Книжківці — колишнє приміське село, яке приєдналося до обласного центру. Ставши міським мікрорайоном, воно зберігає давні традиції, але поступово набуває нових рис. Свою роль у цьому відіграють місцеві школа №23, первинна ветеранська організація, комітет самоорганізації населення, громадські активісти, священик. Отож сучасні Книжківці живуть, як раніше, єдиною сім’єю. Продемонструвала це звітна зустріч з виборцями місцевого обранця Сергія Болотнікова.
Книжківці — колишнє приміське село, яке приєдналося до обласного центру. Ставши міським мікрорайоном, воно зберігає давні традиції, але поступово набуває нових рис. Свою роль у цьому відіграють місцеві школа №23, первинна ветеранська організація, комітет самоорганізації населення, громадські активісти, священик. Отож сучасні Книжківці живуть, як раніше, єдиною сім’єю. Продемонструвала це звітна зустріч з виборцями місцевого обранця Сергія Болотнікова.
Основну частину виборчого округу №41, який депутат представляє у міській раді вже третє скликання, складає територія Книжковець, яку доповнює частина колишнього військового містечка. Якщо новий для міста мікрорайон обслуговують комунальні підприємства обласного центру, то раківським достатком має опікуватися Міністерство оборони. Проблеми щодо цього добре відомі, отож перед місцевим депутатом чи не головним завданням є забезпечення однакових побутових умов для всіх мешканців округу.
“Ми працюємо над тим, щоб людям жилося тут комфортно і затишно. Книжківці вже не колишнє село, а частина міста, але зміни відбуваються поступово. Показово, що нині сюди виділяється коштів з бюджету міста більше, ніж для інших віддалених мікрорайонів”, — так розпочав звіт Сергій Болотніков. Насамперед він відзначив співпрацю з головою комітету самоорганізації населення Оксаною Зіменко, керівником ОСББ Аллою Волошиною, директором школи Мариною Стократною, отцем Віктором, адміністрацією будинкоуправління №2 КЕВ, головами ветеранських організацій Ракового і Книжковець Іваном Плешком та Валентиною Коляденко, плідні взаємини з управлінням ЖКГ та комунальними підприємствами. Результатом такої співпраці стали здійснені роботи на окрузі у нинішньому році. Серед них: капітальний ремонт вулиці Зеньковського і провулку Корольова, ремонт щебеневого покриття вулиць Чеботарьова, Ланок, Майбороди, провулку П’ятисотинець, частково Струмкової. Ямковий ремонт зроблений на вулицях П’ятисотинець, Заярної, Багалія, Житньої. Оновлене зовнішнє освітлення на Багалія, Ланок, Заярної. Виготовлена проектно-кошторисна документація для заміни освітлення сучасними засобами Старосадової та Яблуневої. Встановлена огорожа місцевого кладовища з боку вулиць Карбишева і Корольова. Проведений ремонт під’їздів на вулицях Довженка, 14/1, 16, 5, Гарнізонній, 8, асфальтування біля будинку №16 та поточний ремонт біля будинку №10/1 на Довженка. Виготовлена документація на реконструкцію будинку №176 на вулиці Чорновола, замінені каналізаційні стоки на Гарнізонній, 2 на прохання жительки. Для бійців АТО придбані планшети, автомобільна гума, надані грошова допомога і транспорт для доставки у військові частини. Необхідну допомогу одержали храми у Раковому та Книжківцях, школи №№12, 23, інтернат №2, громадяни за своїми зверненнями, ветеранські осередки. Оновлений дитячий майданчик на вулиці Довженка, завершується ремонт книжковецького Будинку культури.
Свій звіт Сергій Болотніков визначив як “невеликий, роботи, котрі планувалися, виконані”. Між тим які з них фінансувалися з міського бюджету, а які зроблені за його власні кошти, він не уточнював, обмежившись словами “ми працюємо”. Скромність депутата, його авторитет відзначив секретар міської ради Михайло Кривак: “Болотніков є вашим обранцем, якого добре знають і поважають на окрузі, адже він є своїм для жителів, тут народився й багато робить добрих справ у мікрорайоні”.
Про це говорили численні учасники зустрічі, які вщент заповнили актовий зал школи №23. Іван Плешко: “Це депутат є і нашим, раківським. Ми щиро вдячні йому та його колезі Віктору Паламарчуку, завдяки яким відчули, що міська влада повернулася обличчям до нашого мікрорайону. Невипадково, що нам заздрять за наших депутатів”.
“Низько вклоняймося за постійну увагу до нас”, “Це щастя мати такого депутата”, “Нам з ним добре, але йому, мабуть, не дуже, адже має постійний клопіт, бо люди знають, що всі прохання він має обов’язково виконати”, — так казали виборці.
Натомість нинішнє зібрання заслухало ще й звіти голови комітету самоорганізації населення Оксани Зіменко, керівника первинної організації ветеранів Валентини Коляденко. Про співпрацю з Сергієм Болотніковим розповіла директор школи №23 Марина Стократна. Усі вони відзначали, що такого депутата раніше у них не було. Адресували подяки за увагу до мікрорайону також міському голові, міській раді, комунальним службам.
При цьому зауважували: “У нас амбітні плани на майбутнє”. Про них дещо розповів сам депутат. Зокрема визначив головним завданням побудову водогону для дев’яти вулиць (за спільним фінансуванням мешканців і міського бюджету), подальший ремонт вулиць Довженка, Гарнізонної, Корольова, Майбороди, Магери, встановлення дитячих та спортивних майданчиків у мікрорайоні, налагодження зовнішнього освітлення Старосадової, Пшеничної, Чеботарьова, Яблуневої…. При цьому знову підкреслив: “Ми обов’язково це зробимо”. “Ми” — це та єдина сім’я, про яку йшлося у виступах людей — звичних до традицій свого колишнього села, яких вони не втратили, ставши жителями обласного центру.
Володимир РАЗУВАЄВ