Соціум

“Green Fest-2017” — найяскравіше свято молоді

Тисячі відвідувачів, яскравий концерт з фарбами холі та піною, наукові лекції та спортивні змагання… Це короткий список того, що можна було побачити, завітавши у суботу на п’ятий ювілейний фестиваль “Green Fest-2017”, який проводився на території майбутнього Молодіжного парку.

 

 

Тисячі відвідувачів, яскравий концерт з фарбами холі та піною, наукові лекції та спортивні змагання… Це короткий список того, що можна було побачити, завітавши у суботу на п’ятий ювілейний фестиваль “Green Fest-2017”, який проводився на території майбутнього Молодіжного парку. Цьогоріч фестиваль “Green Fest-2017” дещо підвела погода. Більшість часу від Південного Бугу дув прохолодний вітер і кілька разів починався невеличкий дощ, лише перед початком основного концерту з’явилося сонце. Через погодні примхи не було традиційних для останніх фестивалів “мокрих війн”. Також відвідувачі наукового майданчика через хмарність не могли подивитися на Сонце через телескоп. Проте решта заходів залишилися без змін, прохолода ніяк не вплинула на настрій тисяч хмельничан, які завітали на фестиваль.

Традиційно першими відкрили “Green Fest” любителі йоги та медитацій. Вони прийшли у Молодіжний парк о шостій ранку й розпочали заняття. Далі ранкові розминки ставали дедалі динамічнішими. Охочі могли спробувати зайнятися фітнесом і кросфітом. Такий розігрів був доречним, адже невдовзі почалися змагання зі стрітболу та кікбоксингу. Також для відвідувачів провели майстер-класи з американського футболу і танців на пілоні.
Ті, хто втомився від занять спортом, могли знайти для себе інші розваги. Наприклад, узяти участь у грі “Криївка” (адаптації інтелектуальної гри “Мафія” до атмосфери упівців) чи спробувати свої зусилля у настільних іграх або парковому квесті. Все це відбувалося під музику та вірші з малої акустичної сцени у центрі парку. Творчістю тут ділилися Стефанія Бродська, Макс Бондар, гурт “Малювати Квадрати”, Олександр Решетар, Андрій Шамрай та інші.
Для наймолодших відвідувачів на “Green Fest-2017” була спеціально створена “Дитяча зона”. Там дітлахи відгадували загадки, брали участь у різноманітних іграх, майстер-класах з танців, фотографії, освоювали ази робототехніки…

Втім не лише розвагами обмежений фестиваль. На ньому була потужно представлена освітня складова. Наприклад, в “Історичній зоні” можна було не лише приміряти на собі лати середньовічного воїна та спробувати власні сили у двобої на мечах, а й почути давні таємниці Хмельницького. Про загадки нашого міста молоді розповідав відомий історик і краєзнавець Сергій Єсюнін.
“Колись Проскурів був малим містечком, яке повільно розросталося. Тому те, що ми нині вважаємо центром, було околицею. Наприклад, у районі транспортної зупинки навпроти СІЗО у дворах біля котельні колись був християнський цвинтар. Втім, це не єдине хмельницьке кладовище, яке зникло під асфальтом. Проте час вберіг від забуття кладовище на вулиці Кам’янецькій. Не варто боятися некрополю: там є могили — справжні витвори мистецтва. Кожна з релігійних громад, похованих на Кам’янецькій, мала власні традиції. Католики ховали покійників у склепах, які збереглися й дотепер, а євреї — у сидячій позі без труни”, — поділився він.
На іншому майданчику викладачі Хмельницького національного університету провели виставку альтернативної енергетики. Тут представили наукові напрацювання колективу та студентства вищого навчального закладу. Представники проекту “Пізнання” провели лекцію про ілюзії, які породжує наш мозок. Члени ГО “Світ без бар’єрів” дали змогу відвідувачам відчути бар’єри, з якими стикаються люди з особливими потребами у міському просторі.
А корисні навички можна було засвоїти на майстер-класів пластунів.
“Ми сьогодні будуємо стандартні скаутські споруди, наприклад, браму, щоб упорядкувати навколишній простір. Також її будівництво допомагає засвоїти корисні навички. Зокрема, в’язання вузлів. Також проводимо майстер-класи з плетіння підвіски з фетру, інтерактивні ігри та співанки.
Нині у “Пласт” приймають з п’ятирічного віку, а далі обмежень за віком немає — вам може бути далеко за вісімдесят і ви можете стати членом скаутської організації. У “Пласті” ми вчимо молодь різному — від в’язання вузлів до IT-технологій”, — розповів голова Хмельницького осередку Національної скаутської організації “Пласт” Олександр Процун.
t Головною частиною “Green Fest-2017” стала презентація й обговорення майбутнього Молодіжного парку. Перспективи цього простору спільно з громадськими активістами обговорили заступник міністра молоді та спорту Олександр Ярема, міський голова Олександр Симчишин та депутати міської ради.
“П’ятий “Green Fest” — це важлива подія не лише для Хмельницького, а й для України, — зазначив Олександр Ярема. — Цей фестиваль знають у різних регіонах країни. Упродовж останніх років вдалося відійти від старого формату святкування Дня молоді, де лише можна було побачити звичайний концерт і пиво. Нині молодь самотужки організовує фестивалі для молоді, орієнтуючись на цінності нового покоління. Це — ярмарки знань та можливостей, завдяки яким можна реалізувати себе в різних сферах життя. Щодо ідеї парку, то нині у Міністерстві молоді та спорту ми пропагуємо ідею створення в різних областях центрів, дружних до молоді. Саме цей парк може стати таким, тому ми готові допомагати громадськості у цьому питанні”.
Саме ж створення Молодіжного парку зависло на бюрократичному етапі. За словами Олександра Симчишина, нині дві структури кивають одна на одну.
“Землевпорядна документація на парк уже готова. Держземкадастр і Державне агентство водних ресурсів перекладають відповідальність одне на одного: хто має першим ставити підпис під дозволом на створення парку. Це перетворюється на якийсь абсурд. Якщо нам не вдасться вирішити це питання упродовж двох наступних тижнів, ми почнемо скандалити, адже не можемо миритися з таким нехтуванням інтересів громади міста”, — наголосив міський голова.
Олександр Ярема пообіцяв, що цю проблему, якщо вона не вирішиться, винесуть на розгляд уряду. Коли, зрештою, будуть усі погодження на створення парку, ділянку закріплять за профільним комунальним підприємством.
Присутні на обговоренні депутати міської ради запевнили, що після цього вже почнуть виділятися кошти на створення проектно-кошторисної документації. Якщо бюрократичну тяганину вдасться вирішити оперативно, то кошти можуть бути виділені вже в липні під час уточнення бюджету. Депутат Ігор Ялоха навіть запропонував створити наглядову раду при комунальному підприємстві “Парки та сквери міста Хмельницького”, в яку увійдуть представники громадськості, котрі куруватимуть процес створення Молодіжного парку.
Під час концерту архітектори з громадської ініціативи “ProProstir” на чолі з Дмитром Райфшнайдером презентували на великому проекторі, як виглядатиме Молодіжний парк. Це відео можна знайти у соціальній мережі Facebook на сторінці “ProProstir”.

Безпосередньо сам концерт запам’ятався не лише презентацією парку і виступом гуртів, а фарбами холі та пінним шоу, які перетворили музичний виступ на справжній вибух кольорів та емоцій. На сцені виступали гурти “Женя Скурдж”, “The Frunk”, “Mr. Freeman”, “Кімната Гретхен”. Хедлайнером концерту став київський гурт “Sinoptik”.
“Green Fest-2017” також мав і нічне продовження. Ті, в кого залишилися сили, могли сходити на “Ніч у кіно” в кінотеатр ім. Т.Шевченка.

Втім цьогорічний “Green Fest” може стати не лише ювілейним, а й останнім.
“Упродовж п’яти років нам вдалося досягти поставленої мети — актуалізувати питання створення Молодіжного парку, врятувавши територію від забудови. Нині “Green Fest” — не єдиний фестиваль, який проводиться на його території, тобто нам вдалося показати її перспективність. Нині, маючи розроблену концепцію парку, яка багатьох надихнула під час презентації, слід спланувати програму поступової реалізації проекту. Міський голова висловив публічно, що бюрократичні проблеми не будуть на заваді початку процесу благоустрою території. Тому ми сподіваємось на активність депутатського корпусу на найближчій сесії міської ради та зрушення питання з мертвої точки. Ми ж готові передати “Green Fest” охочим його проводити, а самі рухатимемося далі”, — поділився організатор фестивалю, голова ГО “Хмельницький молодіжний клуб розвитку” Степан Кушнір.
Андрій ЯЩИШЕН
Фото автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *