Дорадчий орган міськвиконкому завершив структурну організацію. Минулого тижня відбулося засідання громадської ради при міськвиконкомі, де практично вирішилося це питання.
Дорадчий орган міськвиконкому завершив структурну організацію. Минулого тижня відбулося засідання громадської ради при міськвиконкомі, де практично вирішилося це питання.
Початок засідання дещо нагадував особливості попереднього складу громадської ради, коли тривале очікування кворуму могло завершитися відміною зібрання. У нинішніх наступників колишнього негативу значно менше. Так, затримка з відкриттям засідання не перевищила традиційної норми ще проскурівських часів — 15 хвилин. Натомість очікування необхідної кількості — 33 осіб зібрання заповнило знайомством з результатами моніторингу відкритості та прозорості влади найбільших міст України, де за рейтингом Хмельницький посідає 14 місце. Цей показник певним чином вплинув на хід подальшої роботи засідання.
Показова відмінність нинішнього самообраного складу громадської ради — намагання уникати розмов і пропозицій, котрі не входять до її повноважень, а також прагнення більшої самодисципліни та відповідальності. Отож без зайвих балачок і спроб самопіару, притаманних попередникам, був затверджений порядок денний засідання. За ним громадська рада мала набути остаточного організаційного вигляду.
Попередні напрацювання профільних комісій насамперед стосувалися проекту змін до діючого Положення про громадську раду. За ними, враховуючи оновлений Статут міста, рада набуває додаткових повноважень, зокрема з проведення громадських слухань, загальноміських зборів та експертизи діяльності виконавчих органів міської влади. Проект змін вирішено оприлюднити на сайті міської ради і затвердити на наступному засіданні. Стосуватиметься це і запроваджених змін до регламенту громадської ради. За ними передбачається виключити зі складу ради тих, хто ігноруватиме її засідання та роботу в комісіях. Окремий пункт визначатиме умови припинення повноважень голови ради і вирішення питання “конфлікту інтересів”.
Замість комітетів за напрямками роботи нинішня рада сформувала персональний склад семи профільних комісій: з питань розвитку інфраструктури, соціально-економічного розвитку, та інвестиційної політики (голова — Ігор Цимбалюк), з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища (голова — Руслан Котелба), з питань роботи житлово-комунального господарства, приватизації та використання майна територіальної громади міста (голова — Руслан Ковальчук), з гуманітарних питань та розвитку громадянського суспільства, свободи слова й інформації (голова — Сергій Щербанюк), з питань охорони здоров’я, соціальної політики (голова — Олександр Янцаловський), з питань регламенту, організації роботи громадської ради, антикорупційної політики, зв’язків з правоохоронними органами та військовими частинами (голова — Олена Покотило), з питань планування, бюджету, фінансів (голова — Світлана Севастьянова).
Профільність комісій відповідає структурі постійних комісій міської ради, за винятком новоствореної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики, яку вирішено утворити додатково. Склад усіх комісій формувався за бажанням членів ради. Результатом першої роботи стали пропозиції до плану роботи громадської ради до кінця нинішнього року. Як висловився її голова Володимир Богачук: “Нас — 64 члени, отож, якщо впродовж двох років кожен ініціює і підготує проект рішення для міської влади, ефективність нашої спільної роботи додасть імпульсу життєдіяльності міста і його розвитку”. Це напуття учасники засідання сприйняли схвально.
Володимир РАЗУВАЄВ