Нинішнім роком завершується міська програма розвитку освіти, яку затвердила своїм рішенням сесія міської ради від 29.02.2012 року. Про її виконання йшлося на інформаційному засіданні ради, яке відбулося минулого тижня.
Нинішнім роком завершується міська програма розвитку освіти, яку затвердила своїм рішенням сесія міської ради від 29.02.2012 року. Про її виконання йшлося на інформаційному засіданні ради, яке відбулося минулого тижня.
Доповідаючи депутатам про завдання та особливості програми, заступник начальника управління освіти Людмила Корнієцька відзначила, що на її реалізацію передбачалося залучити 70,7 мільйона гривень, але фактичні витрати були суттєво збільшені, особливо за два минулі роки. Так, з бюджету міста торік було виділено на капітальні та поточні ремонти закладів, придбання нового обладнання 32,5 мільйона, що стало “справжнім проривом у реалізації програмного документа”. Відтак загалом вдалося виконати його головні завдання: забезпечення якості та доступності освіти для різних категорій учнів, впровадження технологій інноваційного розвитку, оновлення матеріально-технічної бази, розширення можливостей для розвитку творчого потенціалу особистості, формування здоров’я зберігаючого освітнього середовища, піднесення соціального статусу і професіоналізму педагогічних працівників тощо.
За статистикою галузі, станом на 1 жовтня нинішнього року кількість учнів у навчальних закладах міста становила 30319 осіб, дошкільних — 11994. Завдяки проведеній оптимізації мережі середня наповнюваність класів збільшилась до 27,8 учня. Профільним навчанням охоплено 2015 учнів 10-11 класів, причому найбільше їх навчається за філологічним профілем — 63%, суспільно-гуманітарним — 31,9%, природничо-математичним — 19,6%, універсальний напрямок обрали 16,5% школярів.
Навчально-виховний процес забезпечують 3589 педагогічних працівників. Рівень їх професійної майстерності підтверджує успішна участь у всеукраїнських конкурсах, де на обласних етапах 21 учитель став переможцем, а шість здобули звання лауреатів заключного туру. Деякі заклади беруть участь у міжнародних освітніх проектах, співпрацюють зі школами-партнерами країн Європи та США.
Про якість освіти у навчальних закладах міста свідчать результати зовнішнього незалежного оцінювання. Так, цьогоріч показник якості навченості з української мови та літератури хмельницьких учнів становив 68%, математики — 61%, історії України — 57%. За рівнем знань з української мови наше місто займає четверту позицію у своєму регіоні, поступаючись лише Тернополю, Рівному і Вінниці.
Заходи програми сприяли створенню умов для рівного доступу до якості освіти дітей з особливими потребами, для яких відкриті спеціальні класи та дві школи, організоване й індивідуальне навчання. Кількість дітей з особливими освітніми проблемами складає 40% загального складу школярів. Дбаючи про здоров’я молодого покоління, в місті 10 навчальних закладів входять до міської та обласної мереж шкіл сприяння здоров’ю. Системою позашкільної освіти охоплено 9634 учня у гуртках при школах і 5338 вихованців позашкільних навчальних закладів. У школах міста функціонують 39 волонтерських загонів.
Представивши докладну, розлогу інформацію депутатам, Людмила Корнієцька водночас зазначила, що в процесі реалізації програми не повною мірою вдалося виконати деякі завдання. Зокрема, вона акцентувала на потребі більшої уваги позашкільній освіті, переповненні класів у школах центральної частини міста, великої черги до окремих дитсадків, особливо на Озерній тощо.
Незважаючи на вже традиційно незначний кворум робочого засідання (цього разу його розпочали лише вісім депутатів), учасники жваво обговорили визначену тему. Так, було висловлено одразу декілька пропозицій щодо повноцінного використання приміщень школи №6, частину яких орендує ХУУП, огородження території навчальних закладів та будівництво нових шкіл і дитсадків. Особливий акцент обранці зробили на розширенні медичного обслуговування учнів. Їхню думку підтримала заступник міського голови Галина Мельник, яка зазначила, що “стан здоров’я школярів міста можна вважати критичним через різні хвороби, зокрема на сколіоз”. Вона заявила, що така ситуація потребує додаткових заходів з розширення наборів фізкультурно-спортивного обладнання у закладах освіти і ставок лікарів, медсестер, масажистів у галузі. Натомість як позитив у реалізації програми депутати відзначили не лише успішне виконання більшості її позицій, а й значне покращення рівня та якості харчування дітей у шкільних закладах та дитсадках.
Депутатське зібрання продовжило інформаційне засідання розглядом роботи житлово-експлуатаційної контори №2, яку очолює Вадим Дудар. Ознайомивши обранців з основ-ними показниками її діяльності, він звернув увагу на нагальні потреби галузі житлово-комунального господарства для її збереження: підняття тарифів до економічно обґрунтованих та розширення утворюваної мережі ОСББ. На його думку, необхідно відновити практику надання службових квартир працівникам ЖЕКів для їх закріплення та стимулювання на роботі. Висловивши щодо цього деякі зауваження та пропозиції, депутати відзначили сумлінну роботу ЖЕКу та його керівника за схвальними відгуками мешканців, яких обслуговує це комунальне підприємство.
На завершення депутатського дня секретар міської ради Михайло Кривак запропонував колегам подумати над планом робочих засідань, які були б “цікавими для більшості депутатського корпусу”.
Володимир РАЗУВАЄВ