Минулої середи у наше місто завітала делегація канадської компанії “Refraction Asset Management”, яка працює в енергетичному бізнесі. Закордонні підприємці зацікавлені у розвитку зеленої енергетики на Хмельниччині. Щоб обговорити перспективи співпраці, вони зустрілися з представниками обласної влади, міським головою Олександром Симчишиним та керівництвом ПАТ “Хмельницькобленерго”.
Минулої середи у наше місто завітала делегація канадської компанії “Refraction Asset Management”, яка працює в енергетичному бізнесі. Закордонні підприємці зацікавлені у розвитку зеленої енергетики на Хмельниччині. Щоб обговорити перспективи співпраці, вони зустрілися з представниками обласної влади, міським головою Олександром Симчишиним та керівництвом ПАТ “Хмельницькобленерго”.
Президент компанії “Refraction Asset Management” Майкл Юркович (на фото справа) розповів, що він зацікавлений у співпраці з Хмельницьким і областю в трьох напрямках — культурному, бізнесовому та політичному. Звісно, найактуальніші питання стосуються саме економічної сфери. За словами Майкла Юрковича, його компанія хоче на основі приватно-публічного партнерства збудувати на території області чотири сонячні електростанції потужністю від 39 до 50 МВт.
“Ми вкладаємо у будівництво сонячних електростанцій свої кошти, а від місцевої влади хочемо розуміння та допомоги. Зокрема, у виділенні земельних ділянок й оформленні відповідної документації. Нам цікаво тут не лише заробити грошей, а й допомогти розвитку регіону. У цьому зацікавлений і уряд Канади. Ми вже готові почати реалізацію проекту з 1 лютого наступного року, якщо хмельницька влада погодиться на наші умови. Тоді на зведення однієї такої електростанції у нас піде орієнтовно 180 днів. Це буде зразковий проект не лише для інших областей України, а й для інших держав”, — підкреслив Майкл Юркович.
Також він зазначив, що “Refraction Asset Management” дослідила роботу та потужності ПАТ “Хмельницькобленерго”. Тому вони вже висловили готовність піти на аукціон з приватизації хмельницької компанії, понад 70% якої нині в державній власності. За словами Майкла Юрковича, створення ними сонячних електростанцій та приватизації ПАТ “Хмельницькобленерго” було б ідеальним варіантом. Втім, якщо їм не вдасться виграти конкурс, вони все одно зацікавлені в розвитку альтернативних джерел енергетики на Хмельниччині. Це пояснюється не лише бізнесовими інтересами, адже президент компанії “Refraction Asset Management” — родом з нашого краю.
“Моїм батькам і мені було б цікаво працювати на Хмельниччині, звідки родом наші предки. Хотілося б допомогти розвитку регіону”, — підкреслив Майкл Юркович.
Окрім суто економічних інтересів, канадців цікавить культурний обмін. Зокрема, співпраця між музеями, музичними колективами…
Міський голова Олександр Симчишин заявив, що у сферах культури, освіти й бізнесу наше місто вже готове до співпраці.
“Нещодавно ми зустрічалися з послом Канади в Україні Романом Ващуком й наше спілкування вже почало давати позитивні результати. Якщо співпраця у сфері енергетики — у майбутньому, то вже зараз можемо розпочати співробітництво між представниками бізнесових кіл наших міст. Наприклад, на весну плануємо провести українсько-канадський бізнес-форум, тому пропоную обмінятися контактами з нашою Торгово-промисловою палатою та запрошуємо ваших підприємців до участі в заході”, — наголосив Олександр Симчишин.
Також він зазначив, що канадцям можуть бути цікаві й студенти місцевих вузів, наприклад, Хмельницького національного університету, де навчаються висококласні спеціалісти IT-сфери. Більше того, Хмельницький має великий мистецький потенціал. Зокрема, міський голова переконаний в унікальності місцевої школи-студії іконопису “Нікош”.
Представники канадської делегації наголосили на конструктивності зустрічі та пообіцяли надіслати свої вимоги до земельних ділянок під сонячні електростанції.
Андрій ЯЩИШЕН
Фото автора