Днями у міській раді відбулася прес-конференція, на якій презентували результати публічних консультацій щодо місць розміщення МАФів у Хмельницькому.
Днями у міській раді відбулася прес-конференція, на якій презентували результати публічних консультацій щодо місць розміщення МАФів у Хмельницькому.
Як розповів координатор кампанії “Стеж за грошима” руху ЧЕСНО Олег Черненко, більшість тих, хто проголосував, вважає: тимчасові споруди мають розташовуватися на зупинках громадського транспорту.
З 15 травня на заклик влади відгукнулися 702 особи, аби висловити власну позицію.
Найбільше голосів зібрав варіант про розміщення МАФів на зупинках громадського транспорту (317 голосів, 45,2%). Майже однакову кількість голосів отримали варіанти “взагалі не розміщувати” — (97 голосів, 13,8%) та “на ринках міста” — (93 голоси, 13,2% ), “парки та сквери міста” — (74 голоси, 10,5 %), “в середині житлових кварталів” (61 голос, 8,7%), “заїзди у житлові квартали” — (42 голоси, 6%), найменше — “поблизу залізничних та автобусних вокзалів” — (18 голосів, 2,6%).
За інформацією заступника міського голови Володимира Гончарука, наразі у Хмельницькому є 940 тимчасових та понад 80 пересувних споруд. За дорученням міського голови Олександра Симчишина проведено інвентаризацію МАФів, за її результатами в місті виявлено ще приблизно 60 споруд, встановлених незаконно. На них не оформлені паспорти прив’язки, вони не занесені в комплексну схему та не мають договорів сервітуту. Крім того, більшість тимчасових споруд не відповідають сучасним вимогам ні зовнішнім виглядом, ні умовами здійснення торгівлі.
Також на прес-конференції презентували другий етап публічних консультацій. Він триватиме місяць.
“Основна мета проекту — приведення тимчасових споруд до єдиного архітипу, щоб вони гармонійно вписувалися в архітектуру міста, — зазначив Володимир Гончарук. — На сайті міської ради вже можна обирати архітипи тимчасових споруд. Тепер у нас є значно більше часу на проведення інформаційної кампанії і ми додаємо ще одну складову — відеоролики. Сподіваємось, це підвищить активність містян у процесі обрання архітипів”.
Посадовець також зауважив, що для підприємців зміна зовнішнього вигляду МАФу — це додаткові витрати. А тому для тих, хто добровільно виконає цю роботу, передбачено 50% сплати по сервітуту. Такий компроміс між владою міста і підприємцями було погоджено заздалегідь. З тими, хто не захоче виконувати прописані вимоги, надалі не будуть укладати довгострокові сервітути.
Подібні публічні консультації проводяться ще у кількох містах України, проте, як стверджують у ЧЕСНО, у Хмельницькому проект найуспішніший. До публічних консультацій долучаються також міста Кам’янець-Подільський та Шепетівка.
Вікторія СТАНДРІЙЧУК