Без категорії

Наше завдання — максимально наблизити соціальні послуги до людей

Хмельницький наразі справедливо можна назвати містом соціальним. Адже підтримка вразливих верств населення стала пріоритетом у роботі органів міської ради, депутатського корпусу. Про широкий спектр діяльності органів соціального захисту, про реалізовані проєкти і новації, які втілюватимуться в життя територіальної громади, розповідає начальник управління праці і соціального захисту населення Словян ВОРОНЕЦЬКИЙ.

Розгалужена система соціального захисту, яка побудована та діє в Хмельницькому — результат ретельного вивчення потреб усього населення в соціальних послугах, а також рішень сесії Хмельницької міської ради про створення оптимальної мережі соціальних закладів.
Хмельницький наразі справедливо можна назвати містом соціальним. Адже підтримка багатодітних та малозабезпечених сімей, допомога дітям та особам з функціональними обмеженнями, учасникам АТО, а також бездомним громадянам та іншим вразливим категоріям — одне з найголовніших завдань у роботі виконкому міської ради, міського голови Олександра Симчишина та всього депутатського корпусу. Для забезпечення вразливих категорій населення широким спектром якісних соціальних послуг п’ять установ, які підпорядковані управлінню праці та соціального захисту, постійно удосконалюють свою працю, впроваджують різноманітні новації. За прикладами далеко ходити не треба.

Відділення цілодобового тимчасового перебування
відкрили в березні цього року на вулиці Перемоги, 7-А, поряд з територіальним центром соціального обслуговування. За цей час його послугами вже встигла скористатися 51 особа, яка проживає на території міської територіальної громади. Послуга з цілодобового тимчасового перебування — це короткотермінова допомога сім’ям (наприклад, на час відпустки), які опікуються важкохворими, або проведення ремонту, чи ж усунення інших проблем у помешканні. В соціальному закладі їх забезпечують ліжко-місцем, постільною білизною, столовим посудом, засобами гігієни, чотириразовим харчуванням та медичним наглядом. А за потреби — одягом, взуттям, засобами технічної реабілітації. Наразі в новому відділенні можуть одночасно перебувати 14 осіб. Вартість доби перебування становить 242 гривні без харчування або 332 гривні на добу з триразовим харчуванням. Тож у разі будь-якої нестандартної життєвої ситуації в хмельничан є рятівний варіант — відділення цілодобового тимчасового перебування.

Притулок для осіб, які
постраждали від
домашнього насильства
Його облаштовують за кошти з державного бюджету в розмірі 2,6 млн. гривень. Притулок буде місцем безпечного тимчасового цілодобового перебування постраждалих від домашнього насильства. Тут вони зможуть отримати комплексну допомогу: це психологічні, соціально-побутові, медичні, інформаційні, юридичні та інші послуги. Вони надаватимуться на безоплатній основі в обсязі, визначеному державними стандартами відповідно до потреб та з урахуванням віку, статі, стану здоров’я та соціального становища особи.
В подальшому утримувати заклад та транспортні засоби, які йому належать, зобов’язується громада за кошти місцевого бюджету.
І хоча в притулку ще тривають ремонтні та опоряджувальні роботи, бригада соціально-психологічної допомоги здійснила більше 15 виїздів в родини, які потребують допомоги. Після перевірки два повідомлення щодо захисту прав неповнолітніх оперативно направлено до служби у справах дітей Хмельницької міської ради.
Для роботи мобільної бригади створено закритий TELEGRAM-канал, до якого залучено працівників територіального центру, підрозділу обласного управління поліції, який займається домашнім насильством, служби у справах дітей, управління соціального захисту та інших, чия діяльність пов’язана із протидією домашньому насильству. Обмін інформацією відбувається щоденно.

Увагу — кожній людині, яка звернулася по допомогу
Рівень життя наших громадян, особливо незахищених верств, вимагає гарантій їх соціального захисту, які на місцевому рівні ми можемо надати. Робота наша різнопланова, а головне — командна. Тож в полі зору працівників структурних підрозділів управління праці та соціального захисту населення опиняються, так би мовити, життєво важливі проблеми, з якими до нас звертаються люди. З початку року ми розглянули 5065 заяв та звернень громадян, 14000 листів підприємств, організацій та органів влади нашого міста. В поточному році з міського бюджету надано матеріальну допомогу понад 19 тисячам осіб на загальну суму 20 мільйонів гривень. 21302 домогосподарствам нараховано та виплачено субсидії на житлово-комунальні послуги на суму 156703,5 тис. грн. Проведено перерахунків в зв’язку зі зміною цін та тарифів по житлових субсидіях 184088 (без звернення громадян). Протягом 2021 року проведено 7 засідань комісії з питань призначення житлових субсидій, на яких розглянуто 1677 справ як виняток. Забезпечено виплату субсидії у грошовій готівковій та безготівковій формах. Нараховано та виплачено усіх видів державної соціальної допомоги 24539 одержувачам на суму 308716,6 тис. грн. Встановлені газові лічильники для 82 осіб на суму 493,2 тис. грн, лічильники води для 27 осіб на суму 137,6 тис. грн, а також замінено непридатне для використання газове обладнання у семи осіб на суму 145 тис. грн.

Пільговики —
з електронним квитком
У нашому місті проживає понад 76 тисяч осіб, які мають право на безкоштовний проїзд у міському пасажирському транспорті та нарахування коштів на оплату житлово-комунальних послуг. Щомісячно майже 14 тисячам сімей пільговиків нараховується, в середньому, 10 млн грн. Триває видача пільгових електронних квитків. Наразі їх вже отримали 59 тисяч хмельничан. ТОВ “ГЕРЦ”, яке впроваджує безготівковий розрахунок у міському пасажирському транспорті, активує програмний комплекс для роботи з е-квитком. З липня ц.р. облік пільгових перевезень в електротранспорті міста здійснюється на підставі даних автоматизованої системи обліку пільгових перевезень. Цьогоріч відшкодовано 65 млн. грн (майже 15 млн. пільгових перевезень) за проїзд в електро- та автотранспорті, а також на приміських напрямках залізниці.

До захисників України —
з повагою
В електронному реєстрі, який ми ведемо з часу бойових дій на сході країни, на 1 жовтня ц.р. налічується 5011 учасників АТО/ООС, 4735 учасників бойових дій, 269 інвалідів війни, 106 членів сімей загиблих (померлих), 17 учасників Революції Гідності. Відповідно до рішення другої сесії міської ради від 23.12.2020 року в Хмельницькій територіальній громаді діє “Програма соціальної підтримки учасників АТО/ООС, учасників Революції Гідності та членів їх сімей на 2021-2025 рр”.
В рамках цієї програми відшкодовано пільги на житлову послугу учасникам АТО/ООС, членам сімей загиблих (померлих) під час антитерористичної операції — 1200 мешканцям міської територіальної громади (незалежно від загальної площі житла з врахуванням наявних пільг) на загальну суму 817 тис. грн. Із загального фонду бюджету міської територіальної громади 2965 учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей та членам сімей загиблих під час участі в антитерористичній операції надано матеріальну допомогу на загальну суму 2965 тис. грн. Медичну допомогу після звернення отримали 630 учасників АТО/ООС, лікарськими засобами та виробами медичного призначення на пільгових умовах в межах чинного законодавства забезпечено на 185653,35 грн. Надано допомогу в протезуванні 260 особам на суму 1 млн. 413 тис. грн. Укладено 54 договори на відшкодовання вартості санаторно-курортного лікування на загальну суму 803 тис. грн. В рекреаційному центрі “Берег надії” оздоровилися 180 учасників АТО/ООС та члени їх сімей.
80 студентів отримали 50-відсоткову компенсацію оплати за навчання у вищих навчальних закладах Хмельницького на суму 400 тис. грн. Послугу із професійної адаптації отримали 113 учасників АТО/ООС.
Хмельницький на першому місці в Україні за темпами забезпечення житлом учасників АТО. В 2016-2021 р.р. 120 учасників АТО/ООС переселилися у власні квартири. Цьогоріч 11 ветеранам російсько-української війни виплачено грошову компенсацію на придбання житла за рахунок міського бюджету на суму 4 млн. грн.
65 осіб отримали почесну відзнаку “Воля та мужність”.
За кошти субвенції з державного бюджету на будівництво (придбання) житла для сімей загиблих в АТО, а також для осіб з інвалідністю І-ІІ групи, які брали участь у зазначеній операції та потребують поліпшення житлових умов, протягом 2016-2021 років 46 учасників АТО/ООС придбали житло. Для індивідуального будівництва виділено 4 присадибні ділянки для учасників АТО/ООС та одну ділянку для сім ҆ї загиблого.
Від сплати за навчання в початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах звільнено дітей із сімей загиблих під час участі в АТО/ООС, дітей, батьки яких є учасниками АТО/ООС 155 учнів, на суму 120 тис. грн., та дітей із сімей, які переміщені з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції — 28 учнів, на суму 20 тис. грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *