Соціум

Творчий почерк Павла Вітвіцького

Персональною виставкою в сервісному центрі ПАТ “Хмельницькобленерго” відкриває 2017 рік молодий і мало відомий, але, безумовно, талановитий художник з Ізяслава Павло Вітвіцький.

Персональною виставкою в сервісному центрі ПАТ “Хмельницькобленерго” відкриває 2017 рік молодий і мало відомий, але, безумовно, талановитий художник з Ізяслава Павло Вітвіцький.

За роки функціонування сервісного центру обленерго в його експозиційній залі відбулося до сотні виставок образотворчого, декоративно-прикладного та фотомистецтва. А скільки за цей час хмельничан, гостей та закордонних делегацій, хоча б мимохідь, познайомилися з творчістю подільських митців — як професійних, так і початківців!
В експозиції Павла Вітвіцького 14 полотен. Для ширшого ознайомлення з творчістю художника відібрані картини трьох жанрів: пейзаж, натюрморт і тематичні композиції.
У кожного майстра — свій стиль і характер живописної манери, у кожній роботі — частинка душі митця. Хаотична маса фарб (якщо розглядати зблизька) в картинах “Весна”, “Пейзаж з церквою”, “Весняний пейзаж” створює поверхню, схожу на рельєф, але все це, за задумом художника Павла Вітвіцького і несподівано для глядача, перетворюється на реальний світ — хоч і фактурний, але предметний, справжній. Широкий динамічний продовжений мазок мастихіна (“Кам’янець”) чи короткий удар пензля (“Літній будиночок”) ліпить форму, об’єм і структуру і в натюрмортах “Бандура”, “Натюрморт з прапором”. У них досить вражаюча емоційна сила колориту, хоча художник не нав’язував натурі нічого не властивого, а тільки перебільшив ефекти гармонії і контрастів. Використовуючи противагу теплих і холодних кольорів, автор опирається на розуміння законів колориту, хоча це не скрізь гармонійно й зважено. Але, безперечно, обдарованість, темперамент і натхнення Павла Вітвіцького прослідковуються. Він — цілеспрямований прихильник традицій народної творчості, фольклору, українського етносу.
Тематичною базою композиційних рішень сюжету в основі таких творів, як “Романтика”, “У човнику”, “Не вмирає душа наша”, є фрагменти з життя селян рідного Волино-Подільського краю, побутові спостереження з дитинства.
Чималий додатковий позитивний імпульс творчої енергії отримав митець від спілкування з колегами — членами Національної спілки художників України, які взяли участь у відкритті виставки: секретарем обласної спілки Миколою Мельничуком, художниками Іваном Юрковим, Яковом Павловичем та іншими.
Кожна виставка — це успіх, а успіх — поштовх до нових творчих задумів. Для успіху в Павла є всі задатки: оригінальний творчий почерк, темперамент, професійне володіння пензлем.
Виставка діятиме до 3 березня.
Микола ШАФІНСЬКИЙ
Фото Миколи ПЕРЕП’ЯТЕНКА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *