Соціум

Багатогранне “Восьме диво світу”

Від 1 лютого хмельничани можуть почванитися тим, що бачили Бога згори, під мікроскопом, і познайомилися з “Восьмим дивом світу”. “Нісенітниця”, — скажуть ті, хто ще не відвідав виставку видатного майстра світового мікромініатюрного мистецтва Володимира Казаряна. Експозиція його робіт “Восьме диво світу” триватиме до 2 квітня в обласному художньому музеї.

Від 1 лютого хмельничани можуть почванитися тим, що бачили Бога згори, під мікроскопом, і познайомилися з “Восьмим дивом світу”. “Нісенітниця”, — скажуть ті, хто ще не відвідав виставку видатного майстра світового мікромініатюрного мистецтва Володимира Казаряна. Експозиція його робіт “Восьме диво світу” триватиме до 2 квітня в обласному художньому музеї.

Тут кілька десятків шедеврів, які вразили світ філігранністю виконання та розмірами: кожну роботу можна побачити лише під мікроскопом. Так автор зумів намалювати лик Ісуса Христа на рисовій зернині, з зернини рису зробив цілий подіум для семи товстеньких жінок, відомого американського велетня Шварценегера посадив на макову зернину… Навіть поділився сокровенним — намалював портрет мами на… цукрині. А ще створив найменшу мікромініатюру відомої красуні Мерлін Монро.
Займається автор не лише створенням мікромініатюр, позиціонує себе як філософ, письменник і поет. У творчості часто оперує такими поняттями, як космос і Всесвіт. Парадоксальними шедеврами Володимир Казарян демонструє, які ми малі відносно Всесвіту і водночас велети порівняно з мікросвітами поряд. У людській волосині митець примудрився помістити цілий зоопарк. Розмітка на волосині доводить наддрібні розміри мініатюр тваринок. Волосина для автора — один із улюблених матеріалів, на неї також посадив розкішне авто. А ще з сотої людської волосини сплів справжнє “Восьме диво світу” — багатовізерункове мереживо у сердоліці.
Письменницька вигадка про те, що шульга блоху підкував, вразила читачів усього світу. Володимир Казарян повторив цей трюк у реальності. Мало того, що блоху підкував золотими підковами, ще й висадив її на кінчик людської волосини.
Однією з улюблених робіт диво-майстра є “Букет троянд” — мікромініатюра з луски риби. Такий букет, певно, і Дюймовочці був би замалий.
Для виготовлення мікромініатюр майстер використовує слонову кістку, бивень мамонта, мармур, бурштин, риб’ячу луску, пилинки дорогоцінного каміння тощо. Основа для них: відполірована людська волосина, макове та рисове зернятка, вушко голки, кришталик цукру і навіть піщинка.
Усі твори зроблені за унікальною авторською технікою, яка не має аналогів у світі. Для їх виготовлення застосовувалися спеціально створені майстром мікроінструменти.
Володимир Казарян каже, що талант у нього від батька. Він теж був творчий і винахідливий, проте синові таким ремеслом займатися не радив. Попри батьківські настанови займатися “серйозною справою” Володимир продовжував творити дива.
За 35 років Володимир Едуардович створив понад 500 мікромініатюр. Їх уже 25 років представляє на виставках по всьому світу. Побували у багатьох містах України, Росії, Прибалтики, Чехії і Словаччини, Єгипті, Америці, де потрапили до десятки найдивовижніших видовищ світу.
Крім мікромініатюр, автор вражає величчю думки. Так, презентував місту тритомник віршів “Апофеоз любові”, “Апофеоз мудрості” та “Апофеоз життя”. У віршах закликав: “Ты твори, ты дерзай!”. Окремий вірш присвятив нащадкам гетьмана Богдана Хмельницького — хмельничанам.
Вже вдруге, бо перша виставка відбулася 2011 року, Володимир Казарян привозить до нашого міста своє “Восьме диво світу”. Цього разу експозиція доповнена новими експонатами.
Ірина САЛІЙ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *