Перша соціальна швейня розпочала працювати в місті
Сьогодні побутові послуги, відповідно до наших пенсій та зарплат, недешеві. Скажімо, щоб полагодити черевики, потрібно заплатити, як мінімум, гривень 300. Скористатися послугами хімчистки так само дорого. За прання зимової куртки просять приблизно до 300 гривень. Та й навіть вшити замок, вкоротити штани чи спідницю багатьом так само не по кишені. Відтепер одна з таких послуг в Хмельницькому стала набагато дешевшою. В місті відкрилася перша соціальна швейна майстерня. Працює вона на базі Хмельницького центру професійно-технічної освіти сфери послуг, що на вулиці Панаса Мирного, 5.
Цей проєкт став торішнім переможцем “Бюджету участі”. Тобто, за нього проголосувала достатня кількість містян, щоб автори ідеї отримали на її втілення частину коштів з бюджету міста, а саме101 тисячу гривень. Ще 20 тисяч гривень — кошти навчального закладу.
В першу чергу, послугами швейної майстерні можуть скористатися літні люди, малозабезпечені, багатодітні сім’ї, студенти та соціально незахищені верстви населення. А також, за бажанням, й інші мешканці тергромади.
Обслуговують клієнтів учні ІІІ та ІV курсів, які навчаються на кравців та швачок. Майстерня стане для них постійним місцем, де вони під керівництвом майстрів виробничого навчання проходитимуть практику. За доступними цінами тут можна не лише відремонтувати одяг, а й пошити новий. Крім цього, кожна десята послуга буде безкоштовною.
Нагадаємо, мешканці Хмельницької міської тергромади, які бажають взяти участь у її розвитку та мають цікаві ідеї, можуть подати свої проєкти на конкурс “Бюджет участі”. Переможців конкурсу на реалізацію найкреативнішого проєкту чекає грошове заохочення.
Євген Ковтун