В умовах війни на сході України охорона державного кордону вимагає високих військових навичок. Щоб сумлінно виконувати свій обов’язок, упродовж 22-25 листопада на базі Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького офіцери відомства пройшли навчально-методичний збір.
В умовах війни на сході України охорона державного кордону вимагає високих військових навичок. Щоб сумлінно виконувати свій обов’язок, упродовж 22-25 листопада на базі Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького офіцери відомства пройшли навчально-методичний збір. Участь у ньому взяли начальники структурних підрозділів підготовки персоналу регіональних управлінь, органів охорони державного кордону та частин центрального підпорядкування Державної прикордонної служби України (ДПСУ). Минулого четверга вони зібралися на військовому стрільбищі “Ракове”.
“Під час цих зборів ми проведемо заняття з вогневої тактико-спеціальної, а також інженерної підготовки та облаштування державного кордону. Подіб-ний захід через ситуацію на сході держави проходить уперше за п’ять років. Його мета — системний підхід до підготовки персоналу відомства, аби підсилити захист кордону України”, — розповів начальник управління професійної підготовки персоналу адміністрації ДПСУ, полковник Олег Фігура.
Також він зазначив, що під час навчально-методичного збору були запроваджені нові підходи до підготовки вузькопрофільних фахівців бойової спеціалізації.
Під час навчань велику увагу приділили питанням тактичної медицини. Необхідність у цьому виникла після початку АТО, адже вчасно та якісно надана перша домедична допомога на полі бою може врятувати життя пораненого військового. За словами професора кафедри логістики інженерно-технічного факультету підполковника Василя Кравчука, нині у НАДПСУ курсантів вчать тактичній медицині за стандартами НАТО.
“Ми маємо сучасні засоби для надання першої домедичної допомоги. З ними легко й зручно працювати, що допомагає оперативно зупинити кровотечу й врятувати життя бійця у польових умовах”, — розповів він.
Під час перебування на військовому стрільбищі “Ракове” для учасників зібрання організували блок комплексних занять, зокрема щодо порядку організації та виконання службово-прикладних вправ, тактики дій інспекторів-кінологів зі службовими собаками бойової та вартової охорони, тактики дій малих груп, порядку виявлення та знешкодження підозрілих вибухових пристроїв…
Окрім того, учасники навчально-методичного збору взяли участь у показовій бойовій стрільбі з різних видів стрілецької зброї, яка є на обліку в органах ДПС. Вони відпрацювали вправи з бойової стрільби у світлий і нічний часи доби.
Андрій ЯЩИШЕН
Фото автора