Соціум

Сміттєзвалище дегазують

Незабаром відходи на міському полігоні не горітимуть й не отруюватимуть хмельницьке повітря. Це стане можливим завдяки відкачуванню біогазу зі сміттєзвалища й перетворенню його на електроенергію. Переможця конкурсу з дегазації полігону твердих побутових відходів оголосили у вівторок у міській раді.


Незабаром відходи на міському полігоні не горітимуть й не отруюватимуть хмельницьке повітря. Це стане можливим завдяки відкачуванню біогазу зі сміттєзвалища й перетворенню його на електроенергію. Переможця конкурсу з дегазації полігону твердих побутових відходів оголосили у вівторок у міській раді.

 

За словами заступника міського голови Володимира Гончарука, участь у конкурсі взяли дві компанії, котрі подали повний комплект необхідних документів. Зокрема, ТОВ “Спільне українсько-німецьке підприємство “Альтернативні енергосистеми та технології захисту навколишнього природного середовища”, яке реалізувало подібний проект з дегазації сміттєзвалища у Вінниці, і ТОВ “Біогаз енерджі”, яке втілило у життя схожий проект у Івано-Франківську.
Конкурсна комісія, яку склали депутати міської ради та представники структурних підрозділів міської ради, опиралася на три критерії у визначенні переможця. Найперше, оцінювали надійність учасника конкурсу та наявність у нього відповідного досвіду. Другий критерій — найкращі умови використання об’єкта. Тобто мова йде про відсоток електроенергії, який передаватиме компанія комунальному підприємству “Спецкомунтранс”, яке власне обслуговує полігон твердих побутових відходів. І третій критерій — терміни виконання робіт з дегазації сміттєзвалища.
“За кожен критерій ми виставляли певну кількість балів, а потім їх сумували. У результаті у конкурсі перемогло ТОВ “Біогаз енерджі”, яке отримало 56,02 бала. Вирішальними для переможця стали два останні критерії. За контрактом, 13% добутої електроенергії буде передано міській раді. Окрім того, провести дегазацію сміттєзвалища  ТОВ “Біогаз енерджі” планує вже до кінця цього року”, — зазначив Володимир Гончарук.
Після завершення всіх юридичних нюансів, якщо конкурент упродовж визначеного терміну не подасть апеляцію, ТОВ “Біогаз енерджі” візьметься за роботу.
Заступник міського голови розповів, що дегазація полігону вирішить одразу кілька проблем. По-перше, відкачування біогазу допоможе мінімізувати загоряння на сміттєзвалищі, що покращить екологію міста. По-друге, сам полігон після завершення робіт опуститься на кілька метрів. Це пояснюється тим, що під ним є порожнини, заповнені біогазом.
“Електроенергія, передана міській раді, буде продаватися за “зеленим тарифом”. Отримані кошти йтимуть на спеціальний рахунок КП “Спецкомунтранс” і використовуватимуться виключно на укріплення сміттєзвалища та рекультивацію. Загалом, це один із наших найбільших інвестиційних проектів. Інвестор залучить на його реалізацію два мільйони євро. Після цього зможемо перейти до створення повноцінного сімттєпереробного заводу”, — наголосив заступник міського голови.
Андрій ЯЩИШЕН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *