Соціум

Про субсидії, газ і лічильники

Понад 124 тисячам споживачів природного газу на Хмельниччині зроблено перерахунок раніше призначених субсидій. ТОВ “Хмельницькгаз збут” відповідно до постанови Кабміну повернуло в державний бюджет понад 871 мільйон гривень невикористаних субсидій за газ. Про це та інше йшлося в ході прес-конференції, яку влаштувало днями керівництво компанії.

Понад 124 тисячам споживачів природного газу на Хмельниччині зроблено перерахунок раніше призначених субсидій. ТОВ “Хмельницькгаз збут” відповідно до постанови Кабміну повернуло в державний бюджет понад 871 мільйон гривень невикористаних субсидій за газ. Про це та інше йшлося в ході прес-конференції, яку влаштувало днями керівництво компанії.

За словами директора ТОВ “Хмельницькгаз збут” Олександри Панькевич, проведений перерахунок стосувався 65% споживачів природного газу області. Це сталося тому, що минулої теплої зими, а згодом і влітку, споживачі використали значно менше газу, на який були розраховані виділені субсидії, отож залишки коштів були повернуті державі. На особових рахунках людей залишена лише частина нарахованої субсидії, еквівалентна вартості 100 кубометрів газу або 687,9 гривні. Ця сума була зарахована як оплата послуг на розрахунковий період після 1 травня 2016 року. Водночас, за результатами проведеного перерахунку, 7% подолян-споживачів, які використовують газ для індивідуального опалення, виявилися боржниками. Причинами цього стали: існуюча заборгованість на початок минулого опалювального сезону, фактичне споживання більше встановленого соціального нормативу, літнє споживання понад 100 кубометрів без проведеної оплати тощо.
Олександра Панькевич запевнила, що споживачі отримують інформацію щодо всіх питань у своїх розрахункових квитанціях, у разі ж виникнення непорозумінь необхідно буде звернутися до абонентської служби. Також вона зазначила, що через те, що держава спочатку надмірно нарахувала субсидії, а згодом їх повернула, споживачів важко переконувати економніше споживати газ у нинішньому опалювальному сезоні.
Щодо звернень за субсидіями до структур департаменту соціального захисту ОДА журналістів інформував заступник його директора Микола Дідик. Він зокрема розповів, що нині очікується значне збільшення відповідних заяв — до 300 тисяч з числа усіх сімей області, яких загалом нараховується до 490 тисяч. Отож ставиться завдання дійти до кожного споживача житлово-комунальних послуг, хто потребуватиме державної допомоги у вигляді субсидій. На це налаштовані працівники служби соціального захисту, органи місцевого самоврядування. Нинішнього року полегшені умови процедури звернення для отримання субсидій.
Допомогти зменшити вагу встановлених тарифів за газ мають лічильники, зокрема відповідна державна програма. За нею впродовж найближчих двох років усі споживачі природного газу мають бути забезпечені пристроями з обліку його використання: загальнобудинковими або індивідуальними. Зокрема до кінця нинішнього року загальнобудинкові лічильники будуть встановлені газівниками у 634 будинках в області. Їхня вартість закладена у діючих тарифах. Для споживачів, котрі відмовляються від встановлення загальнобудинкового лічильника, норми споживання збільшуватимуться вдвічі. За словами заступника директора ПАТ “Хмельницькгаз” Віталія Рейди, у кількох будинках обласного центру, де люди були проти встановлення загальнобудинкового лічильника, а індивідуальних — менше половини, ці збільшені норми вже запроваджені.
“Люди бояться, що доведеться платити більше з таким лічильником або і за нього, і за індивідуальний пристрій у квартирі, — сказав він, — але це неправильно. Власник індивідуального лічильника платитиме те, що він нарахує, незалежно від загальнобудинкового лічильника. Економія для споживачів з таким пристроєм становитиме, за нашими підрахунками, 5-10%, хоча з часом може бути і більшою. Так, у регіонах, де їх встановлення почалося раніше, споживачі сплачують на 15-20% менше”.
Організатори прес-конференції відповіли також на численні запитання журналістів.
Володимир РАЗУВАЄВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *