Соціум

“Спекотні, зимові, твої”

Під таким гаслом у Сочі відбувалися ХХІІ зимові Олімпійські та ХІ Паралімпійські ігри, під час яких було встановлено чимало досягнень.

Під таким гаслом у Сочі відбувалися ХХІІ зимові Олімпійські та ХІ Паралімпійські ігри, під час яких було встановлено чимало досягнень.

Рекордною виявилася кількість країн-учасниць — 88. 2800 спортсменів, з  них 43 з України, в 15 видах програми розіграли 98 комплектів нагород.  За олімпійськими надіями на сучасних спортивних аренах, побудованих за новітніми технологіями, спостерігали вболівальники зі 126 країн. Медалі дісталися атлетам 26 збірних.  Найбільше медалей — 33 нагороди, з яких 13 золотих, вибороли господарі. Традиційно високі місця посіли держави, котрі приділяють велику увагу зимовим видам спорту, мають розвинену інфраструктуру спортивних баз і відповідні природні умови: Норвегія, Німеччина, Канада, США, на рахунку яких понад 20 медалей. Дещо вирізняється команда Нідерландів, у доробку якої 26 нагород (5 місце), переважна більшість яких здобута ковзанярами. Україна в цьому медальному переліку посіла 20 місце. Вісім років чекали наші співвітчизники на олімпійські нагороди зимових ігор, 20 років — на зимове олімпійське золото. За кількістю і якістю медалей наші спортсмени повторили успіх Ліллехамера-1994, здобувши перше золото українського біатлону (жіноча естафетна команда — Олена Підгрушна, Юлія Джима, Віта та Валентина Семеренко — на фото) і бронзу в цьому ж виді (Віта Семеренко, спринт). До десятки кращих в інших дисциплінах пробились Олександр Абраменко (фристайл — лижна акробатика, 6 місце) та фігуристи в командній першості (9 місце).
Дві хмельничанки — Ольга Полюк та Катерина Григоренко гідно представили наш край на цьому престижному спортивному форумі, неодноразово ділилися в телерепортажах із Сочі своїми враженнями. Ольга покращила свою позицію порівняно з попередніми іграми, посівши 15 місце, найкраще серед українських жінок-фристайлісток, в лижній акробатиці, де результати залежать від суб’єктивності суддів. На думку багатьох фахівців, оцінки Полюк у другому раунді кваліфікації могли б бути трохи вищими: стрибок спортсменка виконала без грубих недоліків у повітрі з чітким приземленням. Щоб потрапити у фінал, Ользі не вистачило менше 2,55 бала при оцінці 74,97. Катерина чотири рази стартувала на крутих схилах засніжених трас у лижних гонках.
На Олімпіаді спалахнуло чимало зірок, чемпіонство виборювали як 15-літні, так і 40-річні спортсмени. Абсолютним рекордсменом зимових Ігор став 40-річний біатлоніст з Норвегії Іле Ейнар Бйорндален, який виборов у Сочі два золота і довів лік своїх медалей до 13 (вісім золотих, чотири срібних і одна бронзова).
До мультимедалістів потрапили Віктор Ан (Росія) — чотири нагороди (три золоті, одна бронзова) у шорт-треці, Дарія Домрачева (Білорусь) — три золота у біатлоні, Ірен Вюст (Нідерланди) — два золота і три срібла у ковзанярському спорті. 
Саме натуралізовані росіяни Віктор Ан (колишній громадянин Кореї), сноубордист Він Вайлд  (виходець зі США, котрий здобув три золота), допомогли господарям зібрати переможну кількість нагород.
Водночас, колишні наші співвітчизники принесли майже десять медалей у фристайлі, шорт-треці, фігурному катанні своїм новим країнам, змінивши українське громадянство. Такі нині тенденції панують у світі спорту.

Традиційно більш потужно виглядали наші співвітчизники на Паралімпійських іграх, виборовши 25 медалей різного ґатунку (п’ять золотих, дев’ять срібних і 11 бронзових) та посівши четверту сходинку в загальнокомандному заліку, а за кількістю нагород поступилися лише команді Росії. Чотири роки тому у Ванкувері українці з 19 нагородами фінішували п’ятими.
Вперше на зимових змаганнях такого рівня виступили і наші землячки, зокрема 18-річна Ірина Буй з Деражні з ураженням верхніх кінцівок змагалася в біатлоні та в лижних гонках стоячи.
У цих же дисциплінах, але серед спортсменок з ураженнями нижніх кінцівок успіху досягла 24-річна уродженка Хмельницького Оксана Мастерс, нині громадянка США. У її доробку срібло на 12 км та бронза на 5 км у лижних гонках сидячи. Близькою до п’єдесталу була Оксана і в біатлоні сидячи: четверті місця на дистанції 6 км та у спринті (1 км) і восьмою здолала 10-кілометрівку.
Після повернення спортсменів із Сочі президент НОК України Сергій Бубка зазначив: “Ми пишаємося, що після вдалого виступу олімпійської збірної України на Іграх-2014 наші паралімпійці успішно представили рідну країну на головному спортивному форумі. Олімпійський та паралімпійський рухи завжди йдуть пліч-о-пліч, сповідуючи спільні та універсальні цінності — мир, добро та благополуччя. Наша сила — в єдності та взаємоповазі. У цей непростий для Вітчизни час своїми результатами спортсмени ще раз довели, що Україна — велика і єдина країна”.
Віктор Флентін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *