництво першої черги двох футбольних полів ДЮСШ №1 на вул. Зарічанській.
Під час обговорення депутати висловили зауваження та невдоволення щодо того, як розвиваються та в якому стані перебувають ігрові й технічні види спорту. Серйозні зауваження доповідач почув і від секретаря міської ради Костянтина Чернилевського стосовно втрати команд ігрових видів спорту — волейболу, гандболу та футболу.
Глибокий аналіз роботи департаменту
архітектури, містобудування та земельних ресурсів (з серпня 2006 року до травня 2014 року) зробив його директор Володимир Швець. “Серед завдань департаменту одним із найголовніших є координація діяльності управлінь, що входять до його складу, яка має бути спрямована на забезпечення комплексного розвитку міста, реалізацію державної політики у сфері містобудування та земельних відносин”, — наголосив він. Одним із важливих кроків у діяльності департаменту було запровадження земельних аукціонів, під час яких усі охочі можуть отримати право оренди земельної ділянки. Перший земельний аукціон відбувся 20 січня 2007 року. Всього відтоді їх проведено 25 і було продано право оренди 96 земельних ділянок загальною площею 34,5 га. За результатами земельних торгів ціна продажу права оренди усіх 96 земельних ділянок склала більше 17,1 млн. грн. У тому ж році міська рада провела три земельні конкурси. За їх результатами в оренду надано десять земельних ділянок загальною площею до 5 га, в казну міста надійшло майже 1,9 млн. грн. Доповідач зазначив, що основними завданнями управління капітального будівництва є виконання функцій замовника на будівництво, реконструкцію і ремонт житла, інших об’єктів соціальної та виробничої інфраструктури комунальної власності на території міста, ефективне використання капітальних вкладень для цієї мети. Також це управління укладає договори з забудовниками на пайову участь у створенні та розвитку інженерно-транспортної й соціальної інфраструктури обласного центру. У цьому році станом на 5 травня до міського бюджету надійшло майже 1,7 млн. грн. пайової участі, а загалом з 2006 року — 41,6 млн. грн. Станом на лютий 2013 року, в рахунок виконання своїх зобов’язань, забудовники передали місту 78 квартир загальною площею більше 5,2 тис. кв. м та нежитлових приміщень загальною площею понад 1,97 тис. кв. м. Володимир Швець вважає важливим провести публічне обговорення та затвердити зміни до генерального плану міста з планом червоних ліній, детальним планом центральної частини, розділом інженерно-технічних заходів цивільного захисту (цивільної оборони) з отриманням необхідного програмного забезпечення; створити дієву службу містобудівного кадастру за рахунок об’єднання двох відділів департаменту; розробити план розвитку зелених зон міста й неухильно його дотримуватися; запровадити дієвий постійний конт-роль за надходженням плати.
Депутати подякували Володимиру Швецю за гарну роботу й зазначили, що за вісім років діяльності департаменту процеси та механізми в сфері землекористування у місті стали прозорими і зрозумілими.
Про те, як вирішується проблема водовідведення на ринках, що на вулиці Геологів та Львівському шосе, присутнім доповідав заступник міського голови Анатолій Нестерук. Він пояснив, що при будівництві ринків не була зроблена зливова каналізація. З часом ситуація ускладнилася ще й тим, що кіоски розташувалися на трубах водогону і є проблема з їх демонтажем. Анатолій Макарович повідомив, що спробують спочатку розчистити річку Плоску та поглибити обвідні канали, а вже потім виготовлятимуть проект-ну документацію на водовідведення. “Слід зробити так, щоб вода мала куди відходити. Ситуація складна, але протягом літа ми повинні вирішити цю проблему”, — переконаний Анатолій Нестерук.
Вікторія СТАНДРІЙЧУК