Місто і влада

Наші дерева ще зазеленіють

Ще у лютому наше місто готувалося до масового висадження дерев.

Хмельницький  один з перших міст України приєднався до ініціативи «Мільйон дерев за 24 години» Всеукраїнського проєкту «Озеленення України». І на 21 березня планувалося проведення масштабної загальноміської акції з висадження дерев.

Однак у зв‘язку із карантином, який запровадили у країні з метою недопущення розповсюдження коронавірусу, акція не відбулася.

Її перенесли на невизначений термін. Як сказала співорганізатор проєкту «Озеленення України» у Хмельницькому та Хмельницькій області Аліна Скоморохова, нову дату буде повідомлено згодом.

Саджанці будуть закуплені в лісових господарствах області. Їх викопають безпосередньо за п’ять днів до висадження. Вони матимуть закриту кореневу систему. Тож фахівці запевняють, що їх можна буде висаджувати аж до кінця квітня. Незважаючи на перенесення акції, у Хмельницькому все ж сподіваються висадити 10 тисяч дерев, адже  робота з підготовки о цієї акції   в місті розпочалася завчасно. Хмельницька міська рада придбала велику кількість дерев і кущів. Як розповів начальник управління житлово-комунального господарства міськради Василь Новачок, було закуплено 5 тисяч саджанців – липи, клени, берези, понад 5,5 тисяч кущів самшиту: «Ці зелені насадження не можуть чекати, їх треба висаджувати. Тому комунальники міста висадили їх уже на при будинкових територіях, в парках, скверах, вздовж доріг у місті. Взагалі, сподіваємося, що таки буде висаджено величезну кількість дерев, рекордну для нашого міста, як ми й планували раніше. 3,5 тисячі кущів самшиту передали для висадження біля будинків,  де були створені ОСББ. Майже 200 дерев та кущів буде висаджено біля медичних закладів. А школи та садочки міста вже висадили  понад тисячу  дерева. Усі  саджанці  купували у лісництві, самі викопували, самі привозили. У нашому місті ростимуть клени, липи, дуби. Адже, зазначають екологи, саме ці види дерев найкраще підходять для масової висадки у Хмельницькому. А також — туя, самшит, горобина та калина. Частину рослин у якості спонсорської допомоги надасть державне підприємство «Хмельницьке лісомисливське господарство». Іншу частину — закуплять за бюджетні кошти.

Тетяна Кравцова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *