“Дерево життя” — назва виставки заслуженого художника України Олександра Гуменчука, відкриття якої відбулося 13 січня в обласному художньому музеї. Презентує свої роботи тут автор уже втретє.
“Дерево життя” — назва виставки заслуженого художника України Олександра Гуменчука, відкриття якої відбулося 13 січня в обласному художньому музеї. Презентує свої роботи тут автор уже втретє.
Полотна, зіткані з клаптиків тканин, обмальовані рельєфними візерунками, на етнічну тематику.
В експозиції — традиції наших предків, як-от “Ніч на Івана-Купала”, “Подільська Скіфія”, краса незайманої природи — “Танення льоду” та “Перший сніг”, знаки і символи народностей і культур — “Обереги”.
Роботи змістовні й естетично привабливі. Глибокий зміст картин трактували мистецтвознавці Людмила Рожко-Павленко, директор музею Лариса Чернова, подільський митець Микола Мельничук та інші.
“Символи, які складають “Дерево життя” Олександра Гуменчука, міцно переплітаються з іншими культурами та релігіями, — розповідає куратор виставки Антоніна Мельничук. — Символ “Дерево життя” існував майже в усіх давніх культурах і досі живе у свідомості багатьох народів світу, символізує структуру Всесвіту, зв’язок віків, родин та поколінь. У нинішній експозиції представлено 20 полотен, створених упродовж останніх років у оригінальній техніці”.
Олександр Гуменчук живе не лише минулим. Шукає натхнення в усьому, що його оточує, особливо захоплюється мінливістю природи, що й бачимо на полотнах “Вібрація пелюсток”, “Бабине літо”.
Естетику робіт оцінювали дизайнери, зокрема голова хмельницького осередку Спілки дизайнерів України Ірина Баннова, яка зазначила, що художник щоразу дивує, його авторська техніка цікава й неповторна.
Народився Олександр Гуменчук 1952 року в Приморському краї. Закінчив факультет дизайну Латвійської державної художньої академії ім. Залькална у Ризі. Понад 30 років живе і працює у Хмельницькому. Як художник-монументаліст виконував різні декоративні твори в техніках сграфіто, стінопису, об’ємні вітражі, керамічні панно. Митець — неодноразовий учасник та призер виставок різних рівнів. Провів ряд персональних виставок в Україні та за кордоном. З 2002 року — член Національної спілки художників України. Понад 10 років викладав мистецькі дисципліни у Хмельницькому національному університеті.
З відкриттям персональної виставки та з пройдешніми святами привітали Олександра Гуменчука та всіх присутніх на відкритті його експозиції молодіжний фольклорний колектив “Ладовиці” та дитячий хор “Подільські солов’ї” дитячої музичної музичної школи №1 ім. Миколи Мозгового.
Ірина САЛІЙ
Фото Миколи ШАФІНСЬКОГО