Без категорії

Представники місії ОБСЄ вивчали ситуацію з безпеки в Хмельницькому

Сьогодні до Хмельницького з робочим візитом прибули представники спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, які працюють у Чернівецькому офісі. Він охоплює три області: Чернівецьку, Хмельницьку та Вінницьку. Загалом же в Україні діє десяток таких представництв, два з яких знаходяться на Донбасі, Центральний офіс – у Києві.

Зокрема в рамках візиту відбулася зустріч заступника координатора групи спостерігачів місії Недім Улусан та спостерігачки місії Сабін Людвіг  із  секретарем Хмельницької міської ради Віталієм Діденко.

Головним чином гостей цікавили питання загальної ситуації з безпеки, спричиненої накопиченням військ північного сусіда на кордоні з Україною. А окрім того –  ситуація з COVID-19, запобігання насильству в сім’ї, впровадження мовного закону та гендерне представництво на керівних посадах в міській раді.

На початку зустрічі Недім Улусан зазначив, що через обмеження, спричинені пандемією, було на деякий час відкладено особисті візити представників місії до Хмельницького. Однак  сьогоднішня зустріч повинна відновити шляхи  такої  співпраці та спілкування.

«Місто працює в звичному режим, згідно з усіма змінами в законодавчій базі. Проводиться підготовча робота на випадок агресії з боку Росії. Усі служби працюють в цьому напрямку, але в умовах мирного часу. Це стосується укриттів, систем захисту, оповіщення. Маємо співпрацю з правоохоронними органами та іншими структурами, які відповідають за безпеку», – розповів  Віталій Діденко.

Про ситуацію у Хмельницькому, пов’язану з COVID-19, гостей проінформував начальник управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради Борис Ткач. «Можемо говорити, що кількість хворих зросла, але хвороба в більшості випадків перебігає у легкій формі і хворі лікуються амбулаторно. Відповідно збільшилося навантаження на амбулаторії сімейної медицини. Три заклади громади приймають хворих на ковід – Хмельницька міська лікарня, Хмельницька інфекційна лікарня та міський перинатальний центр. Завантаженість ліжок становить близько 40%. Також активно триває процес вакцинації. Однією дозою щеплено близько 63% населення громади, двома – близько 60%», – розповів чиновник.

Важливим викликом в умовах пандемії стало й те, що за статистикою в сім’ях хмельничан збільшилася кількість випадків насильства в сім’ї. Однак в громаді намагалися допомогти постраждалим містянам, створивши спеціальний соціальний притулок для таких людей. У ньому людина може зупинитися на деякий час та пройти реабілітацію з допомогою досвідченого психолога. Про це візитерам повідав Віталій Діденко.

Представники моніторингової місії ОБСЄ отримали відповіді з усіх озвучених питань та відзначили високий рівень напрацювань міської ради в заданих напрямках.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *