Соціум

Якою буде міська медицина у найближчі п’ять років?

Минулої суботи в Торгово-промисловій палаті відбувся перший загальноміський медичний форум. Представники галузі охорони здоров’я спільно з керівництвом міста, громадськими активістами й пересічними хмельничанами спільно визначали напрями розвитку медицини Хмельницького на найближчі п’ять років.

Минулої суботи в Торгово-промисловій палаті відбувся перший загальноміський медичний форум. Представники галузі охорони здоров’я спільно з керівництвом міста, громадськими активістами й пересічними хмельничанами спільно визначали напрями розвитку медицини Хмельницького на найближчі п’ять років.

 

Упродовж останніх місяців було проведено кілька подібних заходів, які стосувалися розробки стратегії розвитку Хмельницького та його окремих галузей, наприклад, освіти. Міський голова Олександр Симчишин переконаний, що програми розвитку повинні писатися не кількома чиновниками, а всією громадою. Лише так можна врахувати побажання й думки експертів та хмельничан.
“Кожен може внести пропозиції у програму охорони здоров’я на наступні п’ять років. Ефективність її виконання залежить від думок лікарів-практиків та пацієнтів. Вони чудово розуміють проблеми вітчизняної медицини, з якими мають справу чи не щодня. Врахувавши їх, ми зможемо створити дієву програму розвитку медичної галузі, а не формальний документ”, — наголосив Олександр Симчишин.
Також він зазначив, що перші кроки для покращення медичної галузі міста вже зроблені. Зокрема, зміцнено матеріальну базу місцевих медичних закладів, запроваджені нові програми — “Ліки на тумбочку”, безкоштовні послуги травмпункту, перші три дні у реанімації, обстеження на апараті МРТ. Міський голова підкреслив, що ці програми й надалі будуть фінансуватися з міського бюджету, щоб хмельничани могли отримати якісну медичну допомогу, а лікарі — працювати у нормальних умовах.
За словами начальника міського управління охорони здоров’я Бориса Ткача (на фото), на замовлення Асоціації міст України у Хмельницькому та ще восьми населених пунктах країни проводилося соціологічне опитування серед медиків та пацієнтів, яке мало б визначити рівень надання медичної допомоги та стан здоров’я громадян. Фактично рівень здоров’я хмельничан не відрізняється від середньостатистичних результатів по Україні. Проте у Хмельницькому досить високий відсоток самолікування та зволікання зі своєчасним зверненням до лікаря. Також у нас спостерігається високий рівень тютюнопаління. Усі ці фактори негативно впливають на здоров’я хмельничан, тому Борис Ткач переконаний, що програма розвитку медичної галузі міста має звернути увагу на профілактику захворювань і просвітницьку роботу.
“Ми повинні покращити медичну культуру хмельничан. Це вбереже їх від самолікування, яке часто ускладнює хвороби, що стає причиною багатьох летальних випадків”, — зазначив він.
Зменшити рівень захворюваності і покращити якість надання медичних послуг мешканцям міста покликана програма розвитку медичної галузі на 2017-2021 роки. Її проект презентувала заступник начальника міського управління охорони здоров’я Людмила Слободяник. Вона розповіла, що документ складається з шести розділів з детальним комплексом заходів. Деякі з них впроваджуються у нашому місті вперше.
Так, у першому розділі “Первинна медико-санітарна допомога” наведена стратегія розмежування первинної та вторинної медичної допомоги.
“Робота над цим уже розпочата шляхом створення міських центрів первинної медико-санітарної допомоги №№1 та 2. Важливе місце у цьому процесі займатиме сімейна медицина. У програмі передбачено збільшення кількості сімейних лікарів та розширення нинішньої мережі амбулаторій загальної практики”, — зазначила Людмила Слободяник.
Другий розділ присвячений зниженню захворюваності на серцево-судинні та судинно-мозкові хвороби, третій — питанню цукрового діабету й забезпечення населення препаратами інсуліну в умовах їх нестачі на загальнонаціональному рівні. У третьому розділі зосереджена увага на імунопрофілактиці та захисті хмельничан від інфекційних захворювань.
Найбільш об’ємним є п’ятий розділ програми. У ньому розписаний спосіб надання медичної допомоги окремим верствам населення. Тобто він стосується пацієнтів, які потребують трансплантації органів чи проходять реабілітацію уже після неї. Їх міська влада планує забезпечити необхідними медикаментами.
Останній розділ програми — “Охорона материнства і дитинства. Репродуктивне здоров’я”. Джерелом фінансування програми є бюджетні кошти Хмельницького. За попередніми розрахунками, на п’ять років необхідно 282,5 мільйона гривень.
У другій частині форуму кожен зміг висловити свої побажання щодо розвитку галузі, пропозиції та підбити підсумки.
Андрій ЯЩИШЕН
Фото автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *