Без категорії

Непрохані “гості”

В організмі людини може жити майже 250 різновидів паразитів. Від мікроскопічних глистів — до гігантів довжиною в кілька метрів. Причому “мешкати” вони можуть не тільки у кишківнику, а й у легенях, печінці, м’язах, суглобах, стравоході, головному і спинному мозку, крові і навіть в очах. Щоб не перетворитися на носія найрізноманітніших паразитів, необхідно проводити профілактичну дегельмінтизацію, тобто виганяти непроханих “гостей” з організму.
Насамперед хочу пояснити, як відбувається зараження гельмінтами. У 90% випадках заражень винні брудні руки. Ось чому важливо мити їх з милом після відвідування туалету, контакту з грошима (на банкнотах можуть перебувати яйцеглисти), повернення додому з вулиці. Не менш ретельно слід мити свіжі овочі та фрукти, оскільки під час вирощування та доставки вони лежать на землі. Брудна вода – ще одне джерело зараження гельмінтами. Купаючись у водоймах, де, крім людей, миють і тварин (собак, корів, коней), можна ненароком сьорбнути води, «збагаченої» яйцями гельмінтів (аскариди, токсокари).
Найбільш сприятливий час для проникнення паразитів в організм людини — літо. Тому профілактичну дегельмінтизацію краще за все проводити восени, коли ризик повторного зараження зводиться до мінімуму. Що ж стосується господарів домашніх тварин, то їм слід протруювати глистів частіше – 2 рази на рік (восени і навесні). Причому лікуватися мають як люди, так і домашні улюбленці.
Які ж ознаки гельмінтозу? Основні з них — висипання на шкірі, почервоніння та свербіж (гельмінти виділяють у кров людини токсичні речовини, що отруюють організм). Також знижується імунітет, зранку відбуваються напади нудоти, які перемежовуються з сильним почуттям голоду (особливо ввечері і вночі). Здуття живота, часті запори, метеоризм – також ознаки гельмінтозу. Нерідко може навіть випадати волосся і невмотивовано підвищуватися температура.
Для вигнання паразитів можна використовувати гомеопатичні препарати, а також фітотерапію: цибулю, часник, сире гарбузове насіння і гіркі трави. Вони практично не мають протипоказань і допускаються до лікування гельмінтозу в дітей і людей з печінковими захворюваннями.
Що ж стосується аптечних препаратів, то найбільш популярними є клітинні отрути, які порушують функцію нервово-м’язової системи у круглих і пласких хробаків. Не менш ефективні й препарати, що діють на енергетичні процеси гельмінтів. Одне лише погано — ці препарати дуже токсичні, а тому призначати їх має тільки лікар!

Інна Романюк,
сімейний лікар ПМСД №2

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *