Сфера житлово-комунального господарства є болючою і водночас найцікавішою для багатьох людей, адже її проблеми торкаються чи не кожного. Тому про пріоритетні завдання у цій галузі, над вирішенням яких працює хмельницька влада, в понеділок у міській раді розповів начальник управління ЖКГ Василь Новачок.
Сфера житлово-комунального господарства є болючою і водночас найцікавішою для багатьох людей, адже її проблеми торкаються чи не кожного. Тому про пріоритетні завдання у цій галузі, над вирішенням яких працює хмельницька влада, в понеділок у міській раді розповів начальник управління ЖКГ Василь Новачок.
За його словами, після уточнення бюджету на липневій сесії міської ради найбільше додаткових коштів отримає сфера житлово-комунального господарства. А саме — понад 102 мільйони гривень. Левова частка цих коштів піде на капітальний та поточний ремонти доріг і прибудинкових територій, а також на інші інфраструктурні проекти, з цим пов’язані. Під час ремонтів доріг комунальники намагаються модернізувати зливові системи, щоб сильні дощі не затоплювали деякі вулиці міста.
“Проблема нестачі ливнівок актуальна для нашого міста вже десятки років. Наприклад, на перехресті вулиць Зарічанської та Свободи її взагалі немає. Тому цього року, готуючи проектно-кошторисну документацію на ремонт вулиці Зарічанської, плануємо передбачити будівництво зливової каналізації. Загалом під час капітальних ремонтів центральних вулиць Хмельницького нині або реконструюємо старі ливнівки, або будуємо нові. Проте особисто маю претензії до багатьох старих проектів з ремонту доріг — вони не передбачали нагальні проблеми міста”, — підкреслив Василь Новачок.
Також він зазначив, що його претензії стосуються вулиці Кам’янецької. На його переконання, її взагалі варто розширити. Проте тоді доведеться піти на непопулярні рішення, наприклад, знести деякі дерева.
Наступного року міська влада планує перейти від капітальних до поточних ремонтів автошляхів. Перші будуть проводитися лише там, де розширюватимуть дороги або немає асфальтного покриття. Поточні ремонти коштуватимуть менше, але також вирішуватимуть проблеми автошляхів.
З бюджету будуть виділені додаткові кошти на утеплення багатоквартирних будинків. За словами начальника управління ЖКГ, нині збільшується кількість охочих скористатися програмою з термомодернізації житла. Таких охочих назбиралося аж на 11 мільйонів гривень. Проте цієї суми недостатньо, тому з бюджету буде виділено додаткові 4 мільйони гривень.
На капітальний ремонт багатоквартирних будинків великі кошти не передбачалися, адже на липневій сесії міської ради буде прийнята нова програма. Вона передбачатиме співфінансування капітальних ремонтів будівель. Тобто кошти виділятиме не лише міська влада, а й співвласники багатоквартирного будинку.
“Заплановано, що міська влада виділятиме на капітальний ремонт багатоквартирного будинку 90% необхідної суми, а співвласники — 10%. Все залежатиме він площі квартири. Проте ми підрахували, що мешканці платитимуть у середньому 1 тисячу гривень з квартири, тому це не повинно стати для них фінансовим тягарем. Завдяки цій програмі хочемо виховати відповідальних співвласників, щоб хмельничани розуміли, що їм належить не лише квартира, а й стіни, дахи, загальні приміщення тощо. Відповідно — вони теж мають за них відповідати. Міська влада повністю фінансуватиме капітальні ремонти лише тих багатоквартирних будинків, які можуть опинитися в аварійному стані”, — зазначив Василь Новачок.
Андрій ЯЩИШЕН