Робоче засідання міської ради, яке відбулося минулого тижня за графіком, проходило за насиченим порядком денним. Одразу чотири питання мали розглянути депутати, виконуючи затверджений план своєї роботи на друге півріччя нинішнього року.
Робоче засідання міської ради, яке відбулося минулого тижня за графіком, проходило за насиченим порядком денним. Одразу чотири питання мали розглянути депутати, виконуючи затверджений план своєї роботи на друге півріччя нинішнього року.
Щодо першого з них колег інформував начальник управління праці та соціального захисту населення Словян Воронецький — про хід виконання міської програми щодо підтримки сім’ї на 2012-2015 роки. Представлені ним відео та розлогі статистичні матеріали засвідчили масштабний характер програми, у реалізації якої беруть участь різні структурні підрозділи міської ради: управління праці та соціального захисту населення, молоді та спорту, освіти, культури і туризму, охорони здоров’я, торгівлі, служба у справах дітей.
Акцентуючи на демографічних тенденціях у місті, доповідач наголосив, що на початок нинішнього року населення міста склало 265 тисяч, тоді як у 2011 році воно сягало 262,8 тисячі. Характерно, що кількість жінок суттєво переважає кількість чоловіків: 147 і 127 тисяч відповідно. На півтори тисячі збільшилось число дітей віком до 18 років. Водночас спостерігається скорочення одружень і розлучень.
Показовими є й цифри щодо багатодітних сімей, яким міська влада приділяє посилену увагу: за статистикою 2011 року, в місті проживало 667 таких сімей, де виховувалося 2130 дітей, торік їх було вже 850 (2302 дитини), а зараз нараховується 973 сім’ї (3115 дітей).
Багато про що свідчить і статистика щодо призначення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг: якщо минулого року за ними звернулися 11 982 сім’ї, то за дев’ять місяців нинішнього року лише 6214 сімей. Це при тому, що у місті діє й удосконалюється система надання соціальних послуг за єдиною технологією прийому громадян уже у п’яти громадських приймальнях. Загалом у 2012 році за рахунок субвенцій з державного бюджету було призначено і виплачено усіх видів соціальної допомоги 25 135 хмельничанам на суму понад 178 611 тисяч гривень, а з початку цього року вже 24 654 особам — на суму більше 152 352 тисячі. Для допомоги малозабезпеченим і багатодітним сім’ям залучаються й кошти благодійних організацій та спонсорів. Так, активну участь у цьому беруть благодійні фонди “Хесед Бешт” і “Карітас” та Християнська місія “Рука допомоги”. Чималою є участь депутатів міської ради, зокрема Руслана Афійчука, Григорія Галкіна, Валерія Баклажка, Дмитра Шевченка, Богдана Міхняка, Валерія Буяновського, Анатолія Собка, Оксани Кольгофер, Станіслава Мельника.
Необхідна увага приділяється також дітям-сиротам, яких нині нараховується 48, та 155 дітям, позбавленим батьківського піклування. Цього року влаштовано під опіку 15 та усиновлено 38 дітей, працюють два будинки сімейного типу, функціонують дві прийомні сім’ї, котрі фінансуються з держбюджету.
Для психологічної та соціальної адаптації дітей-інвалідів та сімей, у яких вони виховуються, в місті функціонують спеціально створені реабілітаційні центри “Школа життя”, “Родинний затишок”, рекреаційний центр “Берег надії”. З початку 2013 року пацієнтами цих закладів стали майже 450 осіб.
Одним із пріоритетів сімейної політики у місті є оздоровлення дітей. Загалом різними формами організованого відпочинку та оздоровлення охоплено 26% усієї кількості дітей шкільного віку. Ця цифра залишається стабільною впродовж років дії цієї програми. За нею ж здійснюється і різноманітна робота з організації дозвілля: у підліткових клубах за місцем проживання, закладах освіти та естетичного виховання, реалізуються соціальні проекти, налагоджена співпраця з кримінальною міліцією у справах дітей. У місті традиційними стали численні конкурси та виставки щодо популяризації здорового способу життя, народних та сімейних обрядів, заходи з розвитку юних талантів, широка просвітницька робота за багатьма напрямками у бібліотеках, навчальних та медичних закладах.
Широкий набір послуг профілактичної роботи з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах, надає міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Поза увагою не залишається мережа торгівлі та розважальних закладів, де регулярно проводяться рейди-перевірки щодо недопущення продажу алкогольних напоїв і тютюнових виробів неповнолітнім. Ці заходи здійснюються спільно з правоохоронцями. Так за дев’ять місяців нинішнього року було проведено 11 таких спільних рейдів з виявленням 16 порушень з відповідними наслідками.
Як зазначив Словян Воронецький, “всі пункти програми управліннями і відділами міської ради виконуються, але є певні проблеми”. Ними він вважає споживацькі настрої значної кількості батьків, які перекладають сімейні труднощі на державу і міську владу, недостатнє фінансування оздоровчої кампанії, неможливість у достатній кількості покращити житлові умови багатодітним родинам за рахунок розвиту інфраструктури міста, обмеженість пільгового кредитування молоді для придбання житла.
Розлога інформація депутатів задовольнила, не породивши зауважень та запитань. Дещо іншу реакцію викликала у них інформація начальника управління житлово-комунального господарства Олександра Шаповала про хід виконання Програми реформування і розвитку ЖКГ міста на 2010-2014 роки.
Визначені завдання цього документа складаються з таких розділів: організація ефективного управління у сфері виробництва і надання комунальних послуг, забезпечення належного утримання та експлуатації об’єктів ЖКГ, беззбиткове функціонування підприємств цієї галузі з їх технічним переоснащенням та залучення громадськості до процесу її реформування. Учасникам засідання були представлені дев’ять сторінок, максимально насичених цифрами та переліком здійснених конкретних робіт упродовж чотирьох років. Очевидно, розгляд цього обширного матеріалу потребував окремого засідання, але депутати, які взяли участь у нинішньому, добре розбиралися в ситуації. Вони належним чином оцінили акценти інформаційної доповіді щодо діючих у місті тарифів на комунальні послуги, “які є одними з найнижчих в Україні”, рівень приватизованого житла у 98%, 199 створених об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та суму освоєних з початку року коштів на реалізацію програми у 46,1 мільйона гривень. Крім того, було відзначено, що заплановані ремонтні роботи гальмуються через затримки казначейським обслуговуванням і що кожен третій житловий будинок у місті потребує капітального ремонту. У депутатів виникли запитання щодо перспектив з реконструкції привокзальної площі, стану доріг як у центральній частині міста, так і у віддалених мікрорайонах.
Коментуючи надану інформацію, міський голова Сергій Мельник, який проводив засідання, наголосив на тому, що цього року виконувати будь-які ремонтні роботи стало набагато складніше через об’єктивні причини. Однак вони здійснюються за планом, хоча й поступово. Що стосується віддалених мікрорайонів, зокрема Лезневого, то, за погодженням з мешканцями, ремонт вулиць триває почергово. Натомість він відзначив, що якість окремих робіт, здійснених будівельними організаціями, не може задовольняти. Це, наприклад, стосується вулиці Грушевського, за ремонт якої, за його словами, “ми платити не будемо”. Сергій Мельник також нагадав про скорочення деяких ЖЕКів з оновленням їх обладнання та загальну оптимізацію структури ЖКГ з об’єднанням окремих підрозділів. Незважаючи на певні практичні зауваження, інформацію депутати схвалили, а Зоя Пархомець-Івко і Ольга Мярковська навіть висловили подяку начальнику управління від мешканців своїх виборчих округів у мікрорайоні Гречани за якісний ремонт житла.
Добре слово почув на свою адресу і начальник ЖЕКу №7 Олександр Гаврилюк, який знайомив депутатський корпус з роботою своєї контори, котра обслуговує 46 будинків та 4698 квартир. За його словами, серед їх власників проводиться наполеглива робота щодо погашення заборгованості в оплаті комунальних послуг, запевнив, що до кінця нинішнього року рівень квартплати сягне 100%.
На завершення депутатського дня обранці заслухали інформацію про оформлення документів на право постійного користування земельними ділянками, які належать закладам міської комунальної власності.
Володимир РАЗУВАЄВ