Без категорії

“Небесна сотня. Освітяни”

В обласній філармонії відбулася презентація виставки банерів “Небесна сотня. Освітяни”.

Інформацію про пʼятірку відважних учителів підготували органи освіти Львова та Хмельниччини, а також Львівський історичний музей. Мета заходу — мотивувати рівнятися на героїв. Педагог виховує громадянина, і приклад любові до Батьківщини, вищої за власне життя, показали освітяни — Герої Небесної cотні. Імена п’ятірки героїв-педагогів вписані золотими літерами в історію України: Сергій Бондарчук, Володимир Жеребний, Микола Дзявульський, Богдан Сольчаник, Роман Варениця.
Сергій Бондарчук викладав фізику в Старокостянинівській гімназії. Був вчителем вищої категорії, депутатом міської ради. З перших днів Євромайдану брав активну участь в акціях протесту, організовував поїздки до Києва. Був у першій хмельницькій сотні “Свободи”. 20 лютого 2014 року виносив з-під куль ворожих снайперів поранених побратимів. Але одна з цих куль влучила в нього.
Микола Дзявульський був заступником директора Шепетівського НВК №1, депутатом міської ради, очолював ГО “Шепетівська спілка підприємців”, міську організацію УРП “Собор”, згодом член ВО “Свобода”, помічник народного депутата України Ігоря Сабія, керівник Шепетівської міської ГО “Товариство політичних вʼязнів, репресованих і членів їхніх сімей”. З перших днів Євромайдану брав активну участь в акціях протесту. Загинув на вулиці Інститутській від кулі снайпера, яка влучила прямо у серце 20 лютого 2014 року.
Володимир Жеребний закінчив Львівський національний університет ім. Івана Франка. Працював у Вишнянському аграрному коледжі. На Майдані був з перших днів протестів. Загинув 20 лютого на Інститутській від кулі снайпера.
Роман Варениця після закінчення Дрогобицького університету викладав математику в Смилинській школі на Львівщині. На Майдан потрапив разом із активістами-земляками.Працював на барикаді, із захисту мав лише каску. Снайпер поцілив Роману в серце.
Богдан Сольчаник родом зі Старого Самбора, педагогічну освіту отримав у Львові, проходив докторську програму у Варшаві. Викладав історію в Українському католицькому університеті. Був активістом громадянської мережі “ОПОРА”. На Майдан в Київ Богдан приїжджав кілька разів. Загинув на вулиці Інститутській, біля готелю “Україна”.
Своїх загиблих героїв-колег хмельницькі освітяни вшановували і вітали стоячи. Честь і слава звитяжцям!

Ірина Салій

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *